Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

2 milyon Öğrenciden 1,5 Milyonu Gülen'in Dershanelerinde

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

2 milyon Öğrenciden 1,5 Milyonu Gülen'in Dershanelerinde

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 19:54

2 milyon Öğrenciden 1,5 Milyonu Gülen'in Dershanelerinde

Merdan YANARDAĞ:

Peki Fethullah Gülen'in yönetimindeki dershanelerde ne kadar öğrenci var? Türkiye'de üniversite hazırlık kurslarına giden yaklaşık iki milyon öğrenci olduğu söyleniyor. Bunların ne kadarı Gülen'in dershanelerine gidiyor?

Nurettin VEREN:

Her sene 1.5 milyon çocuk yani her 4 çocuktan 3'ü Fethullah Gülen'in okullarında eğitim almaktadır. Bu dershanelerdeki başarılardan dolayı anneler, babalar buraları tercih etmiştir. Terör olayları da biraz insanları cemaatlere itmiştir. Okullardaki bu çete olayları, işte bu uyuşturucu tarzı adli olaylar ve asayiş olayları da bir can simidi olarak Fethullah Gülen'e insanları itmiştir. Hem evlatlarını verip hem de üste para vererek cemaate kayıtsız şartsız itaat eden bağımlı olmuştur anneler babalar.

M.Y:

Bir soru var bu arada. "Nurettin Bey kendisini koruyabilecek mi? Siz onu koruyabilecek misiniz?" diye soruyor izleyicilerimiz.

Bir izleyicimiz de şöyle demiş:

Yapılan açıklamalar kanımı dondurdu. Bu anlatılanlar gerçek olamaz, inanmak gerçekten çok güç."

Kısa mesaj gelen başka bir soru da şöyle:

"İktidar dönemindeki bütün ihaleler araştırılsın. Nurettin Bey'in haberi var mı? Bugün AKP Hükümeti ile Gülen cemaati arasında hangi ilişkiler var? Ekonomik bir ilişki var mı, birbirini destekliyorlar mı?"

Ayrıca bir izleyicimiz "Nurettin Bey neden savcılığa yazılı olarak müracaat etmedi?" demiş. Bu arada bizim hazırladığımız bir VTR var zaten, izleyicilerimiz görecektir. Nurettin Bey mahkemeye başvurdu. Başka bir izleyicimiz "devletimizin samimi isteği" ifadesini açıklamanızı istemiş. Yani orada neyi kastediyor diyorlar. Demirel, Ecevit, Özal ve Çiller ile Haydar Aliyev, Askar Akayev, Nur Sultan Nazarbayev ve Türkmenbaşı gibi devlet başkanlarıyla yan yana çekilmiş fotoğraflarınız var. Bir özel mektup götürüyorsunuz.

Gizli anlaşmalar imzalıyorsunuz. Hangi vasıfla yapıyorsunuz bunu? İzleyicilerimiz bunu da merak ediyor. "Hıristiyan olan ülkelerde kurulan okurlar nasıl faaliyet gösterebiliyorlar?" diye bir soru da var. Bir izleyicimiz de tüylerinin diken diken olduğunu belirtiyor ve "Arkasında hangi güç var da böyle bir operasyonu gerçekleştirebiliyor Fethullah Gülen?" diyor.

Bir başka seyircimiz:

"Biz bir örgüt olmadığını düşünüyoruz" ve devam etmiş, "Yanınızdaki konuğunuza sorar mısınız neden böyle yıllardır içinde bulunmasına rağmen bu örgütsel yapıdan birden uzaklaştı?". Bir başka seyircimiz de Fethullah Gülen'in hacca gidip gitmediğini merak ediyor. Evet bu arada "Fethullah Gülen Örgütünü Türkiye için bir tehlike unsuru olarak görüyor musunuz?" şeklindeki anket sorumuza yaklaşık yirmi bin kişi cevap vererek oy kullanmış. Oranlar şöyle; %51 evet %49 hayır şeklinde.

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir