Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Çiller Özel Örgütü'nün Kulakları

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Önderliğindeki Atatürkçü'ler Susurluk Kazası sonrasında Tansu Çiller'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan Örgütlenmesini medya önünde kanıtlayarak Tarihi bir Başarıya imza attılar.

Çiller Özel Örgütü'nün Kulakları

Mesajgönderen TurkmenCopur » 15 Tem 2012, 01:44

Çiller Özel Örgütü'nün Kulakları

Tansu-Özer Çiller İkilisi dinlemelere ilgi duyuyordu. Çiller ailesinin telefon dinlemeye ilgisini ilk somut bilgilerle İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek açıkladı. Perinçek, "telekulak operasyonlarımın merkezini de açıkladı. Dinleme operasyonunda ailenin MİT'e yerleştirdiği Tolga Atik'in rolü saptandı. Tolga Atik, Başbakan Başdanışmanı iken Koza Sokak'ta karargâh kurmuştu.

O dönem Zaman gazetesinde yazan Fehmi Koru, 23 Mayıs 1996 tarihinde "Taha Kıvanç" takma adıyla şöyle yazdı:

"Ankara'nın Gaziosmanpaşa semti ile İstanbul'un Yeniköy'ü arasında gidip gelmiş, eteğine bir sürü para dolduran sarışın bir kadın bu paraları 'başka bir dille konuşan' birilerine verdi. Gaziosmanpaşa'daki binanın içinde 45 kişi vardı ve çok gelişmiş teknolojiye sahip aletler, sanki etraftaki bütün telefonları ve konuşmaları kaydediyordu." "İşçi Partisi, dinleme işinin yapıldığı yerin Başbakanlığın Gaziosmanpaşa Koza Sokak'taki ek binası olduğunu belirledi. Çiller'in yabancı danışmanları Jay Krigel ve David Barchard da bu binada bulunuyor. ABD'nin giz perdesi altında tutulan istihbarat kuruluşu NSA'nın Türkiye'deki telefonları dinlediği, kriptoyla yapılan resmi telefon haberleşmelerini bile çözdüğü ABD basınında yer aldı. Anlaşılan o ki, Çiller Özel Örgütü, telefonları dinleme operasyonunu ABD ile birlikte yürütüyordu."

Doğu Perinçek'in açıklamalarının ardından Aydınlık dergisi Gaziosmanpaşa Hatır Sokak'taki "Geleceğin Dünyası Stratejik Araştırmalar Vakfı"nın da işin içinde olabileceğini ortaya attı. Özer Çiller'in sık uğradığı vakfın kurucuları arasında Çiller ailesinin yakın dostu Meral Akşener de vardı.

Kaynakça
Kitap: TELE TAYYİP, Çürüyen Sistemin Büyüyen Kulağı
Yazar: Ufuk Akkaya
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996: Cumhuriyetimizin 3. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir