Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Gülen’in yargılamasına başlandı

Burada Amerika'da yaşıyan, ve Amerika'nın uşaklığını yapan Fethullah Gülen hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz. Kendisi CIA'yla iç içedir ve resmen bir CIA elemanıdır.
Fethullah Gülen, İslam Dinimiz ve Türk Soyumuz gibi en büyük değerlerimizi kötüye kullanarak iyi niyetli halkımızı kandııyor ve Amerika'ya hizmet eden bir cemaat'e köle yapıyor.
Devletimiz içinde bu cemaat'ten olan ve Türkiye Cumhuriyetimizin geleceğini tehlikeye atan insanlarımıza bunu sormak istiyorum: "ALLAH AŞKINA, Amerika gibi şeytana tapan ve bizzat şeytanın askerleri olan bir devlet'e hizmet etmenin neresinde Müslümanlığımız vede Türklüğümüz vardır?". Bu sorunun cevabının çok net olmasıyla birlikte, insanlarımızdan ricam, Türkiye Cumhuriyeti'mizin Tam Bağımsızlığı için, LÜTFEN AMERİKA'YI VE FETHULLAH GÜLEN'İ BOYKOT EDİN VE LANETLEYİN!!!!!!!

Gülen’in yargılamasına başlandı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Ara 2015, 20:36

Gülen’in yargılamasına başlandı

Fethullah Gülen ve Hidayet Karaca’nın terör örgütü kurmak ve yönetmek, kumpasçı F tipi polis şefleri Yurt Atayün, Tufan Ergüder ve Ali Fuat Yılmazer’in terör örgütü üyeliğinden yargılaması başladı. Davanın 1 numaralı sanığı yıllar sonra yeniden yargılanan firari Fethullah Gülen…

22 Aralık 2015 Salı 19:08

F tipi kadroların terör örgütü kurmak ve yönetmekten yargılanmasına başlandı. İlk duruşması görülen davanın 1 numarası ise firari sanık Fethullah Gülen…

2009 yılında Tahşiyeciler gurubuna kumpas kurulduğu iddiasıyla açılan davanın ilk duruşması yapıldı. 9’u tutuklu 33 sanıklı davada Fethullah Gülen ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın yargılandığı suç, terör örgütü kurmak ve yönetmek.

Kamuyounun Ergenekon, Balyoz ve Askeri Casusluk davalarından tanıdığı F tipi polis şefleri Yurt Atayün, Tufan Ergüder ve Ali Fuat Yılmazer ile birlikte 31 sanık da terör örgütü üyeliği suçlamasıyla mahkeme huzuruna çıktı.

Dava usule yönelik itirazlarla başladı. Sanık avukatları mahkemenin görevsiz ve yetkisiz olduğunu öne sürdü, bir avukat ise dosyanın Anayasa Mahkemesi’ne gönderilmesini talep etti. Mahkeme heyeti talepleri kabul etmeyince de avukatlar hakimleri reddetti, heyetin dosyadan çekilmesi istendi.

Avukatlardan Osman Ertürk de mahkeme heyetine imalı bir uyarıda bulundu. Hakimlere seslenen Ertürk “ABD bu davayı takip edecek ve belgelerini isteyecek, bunu göze alarak karar verin” ifadelerini kullandı. Avukat Ertürk, sözlerine Amerika’da Gülen aleyhine açılan bir tazminat davasını gerekçe gösterdi.

MİT’in savcılığa gönderdiği Tahşiyeciler yazısı da ilk duruşmada dava dosyasına girdi. MİT yazısında Tahşiyeciler örgütünün terör bağına yönelik bir tespit olmadığı belirtildi. Tahşiyeciler gurubunun Usame Bin Ladin'i "Mehdi'nin Komutanı" olarak gördüğü açıklanan raporda gurubun silahlı bir yapılanmaya gittiğine yönelik bir bilgi olmadığı ifade edildi.

Haber: Özer Sürmeli
ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/gu ... 85780.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Fethullah Gülen Terör Örgütü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir