Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Gülen’e Koruma

Burada Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Gülen’e Koruma

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Tem 2012, 00:47

Gülen’e Koruma

Fetullah Gülen Ankara DGM tarafından hakkında soruşturma açıldığını öğrenir öğrenmez, sağlık sorunlarını hatırlıyor, ilk bulduğu uçakla tam bir “katakulli” yaparak Amerika'ya göçüyordu.

Sadettin Tantan'ın başında bulunduğu içişleri Bakanlığı, laiklik aleyhindeki faaliyetleri ayyuka çıkmış bir insan için yapmaması gerekeni yapıyor ve 03.03.1999 tarihli bakanlık onayı ile kendisine Başkomiser rütbesinde bir koruma tahsis ediyordu.

Gülen’in sıkıntıları bitmeyince korumanın görev süresi, Ankara Valisi Yahya Gür’ün uygun görüşü İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’ın oluru ile 4 Haziran 1999 tarihinden itibaren tekrar uzatılıyordu.

Fetullah Gülen, İçişleri Bakanlığı tarafından koruma verilirken emekli vaiz olarak nitelendiriliyordu. Oysa Gülen, hiçbir zaman Diyanetten vaiz sıfatı ile emekli olmamıştı.

Gülen, mahkemelere verdiği insanlardan "Tazminat" koparmak için Diyanet İşlerinde çalıştığını söyleyerek saygın birdin görevlisi olduğunu iddia ediyordu.

“Fetullah’ın Gerçek Yüzü” adlı kitabımda yazdıklarımı yalanlayamayan Fetullah Gülen, kendisi ile alay ettiğim gerekçesiyle benden faizi ile beş milyar istiyor, Diyanet'ten emekli olmuş bir din görevlisi olduğunu avukatı Orhan Erdemli marifetiyle şu şekilde anlatıyordu: "Müvekkilim 'Diyanet İşleri Başkanlığından vaiz sıfatıyla din görevlisi olarak uzun yıllar hizmetlerde bulunarak emekli olmuş bir kişidir. Kendisi bir din görevlisi olarak toplumumuzda büyük bir saygı görmüştür.”

Fetullah Gülen, dava dilekçesinde de yer alan sözlerinden açıkça anlaşılacağı üzere kelime oyunları yapmak suretiyle Diyanet’ten emekli olduğu izlenimi yaratmıştı. Oysa Gülen, Diyanet'ten emekli olmamış, 17.03.1990 tarihli hizmet belgesinde yer alan bilgilere göre 20.05.1990 yılında istifa etmek zorunda kalmış, daha sonra tekrar Diyanet'e girmek ve İstanbul’a atanmak için yaptığı başvuru ise kabul edilmemişti.

İnsanlardan daha fazla tazminat alabilmek için Diyanet referansına sığınan Fetullah, Diyanet’in kendisini geri almamasını hazmedemiyor, kitaplarında ve vaazlarında yıllarca ekmeğini yediği kuruma ateş püskurüyordu.

"İrşat Ekseni" adlı kitabının 36 ve 37. sayfalarında "Dini hizmetlerin teşkilata bırakılması Müslümanları hazin duruma düşürdü" diyordu.

Gülen’i Dinayet İşleri Başkanlığına olan hıncıyla baş başa bırakıp dönelim Adliye kadrolaşmasına.

Kaynakça
Kitap: AMERİKADAKİ İMAM
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir