Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kuzey Irak'ın Türkiye Politikası

Yaşamsal Bir Tehdit: Kuzey Irakta Bağımsız Kürt Devleti Oluşumu - Bölüm 2

PKK'yı yaratan ve günümüze kadar finanse edip yöneten devlet Amerika’nın ta kendisidir.
Nasıl mı?
-1980 darbesi sonrasında Türkiye’de oluşan Amerikancı hükümetlerin yardımı ile.
-PKK ve Kürt mafyası ne tesadüftür ki Turgut Özal döneminde oluştular ve güçlendiler.
-Abdullah Öcalan bir MİT ajanıdır. Bunun kanıtını kahraman Uğur Mumcu bulmuştu. 1972'de, Abdullah Öcalan "Şafak Bildirisi" davasından dolayı tutuklandı, ve sonrasında Milli İstihbarat Teşkilatı "Bizim adamımızdır" yazısını yollayıp, Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını sağlamıştı.
PKK gibi aşağılık ve zavallı bir terör örgütü neden hâlâ etkisiz hale getirilmedi ve sürekli Şehit vermemize sebep oluyor?
-"Devlet" kelimesinin anlamı şudur: "Toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal ve askeri bakımdan örgütlenmiş milletin oluşturduğu tüzel varlık". Türkiye Cumhuriyeti bir Türk Devleti'dir ve bu devletin bütün organlarını(TSK, MİT, vs) yöneten güç hükümettir. Yani hükümetin elinde bir uzaktan kumanda var ve bununla istediği zaman bütün devlet organlarına emir verip onları yönetebiliyor. Demekki eğer hükümetin başındaki lider kadro kişisel çıkarları(zenginlik) uğruna Amerika'ya namusunu ve şerefini satan insanlardan oluşuyorsa, TSK ve MİT gibi devlet organlarının başındakileri de maalesef dolaylı olarak Amerikancı oluyor. İşte bu yüzden Abdullah Öcalan bir MİT ajanıydı ve sonra ABD'nin çıkarları uğruna Amerikancı Özal Döneminde, PKK dizayn edildi ve bu lanetli terör örgütün başına imralı canisi getirildi.
-Ülkemizin yönetildiği bu lanetli sisteme rağmen, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde daima bu düzeni bozup Türkiyenin Tam Bağımsızlığını koruyan Atatürkçüler olmuştur. Eşref Bitlis önderliğindeki Atatürkçü Kahraman Askerler, Özal döneminde sürekli Amerika ve Amerikancı hükümet ile mücadele etmişlerdir. Eşref Bitlis vefat etmeden önce(17-02-1993 öncesi) Kuzey Irak ve PKK’ya yapılan operasyonlar sonucunda Amerikan Ordusunun bir parçası olan PKK terör örgütü resmen yok edilmişti. İşte bu onurlu davranışlar sonrasında, 1960 Devriminden sonra ilk defa Eşref Bitlis döneminde yine TSK içinde bir Atatürkçü(Anti-emperyalist) Devrim oluşmuştur. İşte bu Devrimi yaratan Kahramanların Ruhu günümüze kadar TSK'da devam etmiştir ve bu yüzdendir ki, bu ruha sahip olan Askerlerin büyük bölümü günümüzde Amerikancı AKP tarafından ya Silivri Cezaevine yerleştirilmiş yada emekli edilmişlerdir, ki PKK yok edilemesin ve Amerika’nın çıkarlarına zarar gelmesin diye.
-PKK terörü Amerikancı Çiller ve Tayyip Erdoğan hükümetleri tarafından kasıtlı olarak yok edilmedi ve daha da güçlendirildi.
SONUÇ, PKK TERÖRÜ NEDEN BİTMEDİ:
-DSP Hükümeti Döneminde TSK tarafından yine etkisiz ve yokedilme noktasına getirilmiş olan PKK, AKP ve Hilmi Özkök'ün Büyük Yardımları ile ABD'nin Irak'ı Tekrardan İşgal Edip, PKK'nın tekrardan güçlenmesi sağlanmıştır.
-AKP terörü bitirmek için asla herhangi bir adım atmıyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, ABD ile yaptığı 9 maddelik gizli anlaşmada TSK’yı zayıflatan ve PKK'yı yasallaştıran ve güçlendiren maddeler var. Ve bu maddelerin hepsi de gerçekleştirildi.
- Erdoğan'ın Özel Temsilcisi olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan AKP'nin PKK ile işbirliği yaptığını resmen doğradı. Buda Vatan Hainliğinin belgesidir.
-Şehitlerimizin sorumlusu: "AKP’nin Kürt Açılımı Politikası ve ABD-AKP-PKK-BDP(DTP) İşbirliği"
ÇÖZÜM, PKK TERÖRÜ NASIL BİTER:
-NATO'dan çıkılacak, Amerikaya rest çekilecek, Avrasya ülkeleri(İran, Suriye, Çin) ile milli çıkarlarımız doğrultusunda ekonomik anlaşmalar yapılacak(hedef Türk Birliği).
-Kuzey Irak, aynen Kıbrısta yapıldığı gibi, yasal haklarımıza dayanarak, oradaki Türkmen Soydaşlarımızın yardımı ile ele geçirilmeli, ve bölgedeki bütün PKK’lılar 1-2 günde etkisiz hale getirilecek.
-Doğu Anadolu'da İş Garantisi ve Tarih Dersleri
Ayrıntılı Bilgiler için giriniz

Kuzey Irak'ın Türkiye Politikası

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Kas 2011, 19:18

Kuzey Irak'ın Türkiye Politikası
Yaşamsal Bir Tehdit: Kuzey Irakta Bağımsız Kürt Devleti Oluşumu - Bölüm 2


ABD'nin Irak'ı işgal etmesinden bu yana geçen süre içinde Türkiye'de "aşiret lideri" ifadesi ile küçümsenen Barzani ve Talabani ABD'nin etkin desteği ve koruması (yönlendirmesi ile?) altında Ankara'nın kendilerine uygulayamadığı kapsam ve etkinlikte çok boyutlu bir psikolojik operasyonu Türkiye'ye karşı başarı ile uygulamış ve uygulamaya devam etmektedir.

ABD'nin Irak'ı işgalinden sonra Kuzey Irak'ta oluşturduğu Kürt federe devletinden kaynaklanan yayılmacı ve şoven Kürt Milliyetçiliğinin Türkiye'ye yönelik psikolojik operasyonu her türlü yıkıcı faaliyeti temsil etmektedir. Barzani bütün bu operasyonları Ankara'dan en ufak bir korkusu olmadan gerçekleştirmektedir. Barzani'nin bu pervasızlığını sadece arkasına Washington'un desteğini almış olmak ile izah etmemiz mümkün değildir.

Barzani'nin danışmanı, AKP üst kurul delegesi, Ankara'da gazete sahibi ve Kuzey Irak'ta 160 milyon Dolar tutarında iş alan İlnur Çevik'in şu cümlesi çok önemlidir:

"Kürtler, İran ile olan ilişkilerinde hep aşırı derecede ihtiyatlı oldular. Çünkü İran'ın Irak'ın diğer bölgelerini olduğu gibi onların bölgelerini de istikrarsızlaştırma yeteneğine sahip olduklarını biliyorlar."

Çevik bir de örnek veriyor:

11 Ocak 2007'de Tahran'dan Erbil havaalanına gelen uçaktan inen yolcuları Amerikan askerleri sarıyor, üç saat ayakta tutuyor, arıyor, bazı yolcuları tutukluyor ve pilotlara kötü davranıyorlar. 12 Ocak 2007'de Tahran, Kuzey Irak sınır kapısını kapatıyor. 207 Bundan dolayı Barzani, Tahran'dan korkuyor.

Öte yandan, Kuzey Irak'tan Barzani'nin silahlandırdığı PKK'lı teröristler Türkiye'ye giriyor. Türkiye içinden dört yıldan bu yana saldırı ve katliamlarını sürdürüyorlar fakat Barzani'nin kamyonları Mersin serbest bölgesinden içinde PKK'ya gidecek silahlar dâhil mallarını yüklemeye devam ediyor. Habur Sınır Kapısı sonuna kadar açık, işlerini yapmaya devam ediyor. Barzani, Türkiye'de ticaret yapıyor, kaçakçılık yapıyor, siyaset yapıyor ve hiçbir engelle karşılaşmıyor. Bundan dolayı Barzani Ankara'yı ciddiye almıyor ve Türkiye'ye yönelik çok boyutlu, oldukça gelişmiş bir psikolojik operasyon sürdürüyor.

Kaynakça
Kitap: PKK Terörü Neden Bitmedi, Nasıl Biter?
Yazar: Ümit Özdağ
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön PKK: PKK Amerikan Ordusunun Bir Parçasıdır, PKK Bir Kürt Hareketi Değildir, Türk ve Kürt Kardeştir ve Asıl Düşmanımız ABD ve Onun Emirkulu Olan AKP'dir!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir