Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Azerbaycan Türklerinde Haplogrup T

Burada Haplogroup T'nin Türkiye-Türkistan Karşılaştırması yapılıyor ve haplogrubun Türk Kökeni kanıtlanıyor.

Re: Azerbaycan Türklerinde Haplogrup T

Mesajgönderen dedebeg » 25 Ağu 2011, 17:51

>Degerli Beyefendi,
Bizim ciziktirdigimiz seyleri dikkate alip detayli ve hayli derin cevap vermenizi taktirle karsiladim.Cok tesekkur ederim.T'nin K HG'den koparildigindan da zinhar haberim yoktu.National Geographic'de hala K gorunmekteyiz ve 91 'lik bir test yaptirmis idim.ftdna 'da ise 111'lik.T1a2 degismedi.Bu Ftdna galiba Yahudi'lere ait daha cok ...
Bizler Gen arastirmalarina sadece merakliyiz,gereli bilgi ve donanimdan yoksunuz.Bize DYS leri aciklayan mesela tarihlemelere yardimci olacak kitap ve yayin var mi?Tabii bizim anlayabilecegimiz duzeyde.Arkeoloji ve genetik uzerine amatorce calismak istiyoruz.

Galiba DNAarastirmalri stratejik konu.Bunun icin adamlarin CIA 'nin adami olmasi sart degil,cunku kimi okursak okuyalim genel Turklere karsi irkcilik seziliyor.KOnunnun yabancisi olmamiza ragmen Nasidze'nin yalan soyledigini hissediyorum.CV'sine bakiyoruz adamin irkciligin feristahi memleketten besleniyor..Simdi bu adamin yazdigina inanilir mi?Sizinde isabetle belirttiginiz gibi genetik konusu henuz yeni baslamis bir konu...Arastirmalar ilerledikce insanligin tarihini,arkeolojisini yeniden ogrenip yazacagiz.Arkeo-genetik bolumu bizim hasbel kader ilgilendigimiz bolum.

Hickimse dunyada Alman,Ingiliz veya Turk dogmadi.Tarihin bir yerinde herkesin dedesi birsey olmaya karar verdi,bizimki de Turk adini almis.Bizler burada iyisini kotusunu tartismiyoruz Dede'nin kararina saygi,Dede'nin tarihini merak ediyoruz.Ulusumuzu insa edenler ne baskalarindan asagi ne de yukari idiler.Biz onlarin bu"Turkluk " kararlarindan dolayi hurmetlerimizi sunmak istiyoruz ,o kadar.

Turkluk o kadar buyuk ki ayni masada bir Fasli ,macar veya KORELI ILE OTURDUGUNUZ DA
dedebeg
Kısa Dönem Er

Mesajgönderen dedebeg » 25 Ağu 2011, 17:57

HER UC MILLET ILE ORTAK PAYDANIZ OLABILIYOR.aRADAKILERI SAYMIYORUM.BU YUZDEN KAZIM MIRSAN GIBILERE IHTIYAC YOKTUR.TURKLUGU CAHILCE KUCUK DUSURMEYE KIMSENIN HAKKI YOKTUR.mESELA SIZIN YUKARIDA YAZDIGINIZ YUGUR'LARDAN KIMIN HABERI VAR.CIN'IN EN IC BOLGESI HUNAN'DA SARI UYGURLAR YASIYOR......KIM BILIYOR,,,,????

SONUC OLARAK BIZLZRI AYDINLATIRSANIZ PEK MEMNUN OLURUZ.Dienekes DIYE BIR SITEYI TAKIP EDIYORUM.AMA ADAM YUNANLI?
dedebeg
Kısa Dönem Er

Mesajgönderen TurkmenCopur » 25 Ağu 2011, 18:27

Rica ederim.

İnsan insandır, o belli, ama benim anlatmaya çalıştığım, dünya tarihinde yaşamış olan en eski milletlerin(40-60.000 sene önceleri) sahip olduğu kültür ve lisandır. Her yerde gururla anlatabileceğim iki tarihçi var, Kazım Mirşan ve Haluk Tarcan. Bu iki değerli tarihçimiz, en eski milletlerin Türk kültür ve lisanı ile büyük benzerlikler taşıdığını kanıtlamışlardır. Bunlar Ön-Proto Türkler olarak adlandırılıyor. Yabancı araştırmacılarında bu tezi destekler buluntuları var.

Bu ve neredeyse bütün dna haplogrupların bütün Türk Boylarında yüksek yüzdelerle bulunması(sadece Türkiye Türklerinde değil), benim mantığıma göre gösteriyor ki, en eski millet Türk Kültürüne sahiptir, ve sonra bu kültürden ayrılanlar değişik milletler oluşturmuşlardır. Ama Türk Kültüründen uzaklaşmamış olanlarda(yani günümüzdeki Türk Milleti) Türk Milletinin temelini oluşturmuşlar.

İşte bu gerçeği gizlemek isteyen CİA ajanları, kendi yetiştirdiği üniversite profesörlerini bu amaçlarla kullanıyor. Dünyanın her yerinde, Türkiye'de bile, önemli üniversitelerde Amerikan istihbaratı için çalışan profesörler mevcuttur. Nasidze hakkında söyledikleriniz doğrudur. Onun Kalmykler hakkında bir makalesi var. Kalmyklerin Türk yada Moğol olma ihtimalleri vardır. Ama makaledeki yazısında belirtildiği gibi, Kalmyklerin Moğol soyundan olduğunu ispatlamak istemişler. Bunu neye dayanarak yapıyorlar? Neymiş efendim, Cengiz Han'ın sahip olduğu Haplogrubu Haplogrup C'miş. Çok saçma, çünkü Cengiz Han Atamızın Mezarlığının yeri bilinmemektedir bile. Ayrıca, günümüzdeki Moğol Boyları arasında da Haplogrup R ve J'de büyük yüzdelerde bulunmuştur. Tamam Haplogrup C'de büyük yüzdelerde bulunmuştur, ama bu Moğol grupları tek bulunan haplogrup değildir ki. Yani anlatmaya çalıştığım, adamların açıklamalarında sürekli mantık hatası ve birsürü çelişki var.

Aynı şekilde Nasidzenin Kalmykler hakkındaki çalışmasında subtype yapılmamış birkaç tane K*-M9 haplogrup sonucu vardır. Nasidzeye bunları subtype yapabilirmisiniz yada neden subtype yapmadınız diye sorduğumda, cevabı "bizim amacımız Kalmyklerin Moğol olduğunu kanıtlamaktı, bu yüzden sadece Haplogrup C'ye yoğunlaştık" oluyordu...
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 25 Ağu 2011, 18:40

dedebeg yazdı:HER UC MILLET ILE ORTAK PAYDANIZ OLABILIYOR.aRADAKILERI SAYMIYORUM.BU YUZDEN KAZIM MIRSAN GIBILERE IHTIYAC YOKTUR.TURKLUGU CAHILCE KUCUK DUSURMEYE KIMSENIN HAKKI YOKTUR.mESELA SIZIN YUKARIDA YAZDIGINIZ YUGUR'LARDAN KIMIN HABERI VAR.CIN'IN EN IC BOLGESI HUNAN'DA SARI UYGURLAR YASIYOR......KIM BILIYOR,,,,????

SONUC OLARAK BIZLZRI AYDINLATIRSANIZ PEK MEMNUN OLURUZ.Dienekes DIYE BIR SITEYI TAKIP EDIYORUM.AMA ADAM YUNANLI?

Sitemizde Türk Boyları ile ilgili bütün haplogrup sonuçları mevcuttur. Ve ben sürekli yeni çıkacak olan çalışmaları takip ediyorum. Yeni çıkan çalışmalar olduğunda burada mutlaka paylaşacağım.

Bahsettiğiniz Dienekes sitesi tam bir Türk düşmanı tipik Yunan sitesidir. Adamlar Türkiye Türklerinin Orta Asya Türkleriyle aynı olmadığını söylüyorlar, ama bunun için herhangi bir kanıt veya bir belge sunmuyorlar. Bir sayfayı saçma sapan Türk düşmanlığı içeren yazılarla doldurup, birşeyleri kanıtladıklarını zannediyorlar. Eğer yürekleri varsa, eğer içlerinde birtane bile adalet ve doğruluk duyguları varsa, gelirler bizim sitedeki verileri incelerler, takip ederler, ve buna göre "Türkiye Türkleri Orta Asya Türkleri ile aynıdır" tezini savunurlar. Ama maalesef emperyalizm(amerika-ingiltere), ve emperyalizme uşaklık eden ülkelerin(örneğin yunanistan) milletleri insanlıktan çıkmışlardır. Kendi menfaatleri için gözlerini kırpmadan diğer milletlerin onurlarıyla, namuslarıyla, can güvenlikleriyle oynayabiliyorlar...
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 01 Eki 2012, 11:30

Weale et. al. 2001 Çalışmasında Azerbaycan Türklerinde Haplogrup T

Çalışma Adı: Armenian Y chromosome haplotypes reveal strong regional structure within a single ethno-national group

Haplogrup hg26 Sayısı: 3/29
Haplogrup hg26 Frekansı: 10,3%

Toplam Haplogrup T Frekansı: 10,3%
Bu Çalışmada Haplogrup T Frekans Sıralamasında Kaçıncı Sırada? 3. Sırada

http://www.scribd.com/doc/28492645/Arme ... haplotypes
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 01 Eki 2012, 11:50

Grugni et. al. 2012 Çalışmasında Azerbaycan Türklerinde Haplogrup T

Çalışma Adı:Y-Chromosome Migratory Events in the Middle East, New Clues from the Y-Chromosome Variation in Modern Iranians

Haplogrup T Sayısı: 5/63
Haplogrup T Frekansı: 8%

Toplam Haplogrup T Frekansı: 8%
Bu Çalışmada Haplogrup T Frekans Sıralamasında Kaçıncı Sırada? 4. Sırada

http://www.plosone.org/article/info%3Ad ... ne.0041252
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Önceki

Dön Haplogrup T

Kimler çevrimiçi