Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Ayrı Devlet Kabul Edilme ve Oluşturma Politikası

Yaşamsal Bir Tehdit: Kuzey Irakta Bağımsız Kürt Devleti Oluşumu - Bölüm 12

PKK'yı yaratan ve günümüze kadar finanse edip yöneten devlet Amerika’nın ta kendisidir.
Nasıl mı?
-1980 darbesi sonrasında Türkiye’de oluşan Amerikancı hükümetlerin yardımı ile.
-PKK ve Kürt mafyası ne tesadüftür ki Turgut Özal döneminde oluştular ve güçlendiler.
-Abdullah Öcalan bir MİT ajanıdır. Bunun kanıtını kahraman Uğur Mumcu bulmuştu. 1972'de, Abdullah Öcalan "Şafak Bildirisi" davasından dolayı tutuklandı, ve sonrasında Milli İstihbarat Teşkilatı "Bizim adamımızdır" yazısını yollayıp, Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını sağlamıştı.
PKK gibi aşağılık ve zavallı bir terör örgütü neden hâlâ etkisiz hale getirilmedi ve sürekli Şehit vermemize sebep oluyor?
-"Devlet" kelimesinin anlamı şudur: "Toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal ve askeri bakımdan örgütlenmiş milletin oluşturduğu tüzel varlık". Türkiye Cumhuriyeti bir Türk Devleti'dir ve bu devletin bütün organlarını(TSK, MİT, vs) yöneten güç hükümettir. Yani hükümetin elinde bir uzaktan kumanda var ve bununla istediği zaman bütün devlet organlarına emir verip onları yönetebiliyor. Demekki eğer hükümetin başındaki lider kadro kişisel çıkarları(zenginlik) uğruna Amerika'ya namusunu ve şerefini satan insanlardan oluşuyorsa, TSK ve MİT gibi devlet organlarının başındakileri de maalesef dolaylı olarak Amerikancı oluyor. İşte bu yüzden Abdullah Öcalan bir MİT ajanıydı ve sonra ABD'nin çıkarları uğruna Amerikancı Özal Döneminde, PKK dizayn edildi ve bu lanetli terör örgütün başına imralı canisi getirildi.
-Ülkemizin yönetildiği bu lanetli sisteme rağmen, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde daima bu düzeni bozup Türkiyenin Tam Bağımsızlığını koruyan Atatürkçüler olmuştur. Eşref Bitlis önderliğindeki Atatürkçü Kahraman Askerler, Özal döneminde sürekli Amerika ve Amerikancı hükümet ile mücadele etmişlerdir. Eşref Bitlis vefat etmeden önce(17-02-1993 öncesi) Kuzey Irak ve PKK’ya yapılan operasyonlar sonucunda Amerikan Ordusunun bir parçası olan PKK terör örgütü resmen yok edilmişti. İşte bu onurlu davranışlar sonrasında, 1960 Devriminden sonra ilk defa Eşref Bitlis döneminde yine TSK içinde bir Atatürkçü(Anti-emperyalist) Devrim oluşmuştur. İşte bu Devrimi yaratan Kahramanların Ruhu günümüze kadar TSK'da devam etmiştir ve bu yüzdendir ki, bu ruha sahip olan Askerlerin büyük bölümü günümüzde Amerikancı AKP tarafından ya Silivri Cezaevine yerleştirilmiş yada emekli edilmişlerdir, ki PKK yok edilemesin ve Amerika’nın çıkarlarına zarar gelmesin diye.
-PKK terörü Amerikancı Çiller ve Tayyip Erdoğan hükümetleri tarafından kasıtlı olarak yok edilmedi ve daha da güçlendirildi.
SONUÇ, PKK TERÖRÜ NEDEN BİTMEDİ:
-DSP Hükümeti Döneminde TSK tarafından yine etkisiz ve yokedilme noktasına getirilmiş olan PKK, AKP ve Hilmi Özkök'ün Büyük Yardımları ile ABD'nin Irak'ı Tekrardan İşgal Edip, PKK'nın tekrardan güçlenmesi sağlanmıştır.
-AKP terörü bitirmek için asla herhangi bir adım atmıyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, ABD ile yaptığı 9 maddelik gizli anlaşmada TSK’yı zayıflatan ve PKK'yı yasallaştıran ve güçlendiren maddeler var. Ve bu maddelerin hepsi de gerçekleştirildi.
- Erdoğan'ın Özel Temsilcisi olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan AKP'nin PKK ile işbirliği yaptığını resmen doğradı. Buda Vatan Hainliğinin belgesidir.
-Şehitlerimizin sorumlusu: "AKP’nin Kürt Açılımı Politikası ve ABD-AKP-PKK-BDP(DTP) İşbirliği"
ÇÖZÜM, PKK TERÖRÜ NASIL BİTER:
-NATO'dan çıkılacak, Amerikaya rest çekilecek, Avrasya ülkeleri(İran, Suriye, Çin) ile milli çıkarlarımız doğrultusunda ekonomik anlaşmalar yapılacak(hedef Türk Birliği).
-Kuzey Irak, aynen Kıbrısta yapıldığı gibi, yasal haklarımıza dayanarak, oradaki Türkmen Soydaşlarımızın yardımı ile ele geçirilmeli, ve bölgedeki bütün PKK’lılar 1-2 günde etkisiz hale getirilecek.
-Doğu Anadolu'da İş Garantisi ve Tarih Dersleri
Ayrıntılı Bilgiler için giriniz

Ayrı Devlet Kabul Edilme ve Oluşturma Politikası

Mesajgönderen TurkmenCopur » 04 Kas 2011, 03:57

Ayrı Devlet Kabul Edilme ve Oluşturma Politikası
Yaşamsal Bir Tehdit: Kuzey Irakta Bağımsız Kürt Devleti Oluşumu - Bölüm 12


Barzani bir yandan Türkiye'nin Irak'ı değil, diplomatik olarak sanki ayrı devletmiş gibi kendisini kabul etmesini sağlamaya yönelik adımlar atarken diğer yandan da Irak'tan bağımsızlaşmayı hedefleyen bir dizi önlemi ısrarla geliştirmektedir. Ankara'nın Erbil'i Bağdat'tan bağımsız olarak muhatap alması için Barzani'nin elindeki en önemli araç PKK'dır. Barzani, PKK'yı Türkiye'ye karşı çok boyutlu olarak kullanmaktadır. Bunlardan birisi de Kerkük ve bağımsız Kürt devleti karşılığında PKK'nın Kuzey Irak'tan tasfiyesidir. Ancak henüz bu aşamaya ulaşılmamıştır ve Barzani halen PKK'yı Türkiye'nin kendisini muhatap alması için kullanmaktadır.

Barzani, Kürtlerin çıkarları gerektirdiği zaman Ankara'daki Irak Büyükelçiliği'nin bir parçası olarak temsilcilik açabileceklerini öne sürmüştür. "Kerkük-Kürdistan" adlı internet sitesine demeç veren Mesut Barzani, yeni Irak Anayasası'na göre Kürdistan'ın Ankara, Şam ve Tahran'da resmi olarak kendi kültürel, sosyal ve ticari temsilciliklerini açma hakkı olduğunu söyledi, Barzani, bu temsilciliklerin Irak elçiliklerinin bir parçası olacağını ve yasal olarak engellenemeyeceğini kaydetti. Iraklı Sünnilerin yapılacak yeni seçime katılımıyla, Kürtlerin parlamentodaki gücünün zayıflayacağına dikkat çekerek, yeni anayasanın Kürtlerin haklarını garanti altına alacağını ifade eden Kürt lider, yeni anayasanın Kerkük'ün referandumla Kürt bölgesine katılmasının yolunu açtığını da savunmuştur. "Eğer tek bir devletle yaşamaya karar vermişseniz bundan iyisi mümkün değil" diyen Barzani, Kürtler için ikinci seçeneğin ayrı bir devlet kurmak olduğunu ancak bunun zamanının gelmediğini de söylemiştir.269Türkiye'den et ithalinin durdurulması, petrol ürünleri ithalinde Kuzey Irak makamları ile ilişki kurulmasının istenmesi gibi adım¬lar muhatap alınma için atılan diğer adımlardır.

Kaynakça
Kitap: PKK Terörü Neden Bitmedi, Nasıl Biter?
Yazar: Ümit Özdağ
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön PKK: PKK Amerikan Ordusunun Bir Parçasıdır, PKK Bir Kürt Hareketi Değildir, Türk ve Kürt Kardeştir ve Asıl Düşmanımız ABD ve Onun Emirkulu Olan AKP'dir!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir