Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

F Tipi Doktor

Burada Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

F Tipi Doktor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Tem 2012, 00:07

F Tipi Doktor

5.12.2007 tarihinde Akşam Gazetesi yazarlarından Oray Eğin, bu üfürükçülük olayı ile ilgili şunları yazıyordu:

"Medyatik Jinekolog Alp Nuhoğlu'nun son numarası eşi Zeynep Tokuş'tan olan bebeğinin Fetullah Gülen tarafından iyileştirildiği haberini yaymak oldu. Bebeği altı buçuk aylık doğurmak zorunda kalmışlardı. Amerika'da Ihsan Kalkavan'la buluşan Alp Nuhoğlu da, ünlü işadamının yönlendirmesiyle Fetullah Hocaefendi'nin huzuruna çıkmış, ondan okunmuş bir altın almış ve solumayan bebeğinin bu sayede güçlendiğini açıklamış.

Bir tıp adamından tıbba aykırı bir açıklama...

Duyduğum kadarıyla Alp Nuhoğlu bu haberi basına bilinçli sızdırmış. Kendisinden bahsedilmesinden hoşlanan doktorlar arasında yer aldığı için, bunu da bir PR çalışmasının devamı olarak aktarmış." 04.12.2007 tarihli Vatan Gazetesi birinci sayfasında Nuhoğlu'nun Tabip Odası tarafından savunmasının isteneceğini yazmış. Bugüne kadar da pek çok kişi, bir bilim adamının böylesi bir batıl inancın bayraktarlığını yapmasının yanlış olduğunu savundu.

iyi hoş da ya Alp Nuhoğlu bu açıklamayı bilinçli yaptıysa?

Düşünün, Fetullah Gülen cemaati milyonlarca insanı kapsayan bir hareket. Bu bir doktor için de, bir işadamı için de fethedilmesi gereken bir "pazar" anlamına gelebilir.

Çeşitli meslek gruplarından insanların Fetullah ile yakınlaştıktan sonra kendi alanlarında büyüdüklerini, sivrildiklerini görüyoruz. Mesela o günlerde adı Sabah ihalesi için geçen, ancak ihaleden çekildiğini açıklayan Akın İpek. Bundan birkaç sene öncesine kadar adını dahi duymadığımız biriydi. İpek, defalarca Fetullah Gülen'e bağlılığını açıkladı ve bugün Sabah'ın talibi olabilecek kadar güçlü bir konuma geldi.

Yahut dünyaya yayılan, Türkiye'nin turistik bölgelerine de damgasını vuran Rixos otellerinin sahibi işadamı Fettah Tamince. Onun da adını birkaç sene öncesine kadar bilmiyorduk. Rixos bir anda büyüyünce, Tamince de ortaya çıktı ve Fetullah Gülen'e yakınlığını anlattı.

Futbol dünyasında da Fetullah ve cemaatine sırtını dayayan oyuncularımız yok mu?

Müritlerinin kendilerini F tipi olarak tanımladığı bu hareket ekonomik alanlarda da çok güçlü. Yurt dışına yayılan yüzlerce okulun maliyetini Anadolu'dan işadamlarının bağışları karşılıyor ve bu insanlar sorgusuz sualsiz harekete maddi katkıda bulunuyor.

Milyonlarca dolarlık bir Pazar bu... Dahası, bu insanların da çocukları doğuyor ve Alp Nuhoğlu da yaptığı açıklamayla bir anlamda F tipinin yeni doktoru olmaya aday olduğunu söylemiyor mu?

Her ne kadar tıp dünyası ayağa kalksa da, tepkiler oluşsa da Alp Nuhoğlu'nun bundan hiçbir sıkıntısının olduğunu zannetmiyorum. Bilakis mükemmel bir reklam oldu onun için. Artık halk arasındaki imajı Fetullah Gülen'in tuttuğu doktor olarak kaldı. Uzun vadede belki de bunun maddi geri dönüşümünü görecek. Sadece sosyetik bebeklerin doğumunu sağlayan biri değil, dönemin rengine uygun bir jinekolog olarak da dolup taşacak randevu defteri...

Cemaat bu haberleri "olumlu" okur, Nuhoğlu'na "bizden biri" unvanını verir hemen.

Fetullah'ın yakınında olmak, ona yanaşmak bu dönemde özellikle güç anlamına geliyor. Belki de Nuhoğlu'nu da aldığı kokudan dolayı tebrik etmek gerekiyor. Bir ticari zekâ örneği değil mi?

Fetullah'ı iki kere kutlamak gerekiyor, zira üfürüğünün reklamını yapacak en medyatik ismi bulup, kendine "ne nefesi var" dedirttiği için.

Ancak ortada garip bir durum var. Fetullah her önüne geleni üfleyerek iyileştiriyor da, kendisinde şekerden kalp hastalığına, kalp hastalığından romatizmaya, romatizmadan prostata kadar birçok hastalık varken, kendine şifa sağlayamaması biraz garip kaçmıyor mu?

Ne demişler?..

Kelin merhemi olsa önce kendi başına sürermiş...

Sosyetik Jinekolog Alp Nuhoğlu, Gülen cemaati ile birlikte kurguladıkları senaryo sonucu Fetullah'ın bir üflemeyle bebeğinin hayatını kurtardığının reklamı ile insanları yanıltırken, bu olaydan kazanacağı rantların hayalleriyle ellerini ovuşturuyordu.

Nuhoğlu Gülen cemaati ile beraber sahneye koydukları oyunla; dokuz aylık yolu altı buçuk ay gibi kısa bir sürede adeta ekspres hızıyla dünyaya gelen bebeğinin kendilerini ele vermesinden de kurtarıyorlar, böylece bir taşla birçok kuşu vuruyorlardı.

Ancak;

Alp Nuhoğlu, daha Gülen'in üfleme esintileri sürerken, bir başka üfleme sonucu eşinden oluyor ve ondan boşanmak zorunda kalıyordu. Nuhoğlu'nun bir defa daha üfletmek için Fetullah'ı araması da hiçbir fayda sağlamıyordu. Böylece Nuhoğlu'nun bebeğinin sağlığına kavuşması reklamından duyduğu keyif de son buluyordu.

Kaynakça
Kitap: AMERİKADAKİ İMAM
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron