Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kıtmir

Burada Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Kıtmir

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Tem 2012, 00:14

Kıtmir

Oysa aynı Gülen "Kırık Mızrap" adlı şiir kitabının 70 ve 72. sayfalarındaki kimi mısralarda kendisi için şöyle tanımlamalarda bulunuyordu:

"Vuslatın, bu garip kıtmirin (...) her dem hülyası"

“Aç lütfunla bağrını aç ki, kıtmir kulundur."

Fetullah Gülen bu mısralarda da ilk bakışta büyük bir tevazu örneği verir gibi görünse de, maalesef böyle bir tevazünün yani insanın kendisini İslâmi hiçbir yükümlülüğü bulunmayan bir köpek seviyesine indirmenin de yine İslâm’la telifi mümkün değildir.

Fetullah Gülen, namaza başlama yaşını kimi yerde üç-dört, kimi yerde dört, kimi yerde de beş olarak anlatıyordu.
Hayatındaki her konu çelişkiler yumağı olan Gülen, kendisini Kıtmir’e yani köpeğe benzetirken tam bir istikrar sağlıyordu, önce namaz çelişkisini ardından kendini Kıtmir’e benzetmesini görelim.

Gülen, Küçük Dünyam adlı kitabın 35. sayfasında namaza başlama yaşını şöyle açıklıyordu:

"... Benim namazım çok erkendir. Sonra bir kısmını yanlış kılmışımdır diye kaza ettim. Ama zannediyorum, namaza dört yaşında başladım bir daha hiç aksatmadım...

öğretmenin baskılarına ve benimle istihza etmeye çalışmasına rağmen o devrede de namazımı hep kıldım...”

Fetullah Gülen’in alçak gönüllülüğü de dikkat çekici, ancak alçak gönüllülüğünü sergilerken bile kendisine övgü üzerine övgü yağdırıyor, göklere çıkarıyordu. Kendini överken, kıtmire benzetirken namaza başlama yaşını “Sonsuz Nur” adlı kitapta bu kez “beş” olarak gösteriyordu. İzleyelim:

“... Ancak, acaba biz, o sultanlara sultanlığı öğreten Gönüller Sultanını istenilen ölçüde bilebildik mi? Sizi ne diye karıştıracağım? Beş yaşından beri başını secdeye koyan ve O’nun boynu tasmalı, kapısının “Kıtmir”i olduğunu söyleyen ben, O’nu tam anlatabildim mi?..."

Fetullah Gülen, burada bir yandan kendini Yedi Uyurlar da denilen Ashab-ı Kehf ile mağarada yedi sene kalan köpekleri Kıtmir’e benzeterek kendisine alçak gönüllü dedirtmeye çalışırken, bir yandan da “beş yaşından

beri alnı secdede” olduğunu vurgulayarak kendini yüceltme oyunlarına giriyordu.

Fetullah’ın kendini benzettiği Kıtmir’e Necip Fazıl’ın “Son Devrin Din Mazlumlan” adlı kitabında rastlıyorduk.

Necip Fazıl, Menemen İsyanını anlattığı kitabında isyana katılan Derviş Mehmet ve arkadaşlarının sürekli olarak yanlarında dolaşan köpeklerinin ismini şöyle açıklıyordu:

“Kıtmir”

Fetullah, kendini değerli bir köpek olan Kıtmir’e benzetirken, beraberce hapis yattıkları, Nurcuların “Yazıcılar” grubundan Ali Osman Yüksel’in oğlu tarafından ise “Kelp”e yani alelade bir köpeğe benzetiliyordu. Bu ilginç benzetmeyi yine Fetullah’ın yazdıklarından okuyalım:

“O devreye ait unutamadığım vakalardan biri de Ali Osman’ın küçük oğlu Hüsrev’in durumuydu. Daha ilkokula dahi gitmeyen bir çocuktu. Beni Kelp, etrafımdakileri de maymun şeklinde gördüğünü söylüyordu. Diğerleri de hep onu tasdik ediyorlardı.

Bir gün tel örgüden

içeriye aldılar. Ali Osman oğluna sormaya başladı:

“Oğlum birinci kat semayı görüyor musun?”

Çocuk cevap veriyor:

“Görüyorum.”

O yine soruyor:

“Peki birinci kat semada ne var?”

Cevap:

“Misvak var.”

Ve babası; “Görüyor musun nasıl bildi?" manasında bana bakıyor ve çocuk ikinci kat semada da seccade olduğunu söylüyor. Zaten onlar da bu ikisine çok ehemmiyet veriyorlar.

Yine bir ara tel örgüye bir kuş kondu ve birkaç kere öttü. Ali Osman oğluna kuşun ne dediğini sordu. O da ‘Annen seni merak ediyor, artık eve dön’ diyor, dedi. Ve onu annesinin yanına gönderdiler.

işte Hüsrev böyle saçma sapan şeyler söylüyordu. Ama yazıcı denen grup bu çocuğa kesin olarak inanıyorlardı. Hatta bu çocuğun anlattıklarıyla komünistlere tesir etmeye çalışıyorlardı.

Hüsrev’i Türkeş ve Erbakan’la da görüştürmüşler... Belki çocuğa cinler musallat oluyordu, bilemiyorum. Ama onun bir çocuk olduğunu unutup meseleyi bu kadar büyütenleri anlamak mümkün değildi...”

Kaynakça
Kitap: AMERİKADAKİ İMAM
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir