Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Enis Batur Fethullah Gülen’le Diyalog Kurabilir Mi

Burada Amerika'da yaşıyan, ve Amerika'nın uşaklığını yapan Fethullah Gülen hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz. Kendisi CIA'yla iç içedir ve resmen bir CIA elemanıdır.
Fethullah Gülen, İslam Dinimiz ve Türk Soyumuz gibi en büyük değerlerimizi kötüye kullanarak iyi niyetli halkımızı kandııyor ve Amerika'ya hizmet eden bir cemaat'e köle yapıyor.
Devletimiz içinde bu cemaat'ten olan ve Türkiye Cumhuriyetimizin geleceğini tehlikeye atan insanlarımıza bunu sormak istiyorum: "ALLAH AŞKINA, Amerika gibi şeytana tapan ve bizzat şeytanın askerleri olan bir devlet'e hizmet etmenin neresinde Müslümanlığımız vede Türklüğümüz vardır?". Bu sorunun cevabının çok net olmasıyla birlikte, insanlarımızdan ricam, Türkiye Cumhuriyeti'mizin Tam Bağımsızlığı için, LÜTFEN AMERİKA'YI VE FETHULLAH GÜLEN'İ BOYKOT EDİN VE LANETLEYİN!!!!!!!

Enis Batur Fethullah Gülen’le Diyalog Kurabilir Mi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2011, 16:10

ENİS BATUR FETHULLAH GÜLEN’LE DİYALOG KURABİLİR Mİ

İtalyan gazetesi “La Correa de la Serra” 1996 yılında Avrupa entelektüel çevrelerde hayli ses getiren bir yazı dizisi hazırladı. Yazar Umberto Eco ile piskopos-Carlo Mario Martini’yi görüş alış veri,şinde bulunmak üzere davet etti. Her iki konuk din hakkında; inanç-inançsızlık konusunda verimli bir tartışma yaptılar, fikir alışverişinde bulundular.

Bu derinlikli tartışma o kadar çok yankı buldu ki, kitap yapıldı. Türkçe’ye de “İnanç ya da İnançsızlık” adıyla çevrildi. Evet inançlı olan Martini ile inançsız olan Eco’nun söylediklerini merak ettiyseniz kitabı ancak sahaflarda bulabilirsiniz.

Peki...

Biz bu tartışmayı niye anımsattık? Enis Batur, Fethullah Gülen isimlerini niye yazdık?

Şundan:

Fethullah Gülen herkul.org adlı sitesine “İslam sosyalizmi diye bir şey var mı” diye sorup yanıtını verdi.(20.10.2011)

Kuşkusuz, “Komünizle Mücadele Derneği” kurucusu olan Fethullah Gülen’den şaşırtıcı bir yanıt beklenemez. Ama şaşırtıcı olan F.Gülen’in sosyalizm konusunda ne kadar cahil olduğudur. Bu nedenle aklımıza Piskopos Martini geldi. İkisi de din adamı; birinin entelektüel birikimine hayran kalıyorsunuz; diğeri hâlâ 1970’li yılların “jargonu”yla konuşuyor. Biri Hegel’den, Marks’tan bahsediyor; diğeri Peyami Safa’nın bir kitabında 150-160 çeşit sosyalizm olduğunu okuduğunu söylüyor! Referans kaynaklarına bakar mısınız?

İslam ile sosyalizm neden hiç alakası yokmuş biliyor musunuz:

“Hasılı, İslam, içtimai yönü itibarıyla sosyalizmin çok önünde ve ilerisinde olarak, topyekun insanlığın huzur ve saadetini, devletin otoritesini, askeri yapının sağlamlığını tekeffül etmiş bir dindir. Bu hususiyetin, İslam sosyalizmi olarak tasvir edilmesi ise kesinlikle doğru değildir.”

Parantez açarsak: Fethullah Gülen’in kafasında nasıl bir devlet modeli olduğu da satır aralarında ortaya çıkmıyor mu: Asker ağırlıklı otoriter bir devlet! Aman liberaller duymasın!

Söylememiz şu:

Enis Batur gibi bir entelektüel ile Fethullah Gülen’i yanyana getirip, “inanç ve inançsızlık” konusunda bir tartışma yaptırabilir miyiz? Ve ortaya derinlikli, öğretici, teorik harika bir söyleşi çıkabilir mi?

İşte Türkiye’deki asıl mesele budur.

İslam, vasatlığa mahkum edilmiştir...

Aksini düşünen varsa buyursun gerçekleştirsin böyle bir tartışmayı. Örneğin Zaman gazetesi yapabilir. En harikası Yalçın Küçük ile Fethullah Gülen buluşması olurdu...

Odatv.com
19.11.2011 16:18


http://www.odatv.com/n.php?n=enis-batur ... 1911111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Fethullah Gülen Terör Örgütü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir