Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Türkmenler değil cihatçılar vuruluyor

B.O.P.: Büyük Ortadoğu Projesi
Sahibi: A.B.D.
Başkanı ve Yöneticileri: A.B.D. Derin Devleti(Cermen ırkçılığını savunan İngiltere, Rothschild sülalesi ve ona bağlı olan sülaleler), George Bush, Barrack Obama, vs...
Eş Başkanları: T. Erdoğan, A. Gül, A.B. ülkeleri temsilcileri, A. Öcalan, Barzani, Talabani, Karayılan, Zana vs...
-Soğuk Savaş sürecinde A.B.D. ve İngiltere’nin amacı ta baştan beri tam bağımsızlığı savunan Lenin’in Sovyetler Birliği’ni yıkıp etkisiz hale getirmekti. Bunu aslında Stalin(gizli İngiliz ajanı) döneminde başarmıştı, ama Stalin sonrasında Lenin devrimlerinin kalıntıları birşekilde devam edebilmişti, ta ki Sovyetler Birliği yıkılana kadar.
-Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonra(yani 1990’ların başından itibaren), Rusya artık A.B.D. için bir tehdit oluşturmuyordu. Rusya artık Çar Rusya’sı döneminde olduğu gibi A.B.D-İngiltere tarafından belirli bir oranda kontrol edilebilir hale getirilmişti.
-Günümüzde, Putin dönemindeki Rusya, her ne kadar önemli derecede A.B.D.’den bağımsız ve milli politikalar üretmeye çalışsa bile, eğer B.O.P. Rusya’nın milli çıkarlarına katkı sağlayacak bir duruma getirilirse, Rusya rahatlıkla B.O.P.’ne destek verecektir. Yani Rusya gerektiğinde daima A.B.D. ile işbirliği yapabilecek bir kişiliğe sahiptir. Aynı durum, Çin içinde geçerlidir. Bunun kanıtı da Libya işgalinde, Rusya ve Çin’in bu işgale karşı çıkmamalarıdır.
-Büyük Ortadoğu Projesi’nin amacı Orta-Doğu ve Orta-Asya bölgelerinde A.B.D.’nin ekonomik çıkarlarını alt-üst eden güçleri yoketmektir. Şimdi, Soğuk Savaş sona erdikten sonra, A.B.D.’nin Ortadoğu’daki gücünü tehdit eden en büyük güç kimdir? Rusya değildir, Çin değildir, ama Türk Silahlı Kuvvetleri(Atatürk Türkiye’sini savunan hakim güç)’dir. Ergenekon Projesi’nin amacı da zaten Amerika’yı Ortadoğu’dan ihraç etme gücüne sahip olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni itibarsızlaştırarak etkisiz hale getirmektir.
-Yani B.O.P.’nin asıl amacı Atatürk Türkiye’sinin tam bağımsızlığını tamamı ile ortadan kaldırmaktır(Sovyet Rusya’sını ortadan kaldırdıkları gibi). Eğer Türkiye yokolursa, bundan Amerika’da, Rusya’da, Çin’de faydalı çıkabilecektir.
-Olası bir III. Dünya Savaşında, eğer Türkiye bölünürse(ALLAH Korusun), aynen I. Dünya Savaşında olduğu gibi Türkiye emperyalist devletler tarafından paylaşılacaktır. Mesela, Türkiye’nin Doğu’su Büyük İsrail’in kurulması için kullanılacaktır, ve Kuzey’ide(Karadeniz Bölgesinden Ermenistan’a kadar uzanan bölge) Rusya’ya verilebilecektir.
-Suriye olayının perde arkasında da bu amaç yatmaktadır. Burada asıl hedef Suriye değildir, Suriye bu olayda bir figürandır. Asıl hedef Türkiye’nin bölünmesidir. Bölünme Anayasası(Atatürk’ün Temel Anayasa Maddelerini yıkarak Türk Milletini ve Türkiye’yi bölme projesi) konusunda, AKP, Tesevci’ler, Fethullahçı’lar ve PKK’lılar sizce neden bu kadar acele etmektedirler?
-Bugün A.B.D. ve NATO’nun arkasında olduğunu zannederek dayılanan BOP Eşbaşkanı T. Erdoğan’ın, Suriye’ye karşı savaş ilan ettiği anda, A.B.D.-Rusya-Çin İttifakı, Türkiye’ye karşı oluşturulacaktır. Ve Billeşmiş Milletler aracılığı ile Türkiye’yi işgal etme kararı alacaklardır.
-B.O.P.’un yokolmasını sağlayacak çözümler:
*Zindanlar’da tutsak edilen TSK’nın Kahramanları serbest bırakılıp, TSK’nın tekrardan AKP dönemi öncesindeki kuvvete sahip olmasını sağlamalıyız.
*Bunu başarabilmek için bir Milli Hükümet’e ihtiyacımız var. Yani AKP’den kurtulmalıyız.
*Milli Hükümet’e sahip olduktan sonra, önce Türk Silahlı Kuvvetlerini baştan aşağa yeniden yapılandırmalıyız ve sonrasında kanımızı emen A.B.D.’ye rest çekip, NATO’dan çıkmalıyız.
*NATO’dan çıktıktan sonra, Kuzey Irak ve Ermenistan’ı, tamamı ile yasal haklarımıza dayanaraktan işgal etmeliyiz.
*İşte bu kadar, bütün bunlar yapılsın, Ortadoğu’da ne BOP kalır nede ABD kalır ve sonuçta Müslümanlar’a karşı yapılan soykırımların sonu gelmiş olur!!!

Türkmenler değil cihatçılar vuruluyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Kas 2015, 20:37

Türkmenler değil cihatçılar vuruluyor

Suriye Milli Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tarık Sulo Cevizci, Rusya ve Suriye’nin operasyon yaptığı bölgede yoğun bir sivil nüfus olmadığını söyledi.

22 Kasım 2015 Pazar 15:15

Irmak Mete / Masum Gök

Suriye Milli Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tarık Sulo Cevizci, Rusya ve Suriye’nin operasyon yaptığı bölgede yoğun bir sivil nüfus olmadığını söyledi. Suriye Türkmenlerinden Avukat Ali Öztürkmen de “Türkmen sivil halkın büyük bölümü Suriye ordusunun kontrolünde olan bölgede yaşıyor. Diğer yerlerde de El Nusra gibi cihatçı gruplar var” dedi.
Aydınlık, Rusya ve Suriye’nin Bayırbucak’ta yaptığı operasyonu bölge kaynaklarına sordu. Suriye Milli Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tarık Sulo Cevizci, 6 gün önce çatışmaların başladığını belirterek “Karadan Esad’ın birlikleri, havadan Rus jetleri Türkmen Dağı’nı dövüyorlar. Türkmen Dağı civarında 20’ye yakın köy var. O köylerde yoğun olmasa da yaşayan var. Esas nüfus 4 sene önce Türkiye’ye göç etti. Operasyonun ardından bir insan göçü ve ölümler yaşandı. Tespit edebildiğimiz 60’a yakın kişi hayatını kaybetti” diye konuştu.

LAZKİYE VE AKDENİZ YOLU KESİLECEK
Suriye ordusunun bölgenin stratejik tepelerinde kontrolü sağladığını söyleyen Cevizci, Türkmen Dağı’nın stratejik önemini şu sözlerle aktardı: “Esad bu bölgeyi devredışı bırakırsa muhaliflerin hem Lazkiye’ye, hem Akdeniz’e ulaşmasının önünü kesmiş olacak. O bölgede alan kazanması Esad’ın siyasi çözüm noktasında da elini güçlendirir. Kendi merkezi olan Lazkiye’deki tabanına da bir nefes aldırmış olacak. Çünkü muhaliflerle aradaki mesafe çok yakın olduğu için sürekli bir baskı vardı. İdlib uzun süredir Esad’a kan kaybettiriyor. Esad’ın bu aşamadan sonra muhalefeti sıkıştıracağı yer İdlib olacaktır.
Türkmen bölgesi ayrıca Rusya’nın Ortadoğu’da özellikle Suriye’de konuşlandırdığı güçlerine de yakın bir bölgedir. Buranın muhaliflerden temizlenmesiyle ciddi bir rahatlama yaşayacaklar. Orada üstünlük sağlayan kendi pozisyonunu daha da güçlendirmiş olacak.”

‘HALEP’TE, RAKKA’DA SES ÇIKARTMADILAR’
Suriye Türkmenlerinden Avukat Ali Öztürkmen de AKP hükümetine yakın Türk basınında çıkan “Türkmenler katlediliyor” haberlerini yalanladı.
Sivil halkın büyük bölümünün Suriye ordusunun kontrolündeki bölgede yaşadığını belirten Öztürkmen, “Diğer yerlerde de El Nusra gibi cihatçı gruplar var. Türkmen Tugayı olarak bahsettiğimiz tugaylar da bu bölgede değil. Bu bölgede sivil halkın sayısı çok az. Bana gelen bilgiye göre ölen kişi sayısı 15- 20 arasında” dedi. Avukat Öztürkmen, “Burada katliam yapılıyorsa tabii ki tepki gösterelim. Ama Halep’te, Rakka’da Türkmenler katledilirken kimse sokağa çıkmadı. Kimse tepki göstermedi. Şimdi ne olduysa herkes ‘Türkmenler katlediliyor’ demeye başladı. Bunu da bir düşünmek lazım” ifadelerini kullandı.

CERABLUS’A ÖSO YERLEŞECEK İDDİASI

İsmail Eray Çelebi
Suriye Milli Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tarık Sulo Cevizci, ABD ile Türkiye’nin Cerablus-Mare bölgesine yapacağı hava operasyonları sonrasında IŞİD’den boşalan alana ÖSO, Ahrar-u Şam ve Türkmen gruplarının yerleşeceğini söyledi. Cevizci “Operasyonlara Türkmen ve ÖSO karadan destek sağlayacak. Bu gruplar Ahrar-u Şam, Şam cephesi, Nurettin Zengi Tugayları, Sultan Murat Tugayları, Muntasır Billah Tugayları olacak. Türkiye güvenli bölgeye PYD’nin girmesine ise izin vermeyecek” dedi.
Operasyonlar tamamlandığında Türkiye’nin talep ettiği güvenli bölgede “uçuşa yasak bölge” oluşturulacağını iddia eden Cevizci “Türkmen grupları ve ÖSO’nun bölgeyi kontrol etmesinin ardından uçuşa yasak bölge oluşturulacak. Bölgede hiçbir kuvvetin hava operasyonu düzenlenmesine izin verilmeyecek” ifadelerini kullandı.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Türkmenler değil cihatçılar vuruluyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Kas 2015, 20:39

Türkmen Dağı'nda ABD'ye darbe

Suriye ordusu, Türkmen Dağı’nın tamamını ele geçirdi. ABD’nin destekleyip eğittiği Fetih Ordusu’nun elinde tuttuğu ve El Nusra’nın da bulunduğu Bayırbucak çevresindeki bölge 4 gündür devam eden çatışmaların ardından dün Suriye ordusunun kontrolüne geçti

22 Kasım 2015 Pazar 14:57

Suriye ordusu, Rus savaş uçaklarının hava desteğiyle Lazkiye’de stratejik öneme sahip olan Türkmen Dağı’nın tamamını ele geçirdi. Bölgeyi ABD’nin desteklediği ve eğittiği terör grupları kontrol ediyordu.
Fetih Ordusu’nun elinde tuttuğu ve El Nusra’nın da bulunduğu Bayırbucak çevresindeki bölge 4 gündür devam eden çatışmaların ardından dün Suriye ordusunun kontrolüne geçti. Türkmen Dağı’ndaki yüksek Zahi tepesinde Suriye bayrağı göndere çekildi. Dagameşle ve Şems kasabasını önceki gün ele geçiren Suriye ordusunun dün de bölgenin çevresindeki 15 köyü aldığı bildirildi.

EL NUSRA’NIN BOMBA YÜKLÜ ARAÇLARI
Öte yandan Suriye ordusu, Türkmen Dağı bölgesinde terör örgütü El Nusra’ya ait bomba yüklü 3 aracı da ele geçirdi. Suriye ordusu, Lazkiye’ye yaklaşık 20 km uzaklıkta bulunan stratejik Gımam Tepesi’ni önceki hafta terör gruplarının elinden almıştı. Gımam’da kontrolün sağlanmasıyla birlikte Suriye ordusu, Türkmen Dağı’na doğru ilerlemeyi sürdürdü.

STRATEJİK ÖNEMDE
15 gündür süren harekatın ikinci dalgası perşembe gecesi başladı. Fırınlık, Acısu, Nahmiye, Kastel, Maaf, Gımam ve 45’inci Tepe bölgesinden Türkmen Dağı’na ulaşan Suriye ordusu, kuvvetli bir operasyon başlattı. Havadan da Rus jetleri destek verdi. Büyük kayıplar veren terör gruplarından Sultan Abdulhamid Tugayı’nın komutanlarından Zekeriya Abdullah da öldürüldü.
Bayırbucak’ı tamamen kontrol altına almasıyla Suriye hükümeti, Akdeniz sahilini güvenceye almış olacak. Şam aynı zamanda İdlib, Cisr-el Şuur ve Halep’e de buradan bir koridor açmış olacak ve bu bölgelere operasyonların da yolu açılmış olacak.

DAVUTOĞLU, AKAR VE FİDAN’I ARADI
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Rus uçaklarının desteğiyle Bayırbucak bölgesine yönelik operasyona ilişkin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile görüşerek son durumla ilgili bilgi aldığı belirtildi. Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Dönem Başkanlığı’na da bir mektup gönderilerek, BM’nin bir an önce konuyu ele almasının talep edildiğini bildirdi. Yetkililer, Davutoğlu’nun talimatıyla Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu’nun da dün gece yarısından sonra ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’yi aradığı ve bu görüşmede durumla ilgili değerlendirme yapıldığını belirtti. Rus tarafıyla da temasın sürdürüldüğü ve konuyla ilgili hassasiyetin iletildiği kaydedildi.

http://www.aydinlikgazete.com/dunya/tur ... 79292.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir