Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

PKK Sorununun Niteliği

PKK Sorununun Çözümü İçin Alınması Gereken Önlemler - Bölüm 1

PKK'yı yaratan ve günümüze kadar finanse edip yöneten devlet Amerika’nın ta kendisidir.
Nasıl mı?
-1980 darbesi sonrasında Türkiye’de oluşan Amerikancı hükümetlerin yardımı ile.
-PKK ve Kürt mafyası ne tesadüftür ki Turgut Özal döneminde oluştular ve güçlendiler.
-Abdullah Öcalan bir MİT ajanıdır. Bunun kanıtını kahraman Uğur Mumcu bulmuştu. 1972'de, Abdullah Öcalan "Şafak Bildirisi" davasından dolayı tutuklandı, ve sonrasında Milli İstihbarat Teşkilatı "Bizim adamımızdır" yazısını yollayıp, Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını sağlamıştı.
PKK gibi aşağılık ve zavallı bir terör örgütü neden hâlâ etkisiz hale getirilmedi ve sürekli Şehit vermemize sebep oluyor?
-"Devlet" kelimesinin anlamı şudur: "Toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal ve askeri bakımdan örgütlenmiş milletin oluşturduğu tüzel varlık". Türkiye Cumhuriyeti bir Türk Devleti'dir ve bu devletin bütün organlarını(TSK, MİT, vs) yöneten güç hükümettir. Yani hükümetin elinde bir uzaktan kumanda var ve bununla istediği zaman bütün devlet organlarına emir verip onları yönetebiliyor. Demekki eğer hükümetin başındaki lider kadro kişisel çıkarları(zenginlik) uğruna Amerika'ya namusunu ve şerefini satan insanlardan oluşuyorsa, TSK ve MİT gibi devlet organlarının başındakileri de maalesef dolaylı olarak Amerikancı oluyor. İşte bu yüzden Abdullah Öcalan bir MİT ajanıydı ve sonra ABD'nin çıkarları uğruna Amerikancı Özal Döneminde, PKK dizayn edildi ve bu lanetli terör örgütün başına imralı canisi getirildi.
-Ülkemizin yönetildiği bu lanetli sisteme rağmen, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde daima bu düzeni bozup Türkiyenin Tam Bağımsızlığını koruyan Atatürkçüler olmuştur. Eşref Bitlis önderliğindeki Atatürkçü Kahraman Askerler, Özal döneminde sürekli Amerika ve Amerikancı hükümet ile mücadele etmişlerdir. Eşref Bitlis vefat etmeden önce(17-02-1993 öncesi) Kuzey Irak ve PKK’ya yapılan operasyonlar sonucunda Amerikan Ordusunun bir parçası olan PKK terör örgütü resmen yok edilmişti. İşte bu onurlu davranışlar sonrasında, 1960 Devriminden sonra ilk defa Eşref Bitlis döneminde yine TSK içinde bir Atatürkçü(Anti-emperyalist) Devrim oluşmuştur. İşte bu Devrimi yaratan Kahramanların Ruhu günümüze kadar TSK'da devam etmiştir ve bu yüzdendir ki, bu ruha sahip olan Askerlerin büyük bölümü günümüzde Amerikancı AKP tarafından ya Silivri Cezaevine yerleştirilmiş yada emekli edilmişlerdir, ki PKK yok edilemesin ve Amerika’nın çıkarlarına zarar gelmesin diye.
-PKK terörü Amerikancı Çiller ve Tayyip Erdoğan hükümetleri tarafından kasıtlı olarak yok edilmedi ve daha da güçlendirildi.
SONUÇ, PKK TERÖRÜ NEDEN BİTMEDİ:
-DSP Hükümeti Döneminde TSK tarafından yine etkisiz ve yokedilme noktasına getirilmiş olan PKK, AKP ve Hilmi Özkök'ün Büyük Yardımları ile ABD'nin Irak'ı Tekrardan İşgal Edip, PKK'nın tekrardan güçlenmesi sağlanmıştır.
-AKP terörü bitirmek için asla herhangi bir adım atmıyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, ABD ile yaptığı 9 maddelik gizli anlaşmada TSK’yı zayıflatan ve PKK'yı yasallaştıran ve güçlendiren maddeler var. Ve bu maddelerin hepsi de gerçekleştirildi.
- Erdoğan'ın Özel Temsilcisi olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan AKP'nin PKK ile işbirliği yaptığını resmen doğradı. Buda Vatan Hainliğinin belgesidir.
-Şehitlerimizin sorumlusu: "AKP’nin Kürt Açılımı Politikası ve ABD-AKP-PKK-BDP(DTP) İşbirliği"
ÇÖZÜM, PKK TERÖRÜ NASIL BİTER:
-NATO'dan çıkılacak, Amerikaya rest çekilecek, Avrasya ülkeleri(İran, Suriye, Çin) ile milli çıkarlarımız doğrultusunda ekonomik anlaşmalar yapılacak(hedef Türk Birliği).
-Kuzey Irak, aynen Kıbrısta yapıldığı gibi, yasal haklarımıza dayanarak, oradaki Türkmen Soydaşlarımızın yardımı ile ele geçirilmeli, ve bölgedeki bütün PKK’lılar 1-2 günde etkisiz hale getirilecek.
-Doğu Anadolu'da İş Garantisi ve Tarih Dersleri
Ayrıntılı Bilgiler için giriniz

PKK Sorununun Niteliği

Mesajgönderen TurkmenCopur » 05 Kas 2011, 02:28

PKK SORUNUNUN NİTELİĞİ
PKK Sorununun Çözümü İçin Alınması Gereken Önlemler - Bölüm 1


"Basit, kolay ve kestirme çözümler mutlaka yanlıştır."
Kari Popper

Bir sorunu çözmek onun niteliğini ve üretilme biçimini doğru tespit etmeye bağlıdır. Bu sorunu "Kürt Sorunu" olarak tanımlamak, terörü asla tasvip etmeyen, Anayasada tanımlandığı biçimde Türk milletinin bölünmez bir parçası olmaktan gurur duyan ve ülkenin her yanına da-ğılmış Kürt kökenli vatandaşlarımızın hepsini aynı kategori içine sokar. Bu onlara yapılabilecek en büyük kötülüktür. Türkiye'de hiç kimse etnik kökeninden dolayı sorun değildir.

Ülkemizin Güneydoğu Anadolu merkezli olmak üzere yıllardır karşı karşıya olduğu sorunun üç boyutu vardır. Bu boyutlar;

Bu bölüm kitabın ilk beş baskısından bazı farklar içermektedir. Bu bölümün bu şekli almasında Prof. Dr. Nadim Macit, Prof. Dr. Özcan Yeniçeri, E.Vali İsmet Metin, E. Tümg. Alaettin Parmaksız ve Prof. Dr. Şeref Ünal'ın çok değerli katkıları olmuştur. Bu deneyimden de kaynaklanan değerli katkılar çerçevesinde ilk dört baskıda savunulan bazı kurumsal yapılanlar konusunda değişiklikler yapılmıştır. Yazar bu katkılardan dolayı şükran borçludur. Tabii ki son metnin sorumluluğu tamamen yazara aittir.

1) Doğu ve Güneydoğu'nun ekonomik ve sosyal kalkınma sorunu,
2) Etnik bölücülük olarak Kürtçülük sorunu,
3) Bölücü PKK terörü sorunu,

Üç sorunu ayrı ayrı incelediğimizde, varılacak neticeler, birbirleriyle ilintili olmakla birlikte her boyutun kendisine özgü niteliği aşağıdaki gibidir.

Doğu ve Güneydoğu'nun Ekonomik Kalkınma Sorunu

Yıllardır Devletimizin uygulamaya çalıştığı planlı-plansız çeşitli ekonomik, sosyal, kültürel politikalarla Doğu ve Güneydoğu'nun alt yapı ve üst yapı sorunları çözülmek istenmiştir. Ancak bölgenin sosyal ve coğrafi yapısından ve siyasetin gündelik pragmatik ilgilerinden dolayı beklenilen düzeyde gerçekleşememiştir. Ağalık, şeyhlik düzeninin siyaseti ve ekonomiyi tekelleştirmesi, merkezi siyasetin salt güç peşinde olmasından kaynaklanan tutumu, halkın ezilmesine, istismarına ve yoksulluğuna yol açmıştır. Söz konusu eksiklikler ancak devletin adil, etkin, yeterli kaynak tahsisi ve uygulamalarıyla, belli ve makul bir sure içinde giderilebilir, sorun çözülebilir. İstenilen kalkınma sağlanabilir.

Etnik Bölücülük Olarak Kürt Sorunu

Tarihi çok eski olmamakla birlikte bu sorun Osmanlı İmparatorluğu döneminde de çözülememiştir. Dünya ölçeğinde bütün etnik ırkçılık sorunlarında olduğu gibi bundan sonra da entelektüel zeminde çözülemeyecektir. Sorunun tabiatı gereği çözümü imkansızdır. Çünkü 19. ve 20. Yüzyılların dünya ölçeğindeki konjonktürel stratejik çıkar çekişmeleri bölücü etnik hareketlerini tahrik ve teşvik etmiştir. Günümüz güç politikalarım ve stratejik mücadelenin yöntemini belirleyen zihniyetin; kabileci ve cemaatçi niteliği, etnik ayrımcılığı meşrulaştırarak yeniden biçimlendirmiştir. Bu nedenle iç ve dış faktörler yüzünden bu sorun önümüzdeki süreçte de devam edecektir. Ancak dünya sistemi yeniden şekillenmekte, çok kutuplu sisteme doğru gitmekte ve sermaye el değiştirmeye başlamaktadır. Böyle bir zeminde Türkiye bu sorunu küçülterek, etkisiz hale getirebilir.

Bölücü PKK Terörü

Sorunun acı ve yıkıcı yüzünü, PKK terör eylemlerinin oluşturduğu şiddet boyutu teşkil etmektedir. PKK homojen yapılı bir Kürt örgütü değildir. Kürt kökenli yurttaşların kendi içinden örgütleyerek ortaya çıkardığı bir yapı da değildir. Özellikle Ermeni terör örgütü ASALA'nın eylemlerinin ortadan kaldırıldığı devrede dış etkenlerin ve desteklerin yarattığı, bugüne getirdiği, Türkiye'yi parçalamak için kullanılan bir araçtır. Bölücü PKK terörü hareketi, Türk halkının ortak irade ve uygulamalarıyla çözülmesi ve sona erdirilmesi mümkün bir örgüt ve sorundur.

Bu rapor, sorunun birinci ve üçüncü boyutlarının aşılmasını hedefleyen önlemlerin geliştirilmesi üzerine yoğunlaşmıştır.

Kaynakça
Kitap: PKK Terörü Neden Bitmedi, Nasıl Biter?
Yazar: Ümit Özdağ
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön PKK: PKK Amerikan Ordusunun Bir Parçasıdır, PKK Bir Kürt Hareketi Değildir, Türk ve Kürt Kardeştir ve Asıl Düşmanımız ABD ve Onun Emirkulu Olan AKP'dir!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron