1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Yabancı Gizli Servisler Tarafından Kullanılan İmamlar

MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2012, 03:59
gönderen TurkmenCopur
Yabancı Gizli Servisler Tarafından Kullanılan İmamlar

imamların gizli servisler tarafından kullanıldığı hususu, bilinmeyen bir durum değildir. Soğuk savaş döneminde Erzurum Ulu Camii imamı on bir yıl Sovyetler Birliği hesabına casusluk yaptıktan sonra yakalanmış ve tutuklanmıştır. Yani imamların, din adamlarının bu işlerde gizli servisler tarafından kullanıldığı, bilinen bir husustur.

Şimdi hep 1993-1994 yılları Güneydoğuda ne oldu vs diyorlar ya. Silopi’de görev yaptığımız o dönemde, Görümlü köyü baskınında, çatışmada bir terörist öldürüldü. Öldürülen terörist köyün imamı çıktı. Karakola saldıran PKK’lı teröristlerden biri köyün imamı çıktı. Askerler öldürülen teröristin köyün imamı olduğunu gördüklerinde şaşırmışlar. Bu imam teröristin üzerini aradıklarında ise, cebinde bir haç bulmuşlar. Bunların hepsi yazıldı, çizildi. Adam köyün imamı. Ama cebinden haç çıkıyor. Bunlar işte din adamlarının bu işlerde nasıl kullanıldığını gösteriyor.

Biz ne diyoruz? Dindar insan, saygı duyulacak insandır. Fakir çocukları okutan, iş güç sahibi yapan insanın, değil eli, ayağı bile öpülür. Ama sen o çocukları kullanıp yabancı ülkelerin amaçlarına hizmet edersen, bunun ne dinle alakası vardır, ne de insanlıkla alakası vardır. Bu hainliktir.

Yine din adamlarının nasıl kullanıldığını anlatıyoruz. Yorgo Andreadis, 1936 Selanik doğumlu bir yazar. Karadeniz’de yaşayan Müslüman görünümlü insanların birçoğunun Hıristiyan ve Rum olduğunu, din adamlarının gündüz imam, gece ise papazlık yaptığını, gizli din taşıyanlar kitabında belgeleriyle anlatıyor. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Çoğu ülkenin hedefiyiz. Bunlarla mücadele etmemiz için, güçlü bir ordumuz ve güçlü bir istihbaratımız olması lazım. Bütün olayın özü bu.

Kaynakça
Kitap: AKP ve GÜLEN'İ KURTARMA PLANI
Yazar: Serdar Öztürk