Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Hedef TSK'yı Etkisizleştirerek Türkiye'yi Bölmek

Burada Serdar Öztürk'ün Ergenekon Davası hakkındaki tespitleri ile ilgili olan önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Hedef TSK'yı Etkisizleştirerek Türkiye'yi Bölmek

Mesajgönderen TurkmenCopur » 05 Tem 2012, 03:54

Hedef Türkiye’nin Parçalanmasını Engelleyen En Büyük Güç Olan Türk Silahlı Kuvvetlerini Etkisizleştirmek.

Evet Sayın Başkan, savunmama başladığım andan beri, bu belgenin kim tarafından ve neden oluşturulduğunu izah etmeye çalıştım. Onun içinde şöyle bir usulü izledim; Levent Göktaş’ın müdafisi olduğum süreci bütün teferruatı ile anlattım. Çünkü bu belgenin neden oluşturulduğunu anlamak için, Levent Göktaş’ın müdafiliği sürecinin ayrıntıları ile bilinmesi gerekiyordu. O nedenle bu süreci bütün detaylarıyla anlattım. Siz, heyet olarak anlattıklarımın içinden işinize yarayan bilgileri alıp değerlendireceksiniz. Benim amacım bütün teferruatıyla her şeyi anlatmak. İşe yarar veya yaramaz. Çünkü ceza dosyalarında detay önemlidir. Sonuç olarak, bunun Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı yürütülen örtülü bir faaliyet olduğunu, bu işte yargının kullanıldığını anlattım. Silahlı kuvvetleri soruşturmalarla boğarak Kuzey Irak’ta bir Kürt devletinin kurulmasının ve akabinde Türkiye’nin parçalanmasının önündeki en büyük engeli kaldırmaya çalışıyorlar.

TSK. Mart 1995’te, “Çelik” harekatıyla Kuzey Irak’ta bir Kürt devletinin kurulmasını ve neticeden Türkiye’nin parçalanmasını engelledi. Bunu planlayanların hayali hala devam ediyor. Bu hayali engelleyecek tek kurum Türk Silahlı Kuvvetleridir. Bir ülke, emperyalist bir ülke, hedefe giderken önündeki engelleri kaldırmak ister. Yapılmak istenen de bu. Yani adım adım ilerleyerek silahlı kuvvetleri hedef haline getirdiler. Benim üstümden ve başkalarının üzerinden. Burada kişiler asla hedef değildir. Ben kişisel olarak hedef değilim. Bu operasyonun yada davanın bizimle de bir alakası filan yok. Biz bir yıldır cezaevinde yatıyoruz. Ama hedef asla biz değiliz. Savunmamın başında, 2001 yılında Amerikalıların, CIA görevlisi John Kunstadter’in bu operasyonu Tuncay Güney’i kullanarak başlatmaya çalıştığını, fakat beceremediğini anlattım. Çünkü o tarihte hükümet bu işin içinde değildi. Hükümet, Amerikalıların kontrolündeki Gülen cemaatinin etkin olduğu emniyet istihbaratın elinde ki bu projeye, Danıştay saldırısı sonrasında, içine düştüğü kötü durum nedeni ile izin verdi. Emniyet istihbarat başkan yardımcısı Recep Güven tarafından daha önceki başkana sunulan ve reddedilen, MİT müsteşarının, “saçma sapan belgelerdi” dediği belgelerle bu operasyon başlatıldı.

Mart 2001 de ki özel yetkili başsavcı, belgeleri ciddiye almayıp sanıklara iade etti. O dönemde Amerikalılar tarafından başlatılamayan operasyon, Danıştay saldırısı ile ciddi bir şekilde sarsılan hükümetin desteği ile bu dönemde başlatıldı. Çünkü Vakit gazetesinde hakimler hedef gösteriliyor. Hükümet Danıştay’ın kararını sert bir şekilde eleştiriyor, sonuçta Elazığ’da ışık evlerinde eğitim gördüğünü ve Fetullahçı olduğunu söyleyen bir avukat gidiyor ve bu cinayeti işliyor. Bu cinayette Hükümet azmettirici filan değil. Sadece siyasi sorumluluğu var. Tabi Başbakan böyle bir cinayetin olmasını istemez. Kasıt yok. Ama yönetsel hatalar var. Başbakan çıkıp “Çok üzgünüz. Bunun siyasi sorumluluğunu kabul ediyoruz.” diye açıklama yapsaydı, belki de olay bu hale gelmeyecekti. “Evet biz bu kararı bu şekilde eleştirmemeliydik veya Vakit gazetesinin bu hakimleri Türban kararı nedeni ile hedef gösterdiği haber hakkında gereğini yapmamız gerekirdi” gibi bir özeleştiri yapsalardı, hiç böyle işlerin içine girmeselerdi, olay bu hale gelmezdi. Evet zulmün başlangıcı veya bu bataklığın yaratılmasının ilk adımı Danıştay saldırısının olduğu tarihtir.

Kaynakça
Kitap: AKP ve GÜLEN'İ KURTARMA PLANI
Yazar: Serdar Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Serdar Öztürk'ün Ergenekon Davası Hakkında Tespitleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir