1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

B. Balanlı: "ALLAH Balyoz Komplosunu Yapanları Helak Etsin!"

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2011, 20:48
gönderen TurkmenCopur
Orgeneral Bilgin Balanlı: Allah Balyoz komplosunu yapanları helak etsin!..

‘Hesap verecekler! Belki yarın belki yarından da yakın’

Orgeneral Bilgin Balanlı: Allah Balyoz komplosunu yapanları helak etsin!..


Balyoz davasında tutuklu yargılanan YAŞ üyesi Org. Balanlı, “Beni hakimler önünde sahte iddialar nedeniyle savunma yapmak zorunda bırakanları lanetliyorum. Bizlere iftira atanlar bunun hesabını mutlaka verecekler. Kimbilir belki yarın, belki yarından da yakın...” dedi.

Balyoz davasının 51. duruşması, dün İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’ndeki salonda görüldü. Duruşmada, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, Eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, MHP İstanbul Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan, emekli Albay Dursun Çiçek ve Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Üyesi Orgeneral Bilgin Balanlı’nın da aralarında bulunduğu 148 tutuklu hazır bulundu.

‘Beni bu duruma düşürenleri lanetliyorum’

224 emekli ve muvazzaf askerin yargılandığı davada YAŞ Üyesi Orgeneral Bilgin Balanlı ilk kez savunmasını yaptı. Balanlı, hakkındaki suçlamaları reddederek, “Türk ulusu adına Türk hakimleri önünde temelsiz, sahte iddialar nedeniyle savunma yapmak zorunda bırakıldığım için son derece üzgünüm. Beni bu duruma düşürenleri lanetliyorum. Bizlere iftira atanlar bunun hesabını bir gün mutlaka vereceklerdir. İstiklal Marşı’nda da belirtildiği gibi; kimbilir belki yarın, belki yarından da yakın” dedi.

Cumartesi, 26 Kasım 2011 03:05

http://www.aydinlikgazete.com/index.php ... &Itemid=95