Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Eğitim Dinselleştiriliyor

Burada, Orta Doğu'da, Kafkaslarda, Balkanlarda, vs. yapılan "Turuncu Devrimi" isimli ihanet ayaklanmalarını oluşturan, örgütleyen ve finanse eden George Soros ve ona biat eden zavallı insanların hain faaliyetleri hakkında bilgiler bulunmaktadır. George Soros denilen lanet entrikacı, ayrıca Türkiye'de bölücü A.B.D. projelerinin büyük bölümünü yöneten kurum olan TESEV'in genel başkanıdır. TurkToresi.com olarak, George Soros dahil bütün CIA ajanlarını lanetliyoruz, ve onların öncülüğünü yapan kurumlardan uzak durmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 12 Tem 2012, 21:09

Bir gün gelecek Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı özelleştirilecek..

Gidiş ona benziyor...

Türkiye “sivil anayasa” taslağını tartışırken “Milli Eğitim”de dinci ve tarikatçı yapılanma hızla sürüyor...

Milliyet'te Abbas Güçlü’nün yazdığı “Talim Terbiye’de neler olur?” başlıklı yazı o nedenle çok önemlidir...

Türkiye Endonezya mı olacak yoksa Malezya mı sorularına yanıt aranırken Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik tüm eğitimi Fethullah Gülen ve müritlerine teslim etti...

Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki “dinci-tarikatçı” yapılanma Talim ve Terbiye Kurulu’nda (TTK) örgütlenmesini bitirdi...

Bir hafta önce Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ali İlker Gümüşel “dinci-tarikatçı” kadrolaşmaya dayanamayıp görevinden istifa etti.

Talim Terbiye Kurulu’nda çalışan pek çok kişi, Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki kadrolaşmadan oldukça tedirgin.

Dedikleri şu:

“Başkan irfan Erdoğan da bu konuda çok rahatsız. Çünkü kuralları Bakan Hüseyin Çelik koyuyor. Karşı çıkanlara, ‘Çek git’ diyor.”

Beş yıllık AKP iktidarı döneminde üç Talim Terbiye Kurulu Başkanı değişti...

Başbakan Tayyip Bey, hiçbir zaman şu soruyu sormadı Bakan Çelik’e:

“TTK başkanları, beş yılda üç kez niye değişti?..”

Nurculuğun Fethullahçı kolu Talim Terbiye Kurulu’nda çok etkin...

Son beş yıla bakıldığında kaynak ve ders kitaplarının içeriğinin dinselleştirildiğini görebilirsiniz...

Eski CHP Denizli Milletvekili eğitimci Mustafa Gazalcı, AKP’nin beş yılda laik bilimsel eğitime karşı uyguladığı kuşatma politikalarını bu dönemde de artırarak sürdürdüğünü öne sürüyor...

Gazalcı diyor ki:

“Hüseyin Çelik’in yeniden bakan olarak atanması bunun güçlü belirtisidir. AKP döneminde kaynak ders kitaplarının içeriği dinselleştirildi. Çünkü Talim Terbiye Kurulu tarikatçıların eline geçti. Ayrıca tarihi gerçekler çarpıtıldı. Çarpıtma devrim tarihinde görüldü. Eğitim yatırımı neredeyse durdu. Okul yapımı hayırsever yurttaşların insanlığına bırakılmış.”

Türkiye’de 80 bin dersliğe gereksinim var... Okulların üçte ikisinde hizmetli yok. Okulların su, telefon giderlerini bakanlık ödemiyor.

Mustafa Gazalcı ilginç bir noktaya da değiniyor:

“AKP devlet okullarındaki niteliği bilerek düşürüyor. ‘Bu işi devlet yeterince yapamıyor. En iyisi siz çocuğunuzu özel okulda okutun’ demek istiyor. Demek istiyor değil, yapıyor. Devlet okullarına çocuğunu gönderenleri para toplayarak cezalandırıyor, özel okullara gönderenlere para veriyor. Çünkü kendi dünya görüşlerinin, her şeye karşın tarikat okullarında daha iyi verildiğini biliyor.

Kaçaklarla birlikte ilk ve ortaöğretim kurumundan çok, yazları Kuran kursu açılıyor. Verdiğimiz soru önergesine Mehmet Aydın’ın 20.10.2006 tarihli verdiği yanıtta, 2006 yılında Türkiye genelinde 4 bin 950 Kuran kursu, 58 bin 500 yaz Kuran kursu var. Bunun 133 tanesi de ilköğretim okullarında ve Halk Eğitim merkezlerinde açılmış. Üstelik bu kurslara giderken yasadaki ilköğretimin 5. sınıfını bitirme koşulu aranmamış, her yaştan çocuğun gitmesine göz yumulmuştur.”

Milli Eğitim’deki “dinci-tarikatçı” kadrolaşma yaklaşık 27 yıldır sürüyor...

Kadrolaşma eylemi 70’li yıllarda başlamıştı. TOS ve TÖB- DER’in örgütlü döneminde daha dinamik kadrolar vardı eğitimde. 1980 darbesi bu dinamikleri yıktı. O yıllarda ülkücüler egemendi, ardından tarikatlar egemen oldu.

TTK eğitim sisteminin beynidir...

Abbas Güçlü’nün değindiği gibi, TTK, YÖK’ten daha önemli bir kurumdur. YÖK’ün anayasal dokunmazlığı var, TTK’nin yok...

Dinciler ve tarikatlar (Fethullahçılar) TTK’yi ele geçirmiş...

Dershaneler ve özel okullar neredeyse Fethullahçıların eline geçmiş...

Gelecekte, Milli Eğitim özelleştirilip devlet okulları kapatılırsa hiç şaşmayın!..

TTK artık bir taraftır. Dinci ve tarikatçı yapılanmanın örgütlü yasal gücüdür...

Laik demokratik Cumhuriyetin eğitim kurumlarında (okul ve Halk Eğitim merkezlerinde) yaz aylarında Kuran kursu açan bir düşünce Türkiye’yi nereye götürmek istiyor?

Olay ortada!..

Sıkmabaş, kara çarşaf, sarık, cüppe...

Bunun adına kılık-kıyafet özgürlüğü diyorlar!..

Cumhuriyet 21.09.2007

Kaynakça
Kitap: Soros'un Çocukları
Yazar: Hikmet Çetinkaya
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Bölücü Terör Örgütü CIA'nın Ajanı George Soros ve Onun Çocukları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir