Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kahraman Kubilay'ın Katledilişinin 80. Yılı

Ana Konular:
"Kahraman Ata'mız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet Halk Partisi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluş Dönemi".
-Atamız, Türk Milletimiz'in çıkarları için Gerçek Demokrasi'yi tamamı ile uygulamış, herşeyini Türkiye Cumhuriyetimizin temelini kurmak için, Türk Soyumuzun ve İslam Dinimizin Tam Bağımsız Geleceği için yaşadığı sürede feda etmiştir.
-Dersim İsyanını(ve ondan önceki benzer isyanlarıda) planlayan, örgütleyen, pohpohlayan ve oluşturanlar ülkemiz içindeki İngiliz ajanlarıdır(örneğin Seyit Rıza). Cahil bırakılmış halkımızı, önemli değerlerimizi(İslam Dini ve Milliyetçilik) kötüye kullanarak, Türkiye Cumhuriyetimize karşı ayaklandıranlar İngiliz ajanlarının ta kendisidir.
-Seyit Rıza, Koçgiri Aşireti mensupları, vs., bunların hepsinin soyu Türk'tür, ama ne tuhaftır ki bu ajanlar Kürtçülüğü, İslam'ı ve Kürdistan'ı savunuyorlar. Bu tarihi gerçekler, size günümüzde neleri hatırlatıyor? Abdullah Öcalan'ın kökeni nedir? Ermeni!!! Ahmet Türk'ün kökeni nedir? Türktür!!! Talabani ve Barzani'nin kökeni nedir? Yahudi??? Bütün bu şahıslar günümüzde hangi devlete hizmet ediyorlar? İngiltere-ABD devletine!!!
-Bir benzerlik görebiliyormusunuz? Amaç Kurtuluş Savaşından itibaren Tam Bağımsız Atatürkçü Türk Cumhuriyetini yıkmaktır ve bu amaç İngilterenin çıkarlarına hizmet etmektedir. Sonuç nedir? Dersim İsyanını oluşturan İngiltere'dir(finansal destekleriyle), ve İsyanı bastıran Atatürk'te İngiltere'ye hizmet eden teröristlere operasyonlar düzenleyip, aslında bir İngiliz harekatını yokedip, İngiltereyi tekrardan mağlup etmiştir!!!
-Atamız'ın Karizmatik Liderliği Döneminde Türkiye'miz, İç ve Dış Siyasette Tam Bağımsız olan Bir Dünya Gücüydü. Atamızın önünde sonsuz sevgi ve saygıyla eğiliyoruz.

Kahraman Kubilay'ın Katledilişinin 80. Yılı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 05 Nis 2011, 20:11

Kahraman Kubilay'ın Katledilişinin 80. Yılı

Kubilay'ın şehit edilişinin 80. yılında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, DSP Genel Başkanı Masum Türker ve İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tugay Şen birer açıklama yaptı. İşte siyasi partilerin Kubilay mesajları.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "80 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkma kararlılığı, bugün de ulusal birliğimizi ve Cumhuriyetimizi koruma kararlılığımızın temel harcıdır" dedi.

"Ne tapu senedimiz olan Lozan’ın delinmesine, ne de çağdaş yaşam tarzımıza el uzatılmasına izin veririz. Bu inanç ve duyarlılıkla, genç Cumhuriyet için tereddütsüz canını ortaya koyan ve şehit olan asteğmen Kubilay’ı minnetle anıyor, saygıyla, sevgiyle selamlıyorum."

DSP Lideri Masum Türker de yayınladığı mesajda "Bu ülke sahipsiz değil" mesajı verdi.

"Bugün Türkiye Cumhuriyeti’ni gerek tarikatçılıkla, gerekse etnisiteyi gerekçe göstererek bölmeye cüret edenler, bu uğurda çeşitli "kalkışma"lara yeltenenler bilmelidirler ki bu ülke sahipsiz değildir. DSP, ülkeye içeriden ve dışarıdan el uzatmaya, vatanımızı bölmeye çalışanlara geçmişte olduğu gibi, bundan sonra da her zaman ulusalcı duruşuyla cevap verecektir."

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tugay Şen, "İrticayı hükümetten indirecek ve gerçekten laik ve Atatürk devrimcisi iktidarı kuracağız" dedi.

"Kubilay demek, gericilik karşısında gerekirse başını vermek, ama eğilmemek demektir. Atatürk Devrimi ile saltanatına son verilen irtica, Kubilay’ımızın şehit edilişinin 80. yılında iktidar koltuklarında oturmaya devam etmektedir. Ancak biz Atatürk devrimcileri, Türkiye’nin yurtseverleri, gericiliğin karşısında tıpkı onlar gibi eğilmeyeceğiz."

Perşembe, 23 Aralık 2010 14:32

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... tid=76:sol
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1923-1938: Gazi Mustafa Kemal Atatürk Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir