Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Sahte Belgeler Üzerine İnşa Edilen Balyoz Davasında 3. Kat

Burada Balyoz Davası hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Sahte Belgeler Üzerine İnşa Edilen Balyoz Davasında 3. Kat

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Kas 2011, 04:36

Sahte Belgeler Üzerine İnşa Edilen Balyoz Gecekondusuna 3. Kat

Üçüncü Balyoz iddianamesi bugün 10. Ağır Ceza “Mahkemesi”nce kabul edildi.

Yeni başlayanlar için kısa bilgiler:

Balyoz davasında toplam sanık sayısı 366’ya çıktı. Birinci Balyoz’da 195, ikinci Balyoz’da 28, üçüncü Balyoz’da 143 sanık var.

Birinci Balyoz iddianamesinin temeli: Baransu’nun bavulundan çıkan 11 no.lu CD

Bütün darbe belgeleri bu CD içinde. Bu CD tek bir kerede oluşturulmuş (belgeler içine kaydedildikten sonra bir daha içine ekleme-çıkarma yapılmamış). Çocukların bile kolaylıkla manipüle edebileceği üstverisine inanacak olursanız, tüm Balyoz planlarını içeren bu CD 2003’de oluşturulmuş.

Artık bu CD’nin en erken Ağustos 2009’da oluşturulduğunu kesin olarak biliyoruz. Sahte belge çetesi ürettikleri belgelerde onlarca hata yapmışlar: belgelerin içinde 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 ve 2009 yılllarına ait bilgiler var. Sahte belge çetesi bilgisayar kullanğı bilgisayarın saatini geriye aldığı için, bu bilgileri içeren belgeler ens son 2003 yılında ve 2003 yılında görev yapan kişiler tarafından kaydedilmiş gibi görünüyor!

Soruşturma sırasında Balyoz CD’sinde ileri tarihlere ait bilgiler olduğunu, dolayısıyla bu CD’nin 2003’de oluşturulmadığını gören savcılar ne yapıyor? Bunu gösteren yazışmaları adli emanate saklıyor. İddianamede bu yazışmalar ile ilgili yanıltıcı beyanlarda bulunuyor. Bu savcılar hakkında HSYK’ya suç duyurunda bulunduldu. Sonuç? Savcılardan biri Yargıtay’a üye olarak seçiliyor, bir diğeri futbolda şike soruşturmasını üstleniyor.

Balyoz CD’sinin üstündeki yazı, o dönem görevli subayın el yazısı karakterlerinden birebir kopyalanarak makina ile yazılmış. Bu konuda iki bilirkişi raporu var. “Mahkeme” bu konuyu araştırmayı reddediyor.

İkinci ve üçüncü Balyoz iddianamelerinin temeli: Gölcük’ten ve Eskişehir’den çıkan dijital belgeler

Baransu’nun bavulundan çıkan CD’nin aynısı Gölcük’ten de çıkıyor (sahte bir CD, nereden çıkarsa çıksın sahtedir). Gölcük’ten çıkan 2003 tarihli belgede bir şirketin 2009’da değişen yeni isminin ne işi var? Gölcük’ten çıkan “yeni” dijital belgelerde 11 nolu CD’dekilerden de fazla sahtecilik kanıtları var. Kendisine yanlış isimle bilgisayar kullanıcı adı alan subaydan tutun, henüz inşa edilmemiş gemiye kadar.

Eskişehir’de emekli bir subayın evinden “çıkan” flash bellek de aynı. İçinde 2007’de taranmış gibi gözüken 2009 tarihli bir gazete küpürü var, en son 2003’de kaydedilmiş gibi görünen belgelnin içinde 2005 yılında gerçekleşen kanun değişikliği, üstelik kanun değişiklik tarihi ve sıra numarası ile birlikte var.

Sahte belge çetesinin taktiği hep aynı: kendilerine ulaştırılan gerçek askeri belgelerle sahte olanları harmanlamak. Sahtelere gerçek süsü vermek.
Sahte belge çetesi 1nci Ordu’daki Plan seminerine ait kayıt ve belgeleri ürettikleri sahte CD ile harmanladı. Neden?

Çünkü Seminer gerçek, dijital Balyoz belgeleri sahte.

Balyoz davasını hala Seminer ile ilgli sananlar için bir hatırlatma:


• Balyoz davalarındaki toplam 366 sanıktan sadece 52’si (bririnci iddianameden 48, üçüncü iddianameden 4 kişi) seminer katılımcısı. Yani sanıkların %14′ü. Geri kalan 314 sanığın seminerle uzaktan yakından alakası yok. Bu 314 kişi sadece 11 nolu CD ve/veya Gölcük ve/veya Eskisehir’den “çıkan” sahte dijital belgelerle suçlanıyor. Aralarında HAVELSAN’ın Genel Müdürü de var.

• Öte yandan, seminere katılan toplam 162 kişiden sadece 52’i sanık ve bu sanıkların nasıl “seçildiği” belli değil. Örneğin, seminerde sunum yapan bir general sanık değilken, seminerde konuşmamış bir subay sanık olarak bulunuyor. Ankara’dan seminere gözlemci olarak gönderilen 15 subaydan bir tanesi de üçüncü iddianameye sanık olarak seçilmiş.
Balyoz davası sahte dijial belger ile kurgulandı.

Aylardır sanıklar suçsuzluklarını defaatle ispatlıyor, “Mahkeme” ööyle seyrediyor. (Bir de üstelik, savunma yapan avukat ve sanıklar hakkında suç duyurusunda bulunuyor.)
Kimi subayların Türkiye’de darbe belgesi hazırladıkları iddia edilen tarihlerde Amerika’da, İtalya’da, İsrail’de, Kosova’da ya da denizin dibinde olmaları hiç farketmiyor; hepsi hala hapiste.

Ve bu sahte dijital deliller ile Balyoz gecekondusuna çıkılan üçüncü kat, belgelerin sahte olduğunu çok iyi bilen “Mahkeme” tarafından bugün onayladı.
Bir de “Dava belgelerine ilişkin kimi ‘sahtelik’ iddiaları dava açısından işin özünü hiçbir şekilde değiştirmez. (…) Sahih olmayan belgeler varsa, onlar düşer ve süreç devam eder” diyen “sahih aydınlarımız” var.

Bu kirli süreçten medet uman, sahte belgeleri kimin ve neden hazırladığını hiç merak etmeyen…

24 Kasım 2011


http://cdogangercekler.wordpress.com/20 ... una-3-kat/
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Balyoz Davası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir