Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Celepoğlu:Başbuğ’a Komutanım Diyeni Ergenekon Sanığı Yaparım

Burada Amerika'da yaşıyan, ve Amerika'nın uşaklığını yapan Fethullah Gülen hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz. Kendisi CIA'yla iç içedir ve resmen bir CIA elemanıdır.
Fethullah Gülen, İslam Dinimiz ve Türk Soyumuz gibi en büyük değerlerimizi kötüye kullanarak iyi niyetli halkımızı kandııyor ve Amerika'ya hizmet eden bir cemaat'e köle yapıyor.
Devletimiz içinde bu cemaat'ten olan ve Türkiye Cumhuriyetimizin geleceğini tehlikeye atan insanlarımıza bunu sormak istiyorum: "ALLAH AŞKINA, Amerika gibi şeytana tapan ve bizzat şeytanın askerleri olan bir devlet'e hizmet etmenin neresinde Müslümanlığımız vede Türklüğümüz vardır?". Bu sorunun cevabının çok net olmasıyla birlikte, insanlarımızdan ricam, Türkiye Cumhuriyeti'mizin Tam Bağımsızlığı için, LÜTFEN AMERİKA'YI VE FETHULLAH GÜLEN'İ BOYKOT EDİN VE LANETLEYİN!!!!!!!

Celepoğlu:Başbuğ’a Komutanım Diyeni Ergenekon Sanığı Yaparım

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Ara 2015, 18:33

Başbuğ’a Komutanım diyeni Ergenekon sanığı yaparım!

7 TIR’ı durduran Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu’nun “paralel yapı” tarafından korunduğunu hükümete yakın Sabah ve Takvim gazeteleri yazmıştı.

01 Aralık 2015 Salı 12:50

Hikmet Çiçek
hikmetcicek@aydinlik.com


Adana-Ceyhan ve Hatay-Kırıkhan ilçelerinde 1-19 Ocak 2014 tarihlerinde MİT’e ait TIR’ların jandarma tarafından durdurulması ile ilgili yürütülen “casusluk” soruşturması ilk kez muvazzaf generallere uzandı.

‘PARALEL YAPININ GÖZDESİ’ İDDİASI

Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, eski Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve Jandarma Kriminal Laboratuarları eski Daire Başkanı emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu tutuklandı. Tuğgeneral Hamza Celepoğlu’nun tutuklanma gerekçesi şöyle: “Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme.” 7 TIR’ı durduran Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu’nun “paralel yapı” tarafından korunduğunu hükümete yakın Sabah ve Takvim gazeteleri yazmıştı.

GENELKURMAY’DAN SUÇ DUYURUSU

Genelkurmay ise söz konusu haberlere yanıt vermiş, bu gazeteler hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusunda Genelkurmay, Celepoğlu hakkındaki “mesnetsiz” iddiaların “kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret, suç uydurma, astlık-üstlük münasebetlerini zedelemeye, amir veya komutanlara karşı güven hissini yok etmeye matuf olarak alenen tahkir veya tezyif edici fiil ve harekette bulunmak” suçlarını oluşturduğunu savunmuştu. odaTV yazarı Müyesser Yıldız, 25 Ocak 2014’te yazdığı “Gizli planları ABD’ye aktarırken yakalanan komutan kim?” başlıklı yazısında şöyle diyordu: “Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğggeneral H. C. Ergenekon-Balyoz davaları sürecinde İstanbul İl Jandarma Komutanıdır. Devre arkadaşlarına göre 2-3 yıl önceden Alay K. olarak İstanbul için seçilmiş, bu davalarda tutuklu subayları ziyarete gitmek isteyenlere, ‘Bu pisliklere bulaşmayın, ziyaret ederseniz sizin de başınız belaya girer’ diyen biridir.”

ERGENEKONCULARA ‘KOMUTANIM’ DEMEYİN!

Yıldız’ın yazdıklarına tanık olduğumuz bir gözlemi ekleyelim. Ergenekon davasında mahkemenin düzen ve güvenliğini sağlamakla görevli subay ve astsubaylar, bir zamanlar emrinde çalıştıkları davanın tutuklu subaylarına doğal olarak “komutanım” diye hitap ederler.

Bu hitap tarzından memnun olmayanlar durumu Hamza Celepoğlu’na şikayet ederler. Albay Celepoğlu Silivri’yi teftişe gelelerek burada görevli askerlere bir konuşma yapar. “Bundan sonra sanıklara ‘Komutanım’ diye hitap etmeyeceksiniz. Eden olursa onu da Ergenekon sanığı yaparım!”

F TİPİNDE İLK MUVAZZAF TUTUKLAMALARI

İstanbul’da alay komutanlığı boyunca Celepoğlu’nun Ergenekon’un tutuklu askerlerine bu tutumu hiç değişmedi. Ergenekon sanıklarından bir emekli asker, Çapa Devlet Hastanesi’ne götürüldüğünde burada Alay Komutanı Celepoğlu ile karşılaşır. Celepoğlu, emekli askere, “içeride bol vakti olduğunu, Kuran-ı Kerim okumasını” tavsiye eder! 19 Haziran 2014 günü Balyoz davasından tahliye edilen emekli Kurmay Albay Hanifi Yıldırım, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu hakkında önemli iddiaların yer aldığı bir suç duyurusunda bulunmuştu. Hanifi Yıldırım; suç duyurusunda, “Celepoğlu, paralel yapının elemanları olduğu yönünde hiçbir kuşku bulunmayan, haklarında çeşitli idari soruşturma açılan dönemin İstanbul TEM Şube Müdürü Yurt Atayün ve İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’le sık sık ve yalnız başına görüştüğünü” öne sürmüştü. Hamza Celepoğlu Ağustos 2010 tarihinde Bingöl İl Jandarma Komutanlığına atandı, 2012 yılı YAŞ’ında terfi alarak tuğgeneral oldu ve Adana Jandarma Bölge Komutanı yapıldı.
Celepoğlu’na TSK içinde de tepkiler büyüdü. 2014 Ağustos YAŞ’ında emekli edilmesi bekleniyordu ancak emekli edilmedi. Şimdi, F tipine yönelik operasyonlarda ilk kez 2 muvazzaf general tutuklandı.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Celepoğlu:Başbuğ’a Komutanım Diyeni Ergenekon Sanığı Yap

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Ara 2015, 18:34

Generalin MİT TIR'ları ifadesi

İfadesinde TIR’ların durdurulacağından haberi olmadığını öne süren Celepoğlu, olay yerine gitmediğini söyleyerek, gittiğine dair ifadelerin MİT Müsteşarı Hakan Fidan tarafından Erdoğan’a iletildiğini belirtti. F tipi örgütle bağlantısı olmadığını iddia etti.

02 Aralık 2015 Çarşamba 11:41

Gamze Çınlar
gamzecinlar@gmail.com


Aydınlık, MİT TIR'larının durdurulmasıyla ilgili soruşturma kapsamında tutuklanan eski Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu'nun sorgu hakimliğine verdiği ifadeye ulaştı. Celepoğlu savunmasında olay yerine gittiği konusunun, MİT Müsteşarı Hakan Fidan tarafından dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan'a da verilmiş yanlış bir bilgi olduğunu öne sürdü.

'OLAYI TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİM'

Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ifadesinde olayla ilgili daha önce hakkında idari ve adli soruşturmalar yapıldığını ve Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın takipsizlik kararı verdiğini belirterek, şunları kaydetti: “O dönem Adana Jandarma Genel Komutanı olarak görev yapıyordum. O döneme kadar TIR'ların durdurulacağından haberim yoktu. Adli ve mülki sorumluluğu olmayan bir birimin başındayım. Sekiz ilden sorumluyum. Adli kolluk amiri sayılan Cumhuriyet Savcısının talimatı dışında bir talimat vermem yasal olarak da mümkün değildir...

"Her nekadar Jandarma Alay Komutanlığı ile Bölge Komutanlığı aynı binada altlı üstlü olsa da bu olay pazar günü gerçekleştiğinden, ben o gün konutumda olduğumdan, konutum MİT Bölge Başkanlığı konutu ile bitişiktir, giriş çıkış saatim bellidir. Olaydan haberim olmamıştır. Olayı TIR'lar durdulduktan sonra televizyondan öğrendim. Olayı duyar duymaz İl Jandarma Alay Komutanlığı'nı aradım. Valinin yanında olduğunu, bir ihbar ile ilgili durum olduğunu, müsait olduğunda beni arayacağını söyledi. Ben kendi hazırlıklarımı yapıp evden Bölge Komutanlığı'na gidince Kurmay Başkanı Osman Eker ile görüştüm. Alay komutanı ile görüştüğümü, valinin yanında olduğunu kendisine söyledim. Olayın bu boyutta olduğunu o an için öğrenememiştim. Daha sonra Bölge Komutanlığı harekat merkezinde olayın gelişimini takip ettim. Adli ve idari görevim olmadığı için olay mahalline gitmedim."

ERDOĞAN'IN KATILDIĞI ZİRVE

Celepoğlu, olay yerine gittiği bilgisinin MİT tarafından devletin üst makamlarına verildiğini ancak bunun yanlış anlama nedeniyle olduğunu öne sürdü.
Celepoğlu'nun ifadesine göre, TIR'ların durdurulmasının ardından dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan'ın, dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan, dönemin Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ve Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı İbrahim Aydın'ın katılımıyla Ankara'da bir toplantı yapılmış. Celepoğlu, kendisinin olay yerine gitmediğinin, söz konusu toplantıda Tayyip Erdoğan'a iletildiğini öne sürdü. Toplantının tarihine ilişkin bilgi vermeyen Celepoğlu, şunları kaydetti: “Bu toplantıda Başbakan benim olay yerine gidip gitmediğimi sormuş, İbrahim Aydın da bunun mümkün olmadığını, gitmem halinde tespitinin mümkün olacağını söylemiş. Ben İbrahim Aydın'dan duydum. Bunun üzerine Başbakan MİT Müsteşarı'na dönerek 'hani olay yerine gitmişti' sorusunu yöneltmiş. MİT Müsteşarı da 'yanlış bir değerlendirme olmuş efendim' diyerek cevap vermiştir. Bu olayı bu şekilde bana İbrahim Aydın anlatmıştır.”

'RESMİ BİR TOPLANTI YOK'

Şüpheli Celepoğlu'na, HTS incelemesine göre 20 Aralık 2013 saat 07.40'tan 21 Aralık 2013 günü akşam saatlerine kadar Ankara'da bulunmasının sebebi soruldu. Celepoğlu, “Kayıtlarda vardır. Gitmişsem sebebi vardır. İzinli gitmişimdir. Komutanlığın haberi vardır. Diğer jandarma personelinin neden gittiğini ben bilemem. Ne özel ne de genel bir toplantıya katılmadım. Mesaj hakkında da bir bilgim yoktur (TIR’lar durdurulmadan önce bir albayla mesajlaştığı iddiası). 6-7 Ocak'ta Ankara'da yapıldığı iddia edilen toplantı ile alakam yoktur" dedi. Celepoğlu, söz konusu toplantı haberinin basında çıkmasından sonra Jandarma Genel Komutanlığı'nda araştırma yaptıklarını ve böyle bir toplantının resmi olarak gerçekleşmediğini gördüklerini söyledi.

'GÜLEN VE GRUBUYLA ALAKAM YOK'

Celepoğlu, ifadesinde kendisini İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'na Işık Koşener'in atadığını ve terfisine gölge düşürmek isteyenler olduğunu iddia etti. Fethullah Gülen ile bir alakasının olmadığını öne süren Celepoğlu, “Onunla ve grubu ile herhangi bir ilişkim ve alakam yoktur. Terfilerim gayet normaldir ve hakedilmiş terfilerdir... Bingöl ve İstanbul'da görev yaptığım zamanlarda iki defa en iyi jandarma il komutanı seçildim” dedi.

GİZLİ TANIKTAN 'ANKARA'DA GİZLİ TOPLANTI' İDDİASI

'Selam Tevhid’de kumpas' iddianamesinde ifade veren ‘Gizli Tanık Alparslan’, 1 Ocak 2014’te durdurulan MİT TIR’larından sonra Ankara Jandarma Genel Komutanlığı'nda dönemin Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük’ün de katıldığı bir toplantı yapıldığını iddia etti. 6-7 Ocak 2014’te yapıldığı öne sürülen yarım saatlik toplantı hakkında bilgi veren 'Gizli Tanık Alparslan', “O zamanki Jandarma Genel Komutanı başkanlığında bir toplantı yapıldı. Bu toplantıya çoğunluğu subay 200-250 jandarma personeli katıldı” dedi. Alparslan, Org. Servet Yörük’ün toplantıda Suriye’deki terörist gruplara silah taşınmasına göz yumulmamasına dikkat çektiğini iddia etti.

'CELEPOĞLU BALYOZ KUMPASI ŞÜPHELİSİ'

Tuğgeneral Hamza Celepoğlu'nun adı Balyoz davasında yargılanan komutanlar tarafından da dillendirilmişti. Emekli Jandarma Kurmay Albay Hanifi Yıldırım ve o dönem Jandarma Binbaşı olan Yarbay Özgür Ecevit Taşçı Jandarma Genel Komutanlığı'na yaptıkları suç duyurusunda Tuğgeneral Hamza Celepoğlu hakkında önemli iddialarda bulunmuştu.

Dilekçelerde, 'Balyoz Harekat Planı'nın delili sayılan 11 nolu CD ve 5 nolu hard disk içindeki verilerin Celepoğlu’nun görev yaptığı Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı Aşırı Sağ Faaliyetler Şubesi ile İstanbul İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şubesi’nden temin edildiği ifade edildi. 2010 yılı atamalarında tayini Bingöl İl Jandarma Komutanlığı’na çıkan Tuğgeneral Hamza Celepoğlu'nun, kanunsuz ve usulsüz olarak İstanbul İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şubesi’nin tüm bilgisayarlarının hard-disklerini değiştirerek ortadan kaldırdığı ve bilgisayarları geri döndürülmeyecek şekilde formatladığı belirtildi. Celepoğlu'nun bu değişikliği bağlı bulunduğu İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı'na bildirmediği, eski hard diskleri üst komutanlıklara iade etmediği de ifade edildi. Celepoğlu'nun Cemaat'in polis müdürleri Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer ile askeri hiyerarşiye aykırı, usulsüz ve gizli olarak birçok kez görüştüğü de iddia edilerek, soruşturulması istendi.
Hanifi Yıldırım; suç duyurusu dilekçelerinde elindeki belge ve bulguların Hamza Celepoğlu’nun TSK’ya kurulan Balyoz kumpasının şüphelileri arasında olduğunu açıkça gösterdiğini belirtti.

Genelkurmay Adli Müşaviri Hakim Albay Muharrem Köse ise suç duyurusu dilekçelerine verdiği cevabi yazıda “Tuğgeneral Hamza Celepoğlu'nun işlemlerinde suç teşkil edecek nitelikte bir hukuka aykırılık bulunmadığı”nı öne sürerek, şikayetleri dikkate almadı.

http://www.aydinlikgazete.com/politika/ ... 79810.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Celepoğlu:Başbuğ’a Komutanım Diyeni Ergenekon Sanığı Yap

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Ara 2015, 18:35

‘Sıra TIR’cı komutanda’

Operasyonun başındaki Tuğgeneral’in ‘paralel yapı’...

30 Nisan 2014 Çarşamba 07:19


Operasyonun başındaki Tuğgeneral’in ‘paralel yapı’ tarafından korunduğu yazılmıştı

MİT TIR’ları soruşturmasında sıranın ‘siyasi casusluk’ suçlamasıyla Tuğgeneral Celepoğlu’na geldiği iddia edildi. Celepoğlu, Silivri’deki tutsaklara ‘Komutanım’ denmesinden rahatsızdı

Suriye’ye giden MİT TIR’larının 19 Ocak 2014 günü Adana’da jandarma tarafından durdurulmasına ilişkin yürütülen “casusluk” soruşturması genişletiliyor.

7 MİT TIR’ını durduran Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu’nun, “paralel yapı” tarafından korunduğunu gazeteler yazdı. Celepoğlu’nun, TCK’nın “gizli kalması gereken bilgileri açıklama” başlığıyla düzenlenen 330. maddesi kapsamında siyasi casuslukla suçlanacağı öne sürüldü. Ergenekon ve Balyoz davalarında yaşanan onca rezalete sessiz kalan Genelkurmay, Celepoğlu hakkında yazılanlara hemen yanıt vermiş ve 23 Ocak 2014 günü operasyonun detaylarını yazan Sabah ve Takvim gazeteleri hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Kim bu Celepoğlu?

Oda TV yazarı Müyesser Yıldız, 25 Ocak 2014’te yazdığı “Gizli planları ABD’ye aktarırken yakalanan komutan kim” başlıklı yazısında şöyle diyordu: “Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral H.C. Ergenekon-Balyoz davaları sürecinde İstanbul İl Jandarma Komutanıdır. Devre arkadaşlarına göre 2-3 yıl önceden Alay K. olarak İstanbul için seçilmiş, bu davalarda tutuklu subayları ziyarete gitmek isteyenlere, ‘Bu pisliklere bulaşmayın, ziyaret ederseniz sizin de başınız belaya girer’ diyen biridir.”

Yıldız’ın yazdıklarına tanık olduğumuz bir gözlemi ekleyelim. Ergenekon davasında mahkemenin düzen ve güvenliğini sağlamakla görevli subay ve astsubaylar, bir zamanlar emrinde çalıştıkları davanın tutuklu subaylarına doğal olarak “Komutanım” diye hitap ederler. Bu hitap tarzından memnun olmayanlar, durumu İstanbul Jandarma Alay Komutanı Hamza Celepoğlu’na şikâyet ederler. Albay Celepoğlu Silivri’yi teftişe gelerek burada görevli askerlere bir konuşma yapar: “Bundan sonra sanıklara ‘Komutanım’ diye hitap etmeyeceksiniz. Eden olursa onu da Ergenekon sanığı yaparım!”

Celepoğlu, Ağustos 2010’da Bingöl İl Jandarma Komutanlığı’na atandı, 2012 yılı YAŞ’ında terfi alarak tuğgeneral oldu ve Adana Jandarma Bölge Komutanı yapıldı. Celepoğlu’na TSK içinde de tepkiler büyük. Önümüzdeki Ağustos YAŞ’ ında emekli edilmesi bekleniyor.

Hikmet Çiçek

http://www.aydinlikgazete.com/mansetler ... 39434.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön Fethullah Gülen Terör Örgütü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir