Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fethullah Gülen'in Şeriatı

Burada Amerika'da yaşıyan, ve Amerika'nın uşaklığını yapan Fethullah Gülen hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz. Kendisi CIA'yla iç içedir ve resmen bir CIA elemanıdır.
Fethullah Gülen, İslam Dinimiz ve Türk Soyumuz gibi en büyük değerlerimizi kötüye kullanarak iyi niyetli halkımızı kandııyor ve Amerika'ya hizmet eden bir cemaat'e köle yapıyor.
Devletimiz içinde bu cemaat'ten olan ve Türkiye Cumhuriyetimizin geleceğini tehlikeye atan insanlarımıza bunu sormak istiyorum: "ALLAH AŞKINA, Amerika gibi şeytana tapan ve bizzat şeytanın askerleri olan bir devlet'e hizmet etmenin neresinde Müslümanlığımız vede Türklüğümüz vardır?". Bu sorunun cevabının çok net olmasıyla birlikte, insanlarımızdan ricam, Türkiye Cumhuriyeti'mizin Tam Bağımsızlığı için, LÜTFEN AMERİKA'YI VE FETHULLAH GÜLEN'İ BOYKOT EDİN VE LANETLEYİN!!!!!!!

Fethullah Gülen'in Şeriatı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 30 Ara 2010, 22:18

FETHULLAH GÜLEN'İN ŞERİATI

Hulki Cevizoğlu - Sovyetler Birliği laik bir ülkeydi diyorsunuz. Sovyetler Birliği'nde din var mıydı? Hangi din vardı, var ise?

Hasan Yalçın - Sovyetler Birliği Devleti, laik bir devlet olduğu için herhangi bir dine sahip değildi.

Hulki Cevizoğlu - Halk hangi dine gidiyordu? Kilise mi vardı, cami mi vardı?

Hasan Yalçın - Halk istediği dine inanabiliyordu. Ben size şunu söyleyeyim; Sovyetler Birliği'nde de Çin'de de, Küba'da da, Kore'de de insanlar istedikleri ibadeti yapabilirler. Türkiye'nin sosyalistleri de iktidara geldikleri zaman, halkın inanç ve ibadet özgürlüğünün ucuna dokunmayacaklardır. Kendisine dokunmayacaklardır. İsteyen istediği kitabı okuyacaktır, istediği şeye de ibadet edecektir.

Hulki Cevizoğlu - Örneğin cami var mıydı Sovyetler Birliği'nde?

Hasan Yalçın - Sovyetler'de cami vardır. Hiçbir cami yıkılmamıştır.

Hulki Cevizoğlu - Ama, diyorsunuz ki, "bu devletler Türk Cumhuriyetlerini kurduktan sonra temaslarınız var biliyoruz". O insanlar temaslarınız sırasında demiş olmalılar ki, 'biz İslamiyeti Sovyetler Birliği'nin egemenliği altında yaşayamıyorduk, yeterince ibadetimizi yapamıyorduk' diyor olmaları..

Hasan Yalçın - Efendim, şöyle bir durum var şimdi. Bakın bunlar Hulki Bey, aslında bunlar tartışılması gereken konular. Fakat programımızın çerçevesini aşar. Bakın Türkiye bir Fetullah Gülen ortaya çıkardı ve bu Fethullah Gülen arkasına Amerika'yı alarak o Türki Cumhuriyetlere Sünni İslamı, şeriatı ihraç ettiler.

Hulki Cevizoğlu - Onlar dediğiniz gibi; Fethullah Gülen'e de istediğiniz cevabı, açıklamaları yapabilirsiniz ama, ordan da bir cevap bize gelmesi gerekiyor. Onlar cevap veremediği için...

Hasan Yalçın - Biz Fethullah Gülen'le her platformda tartışırız. Yalnız orada açtığı okullar var.

Hulki Cevizoğlu - inşallah Fethullah Gülen'i de davet ediyoruz, gelirse sizi de çağırırız, karşılık tartışırsınız ama cevap...

Hasan Yalçın - Nasıl?

Hulki Cevizoğlu - Fethullah Gülen gelirse sizi de çağırırız karşılıklı tartışırsınız ama, cevap...

Hasan Yalçın - Peki ona girmiyorum, ona girmiyorum. Fakat şunu söyleyeyim; Azerbaycan'da olsun veya Türki Cumhuriyetleri'nin diğerlerinde olsun insanlar Sovyetler Birliği rejimi altında istedikleri ibadeti yapmışlardır ve Fethullah Gülen'in şeriatına ihtiyaç duymamışlardır. Şimdi pompalanmaktadır bu ve arkasında dolar vardır bunun. Bunları bu şekilde İslamı yaşayamamışlar da şimdi yaşıyorlar gibi göstermek aslında Türkiye'nin de menfaatine değil. Türkiye'nin oralarda şeriatla tanınacak bir şeyi yok. Türkiye, oradaki insanlara saygı gösterecektir, oradaki devletlere saygı gösterecektir ve ortak ekonomik çıkarlar temelinde onlarla birleşmeye çalışacaktır. Başka çaresi yok.

Hulki Cevizoğlu - Peki kapatalım dediniz ama, istemeyerek açıyorsunuz o konuyu. Çok soracağım soru var. Ama isterseniz kapatalım ve diğer konuklarımıza da yer kalsın.

Hasan Yalçın - Şimdi ben 68'ile ilgili söyleyeceklerimi söyleyeyim müsaade ederseniz.

Hulki Cevizoğlu - Tabii, tabii onları rica ediyorum.

Hasan Yalçın - Evet. Demin siz bu Marksizm, Leninizm meselesine girdiğiniz için. Ama tabii siz soruyu sorduğunuz için ben kaçınılmaz olarak ona girdim ve programınızın aksamasına..

Hulki Cevizoğlu - 68 kuşağına isterseniz tekrar giriş yapalım. Siz o tarihlerde milli cephe politikaları uyguluyordunuz. Nedir milli cephe politikası? O kuşak, o tarihlerde ne istiyordunuz?

Hasan Yalçın - Şimdi 68 kuşağı, bağımsızlık davasına sarıldı, demiştik. Çünkü bu aynı zamanda Türkiye'nin bağımsızlığında çıkarı olan herkesin birleştirilmesini gerektiriyordu.
Bu cephe içerisinde Türkiye'nin tabii işçisi en önde yer alacaktı. Köylüsü onun yanında yer alacaktı. Ama aynı zamanda Türkiye'nin emperyalizmden zarar gören, daha doğrusu emperyalizm Türkiye'den kovulduğu zaman hala var olabilecek olan burjuvazisi, sanayicisi, işadamı da bu cephede yer alacaktı.

Bu doğru planda şimdi de geçerlidir. Çünkü yaptığımız cephe oluşuyor. Türkiye'nin bağımsızlık davası şiddetlendikçe, ağırlaştıkça bu cephe de oluşuyor. Türkiye'nin bugün -Celal Doğan arkadaş konuştu- Antep'de sanayiciler organizasyonu için yapılan Irak'a konan ambargonun kaldırılması için.

Türkiye'nin ortak sanayicisi, milli sanayicisi bugün emperyalizmin ağır baskısı altında bir cepheye yavaş yavaş gelmektedir. 68'in milli cephe oluşturması son derece doğrudur.
Ayrıca ordu içerisindeki milli davaya sahip çıkacak güçlerin kazanılmaya çalışılması da doğrudur.

Kaynakça
Kitap: Dünü Bugünü ile 68'liler
Yazar: Hulki Cevizoğlu
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Fethullah Gülen Terör Örgütü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir