Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

"Tape"lerin Hiç Birisinin Terör Örgütü Üyeliğiyle İlgisi Yok

Burada Serdar Öztürk'ün Ergenekon Davası hakkındaki tespitleri ile ilgili olan önemli başlıklar bulabilirsiniz.

"Tape"lerin Hiç Birisinin Terör Örgütü Üyeliğiyle İlgisi Yok

Mesajgönderen TurkmenCopur » 05 Tem 2012, 03:52

“Tape”lerin Hiç Birisinin Terör Örgütü Üyeliği İle En Ufak Bir ilgisi Yok.

Bu tape de geçen “X” Erkek şahıs, SPA Kozmetiğin sahibidir. Bu benim müvekkilim. Hava Kuvvetleri askeri savcısı bu şahsı çağırmış ve müşahede altına aldırmış. Bana göre hukuka aykırı bir karar. Ben bu adamla ilgili Genelkurmay Askeri Mahkemesine itiraz etmişim. Ayrıca yabancı bir şirketle ilgili de iş görüşmemiz var. Onunla ilgili konuşuyoruz. SSM’den alınması gereken bir belge varmış. Ve bu belgeyi vermiyorlarmış. Ben alırım diyorum. Kurumlardaki kişilerle uğraşmam. Karar verecek kimse ben direk ona çıkarım. Aradaki adamlarla uğraşmam diyorum. Onu anlatıyorum.

Bu tape de geçen kişi Nursel Atar, benim liseden arkadaşım. New York’ta avukat. Daha önce bahsettim bizde etnik ayırım olmaz filan diye. Bu arkadaşım, Arap Alevisi bir kardeşimiz. Liseden bu yana benim çok yakın arkadaşım. New York’ta avukat. Türkiye’nin en başarılı insanlarından biridir. Onun hayatı bir başarı öyküsüdür. Atatürkçüdür. Türkiye’ye niye döndü biliyor musunuz? On dört yaşında kızı var. Benim kızım Amerikanlılaşmasın, Türklüğünü unutmasın diye döndü. Türkiye işte böyle bir ülke. Amerikalılar bunu bilmediği için hala bizi bölmeye parçalamaya, insanları fırkalara ayırıp birbirine düşürmeye çalışıyorlar. Nursel hanım, Türkiye’ye her geldiğinde, benden üzerinde Türk bayrağı olan anahtarlık, çakmak, vesaire alıp götürürdü. Ya da Amerika’ya gönder diye isterdi. Şimdi Türkiye’de. Onunla bir görüşme yapıyoruz. Annem geldi diyor. Çünkü annesini tanıyorum. Ben yani ta liseden beri arkadaşız. “Annem geldi. Gel ziyaret et” diyor. Ne var bunda? Akşam Alman Elçiliğinin resepsiyonu var davetiye gelmiş, “Resepsiyona birlikte gidelim” diyorum. Neden? Çünkü benim İngilizcem çok iyi değil. Yıllar geçti. Yabancı dil bilgimiz, kullanmaya kullanmaya zayıfladı. O’nun İngilizce’si çok iyi. On yıldır Kanada’da ve Amerika’da yaşıyor. Bir suç var mı bu tape de? Yok!

Haldun Türkoğlu yani bu tapeyi herhalde herkes gülsün diye koydunuz. Sayfa 20, tape no 20001. Yani açıklamaya bile gerek duymuyorum.
Tolga Öztürk, benim yeğenim. Özel bir şirkette, benim müvekkilim olan bir şirkette çalışıyor. O tarihte öğrenciydi. Ben diğer şirketten aldığım arabayı, Tolga’nın çalıştığı şirketin parkına bırakmıştım. İki şirket birbirine yakın. Giderkende arabayı sabah diğer şirkete bırakın demiştim. Onu konuşuyoruz.

Bu tape de görüştüğümüz kişi, gazeteci Nedim Şener bey. Zaman zaman bu süreçte görüştüğümüz kişilerden biri. Bu dosya içerisinde Fetullah Gülen ile ilgili raporlar var mı? Diye Onu soruyor ve istiyor. Bende olmadığı için, bu konuyla ilgili ertesi gün görüşelim diyoruz. Ertesi gün gittiğimizde görüştük.

Bakın şimdi klasörün başında ki listede geçen, ancak tape si dosyadan çıkartılmış olan bir görüşme var. Bu tape önemli. 16 MAYIS 2009 da, Avukat Hüseyin Buzoğlu beni aradı ve CD DVD inceleme tutanağını gönderdi. 18 MAYIS 2009 da Ceyda Ertüzün adlı tanımadığım bir hanım beni aradı ve ofisimde keşif yapmaya gelen kadınlar için randevu aldı. Ama o tape burada yok. O tapeyi lütfen en kısa zamanda getirtmenizi istiyorum. O tapenin saati 15.55. Bu görüşme sonrasında savunmamda bahsettiğim ofisimde keşif yapan hanımlar benimle görüşmeye geldiler. Ayşegül Hüma Babuna ve Aylin Atmaca adlı hanımlar. O görüşmeyi deşifre etmişler. Ancak bir sürü alakasız görüşmeyi dosyaya koyanlar, buna ilişkin tapeyi daha sonra dosyadan çıkartmışlar. Yani muhtemelen yanlışlıkla koymuşlar. Ama sonra fark edip çıkartmışlar.

Evet Güray Değerli, “görüşüp öğleden sonra neticeyi bildireceğim” diyor. Neden? Şimdi Levent Göktaş, Güray Değerli’nin çalıştığı şirketin avukatı. Levent GÖKTAŞ tutuklandıktan sonra vekâlet durumu devam edecek mi? Etmeyecek mi? Onu görüşüp bana bildirecek. Konu buydu.

Haldun Türkoğlu ile ilgili tape. 22 MAYIS 2009 da. Haldun’dan araba alıp Edirne’ye gitmiştim. Vardın mı? Diye soruyor. Bir de, ben Levent Bektaş’ı cezaevinde ziyaret etmiştim. Arkadaşı olduğu için onu soruyor.
Evet, Demet Hanım GATA’dayız Ali Osman’la görüşüyoruz diye bana mesaj atmış. Bu askeri savcının müşahede altına aldırdığı bizim müvekkilimiz. Görüştükleri konu da diğer yabancı şirketle ilgili konuydu. Çünkü yabancılarla yapılacak o toplantıya Demet hanımda katılacaktı.

Bir diğer tape. Nevzat Göksu benim tabur komutanı olan devre arkadaşım. Çaldıran’a tayini çıkmış ve “gidiyorum diye” beni aramış.
Evet Aydın Kılmç, bana mesaj atmış. Bu Levent Göktaş'ın müvekkili. Evet bütün tape1er bu kadar. Hiç birisinin terör örgütü üyeliği ile en ufak bir ilgisi yok.

Kaynakça
Kitap: AKP ve GÜLEN'İ KURTARMA PLANI
Yazar: Serdar Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Serdar Öztürk'ün Ergenekon Davası Hakkında Tespitleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir