Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Seçim Hilesi Nasıl Önlenebilir ?

Burada 12 Haziran 2011 Seçiminde AKP Tarafından Yapılacak Hileler ve Alınması Gereken Önlemler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Seçim Hilesi Nasıl Önlenebilir ?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 03 Haz 2011, 20:57

SEÇİM HİLESİ NASIL ÖNLENEBİLİR

Resim

AKP isterse bu sistemle oyların % 60’ nı bile alır.

Çare:

A - Seçmeni sandığa götürmek.

B – Sandıkta hileyi önlemek.

C – Ülke çapında Alternatif oy sayım sistemi ve merkezleri oluşturmak.

Çünkü soru şu:

1 - Seçmen kütüklerini kimler ve nasıl yazdılar?

2 – Oy sayım sisteminin şifresi kimin elinde?

3 – Seçim güvenliği var mı?

1 - Önceki dönemlerde seçmen kütükleri Yüksek Seçim kurulunun kararı ile tarafsız memurlar tarafından yazılıyordu.

Geçtiğimiz dönemde Hükümete Bağlı TÜİK’ ün seçtiği elamanlar tarafından önce, Adrese Dayalı Nüfus Sayımı diye kütükler yazıldı. Aylarca listeler ellerinde kaldı, üzerinde diledikleri gibi düzenlemeler, eklemeler, çıkarmalar yapıldı. Belki yüzbinlerce hayali adreslere yüz binlerce hayali seçmenler yazıldı. Uygun görülmeyen kimseler hiç yazılmadı. T.C. kimlik numaraları da bu düzenlenmiş nüfus ve adreslere göre verildi.

Sonra çıkarılan bir kanunla da bu listeler seçmen kütüğü olarak kabul edildi. Listeler asılınca milyonlarca hileli durum olduğu ortaya çıktı. Ancak iş işten geçmişti.

2007 genel seçiminde 42 milyon 799 bin seçmen ilan edildi. 2009 da yapılan Yerel seçimde: 48 milyon seçmen olduğu ilan edildi. 2 yılda 5 milyon seçmen artmış oluyordu. Bunun nasıl olduğu anlaşılamadı.

Erzincan’ın Yaylabaşı Beldesinde 48 kişinin hiç yazılmadığı mahkeme kararı ile ispatlandı.. İstanbul Ataköyde 4 bin seçmenin yazılmadığı basına yansıdı. Anlaşılan birçok bölgede istenmeyen çok sayıda kimseler hiç yazılmamışlardır.

Parmaklara boya sürülmesi de kaldırılıp mükerrer oyların yolu açılmıştır.

ÇARE : seçmen kütüklerinin eskisi gibi, yargının denetiminde tarafsız memurlar eliyle yeniden yazdırılmasıdır ve parmak boyamanın da yeniden getirilmesidir.

2 – AKP Oy sayımını İnternet üzerinden yapmak üzere ABD’ den bir şüpheli yazılım sistemi getirdi. 2007 den bu yana oylar bu sistemle sapılıyor.

Derin şüphe ve tehlike:

İnternette işleyen her yazılım sistemine girebilmek ve müdahale edebilmek için bir giriş şifresi bulunur. Bu kaçınılmaz genel bir kuraldır.

Söz konusu yazılım sistemi, Türkiye’ye getirilirken elbette sisteme girmek ve muhtemel arızalar veya özel maksat için gerektiği zaman müdahale edebilmek ve yeni düzenlemeler yapabilmek için şart olan sistemin şifresi birilerine verilmiştir.

Elbette bu sistemi getirenlere verilmiştir.

Hatta Sistemi sağlıklı işletmek için, nasıl müdahale edileceği, sistemde yeni bir takım düzenlemelerin nasıl yapılacağı konularında ilgililere belli bir eğitim de verilmiştir. Bunlar kaçınılmaz gerçeklerdir.

3 - Peki bu şifreler ve müdahale eğitimleri kimlere verilmiştir?

Kesin olan gerçek şudur: İnternet seçim sistemine müdahale edilmek üzere sistemin şifreleri birilerinin elindedir.

Bu müdahale bir partinin oylarını yükseltmek için veya diğerini azaltmak için de yapılabilir. Sistemde yeni bir düzenlemeyle, A patisinin oylarının mesela % 10 oyu B partisine yazdırılabilir. Daha başka hileler de yapılabilir. Bu sisteme, yazılımı Türkiye’ye verenler de yani ABD’li uzmanlar da müdahale edebilirler. Hatta istedikleri düzenlemeyi yapabilirler. Banka hesaplarının şifrelerin kırılıp paraların başka hesaplara aktarıldığı bir dönemde, bu konuda her şey yapılabilir. Kısacası oy sayım güvenliği ağır şüphe altındadır.

Sonuç: Bu sistem ile yapılacak seçim ve oy sayımı ile, şifreyi elinde bulunduranların istedikleri sonucu alabilirler, seçimi de referandumu da kazanabilirler.

Peki, Yüksek Seçim Kurulu, oy sayımını sadece anında izlemek için sayfaya giriş şifresini Partilere ve basına neden vermiyor? Hem de ısrarlı isteklere rağmen? Evet neden?

Yüksek Seçim Kurulu üyeleri ülke çapında oyların sayımını ekrandan izlediği gibi, partiler de, basın da aynen izlesin, kontrol etsinler. bunda bir sakınca olamaz. Aksine sisteme dıştan olası müdahaleler görülmüş olur. Tekrar soralım Yüksek Seçim kurulu neden izletmiyor, gizliyor? Peki bu konularda basın neden susuyor?

Ç A R E : A - -Söz konusu yazılım sistemi getirilirken şifrelerinin ve eğitiminin kimlere verildiği açıklanmalıdır. Bu demokrasimiz ve adaletli seçim için kaçınılmaz şarttır. Herkes şüpheden kurtulmalıdır.

Ç A R E : B - En doğrusu başka ülkelerde olduğu gibi, bu sistemden vazgeçilmeli ve eski sisteme dönülmelidir. Bunun için ciddi mücadele verilmelidir.

Ç A R E : C – Alternatif oy sayım sistemi ve merkezleri oluşturulmalıdır.

Türkiye çapında alternatif oy sayım merkezleri oluşturulmalı, sandık başında tutulan oy sayım tutanakları ilçelerde, illerde ve Genel Merkezlerde birleştirilip toplanmalıdır. Böylece ülke çapında sağlıklı sonuçlar elde edilmelidir. Hile şüphesi olan yerlere itirazlar yapılmalıdır.

Alternatif oy sayım sistemi ve merkezleri çok önceden başlanarak sık sık ilan edilmelidir. Hatta bunda görev alacak parti mensuplarına özel eğitimler verilmelidir.

Unutulmamalıdır ki, iktidar partisi, geçen seçimde yukarıdaki yazılım sistemini verimli kılabilmek için yüz binlerce partiliyi guruplar halinde haftalarca eğitime tabi tutmuştur.

Yukarıda açıkladığımız konuları vatan, millet ve demokrasi sevginizle yüksek taktirlerine arz eder, selam, saygı ve başarı dileklerimi sunarım.

Prof.Dr. Zekeriya Beyaz
Odatv.com
21.07.2010 22:01


http://www.odatv.com/n.php?n=-secim-hil ... 2107101200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön AKP 12 Haziran 2011 Seçiminde HİLE YAPTI!!!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron