Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

AKP’yi ve Gülen’i Kurtarma Planı

Burada Serdar Öztürk'ün Ergenekon Davası hakkındaki tespitleri ile ilgili olan önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 05 Tem 2012, 03:17

Sonra l’den 4’e kadar numaralanmış “İrtica İle Mücadele Eylem Planı” adlı belge. Bu aslında “İrticayı koruma planı”, mücadele planı filan değil. Bu sayede askeri casusluk yapan irticai bir suç örgütü korundu. Böyle sahte bir planı ortaya sürüp, bir sürü yaygara kopartarak yasa değişikliği yaptılar. Onu izah ettim. Ben bu işi yapanlar hakkında askeri casusluktan suç duyurusunda bulunuyordum. Bunu bilgisayarlarımı ve maillerimi takip eden polis biliyordu. Bu sahte belgeyle, ClA.nin sesi gazetesi namı diğer “The Taraf’gazetesi bir yaygara koparttı ve mecliste yasa değişikliği yapılarak, “sivil kişilerin askeri casusluk dahil, asker kişilerle birlikte şiledikleri suçlardan dolayı askeri mahkemede yargılanmasının önüne geçtiler.” Hâlbuki askeri casusluk çok özel nitelikli bir suçtur. Sivillerle askerler birlikte bu suçu işlediğinde bana göre özel yetkili mahkeme olan Genelkurmay Askeri mahkemesinde yargılanmaları lazımdır. Bu yasa değişikliği neyi önlemek için? işte askeri casusluk suçunu birlikte işleyen asker, polis, savcı ve siyasetçinin, askeri mahkemede yargılanmalarının ve gerçeğin ortaya çıkmasının önlenmesi için. Çünkü bu işi yapan emniyet müdürleri ve bu işi yapan savcı hakkında bizim elimizde askeri casusluk suçu yönünden kuvvetli şüphe oluşturan kanıtlar var. Biz buna göre, MART 2009 da askeri casusluk suçundan ihbarda bulunmak üzere, bir taslak dilekçe hazırlamaya başlamışız. O dilekçenin suç bölümüne de askeri casusluk ve askeri casusluğa iştirak diye yazmışız.

Evet, “İrtica İle Mücadele Eylem Planı” adlı belgenin yaratılmasının ana amacı budur. Benim bütün bilgisayarlarımı, maillerimi takip ettikleri ve kendilerinin de ne halt yediklerini bildikleri için, yaptıkları ortaya çıkmasın diye bu planı hazırlayıp benim ofisime koymuşlardır.

Bu işi yapan emniyet içindeki çete, daha önceden elde ettikleri gizli belgeleri, hedef seçtikleri kişilerin evine ofisine koyup legalize ediyorlardı. Bana 300 tane Genelkurmaydan çalınmış gizli belge koyuyorlar. Levent Albay’ın ofisine DVD yerleştiriyorlar. DVD. nin İçinde bir sürü askeri sır niteliğinde bilgi ve belge var. Bu belgelerin emniyetin elinde önceden olduğu anlaşılıyor. Biz bu gerçeği anladığımız için zaten suç duyurusunda bulunduk.

Evet, ondan sonra bir belge daha. Bize İzmir ve civarında her konuda yardımcı olacaklar listesi. Yaşar Müjdeci’den başlıyor Belgütay Varımlı’ya kadar bir sürü isim var. Hiç birisini tanımıyorum. Ama numaralarını aldım. İzmir’e gidince yardım isteyeceğim. Neye yardım edeceklerse?

Diğer deliller, 1’den 326’ya kadar gizli belgeler. İzah ettim. Polisin koyduğu Genelkurmay Başkanlığından çalınmış olan belgeler. Neden polisin koyduğu? Benim dosyamda, kişisel verileri hukuka aykırı kaydetmekle ilgili bir delil yok. Ama ofise koymalarına rağmen, aramayı yapan polisin gözünden kaçıyor ve bulamıyorlar. Ama Savcılık sorgu tutanağının isnatlar bölümüne “kişisel verileri hukuka aykırı kaydetmek” diye bir isnat yazmışlar. Her şeyi önceden hazırladıkları için.

Kaynakça
Kitap: AKP ve GÜLEN'İ KURTARMA PLANI
Yazar: Serdar Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Serdar Öztürk'ün Ergenekon Davası Hakkında Tespitleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir