Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Teyzesi ve Cinnetleri

Burada Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Teyzesi ve Cinnetleri

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Tem 2012, 00:14

Teyzesi ve Cinnetleri

Fetullah Gülen’in, hayatında bir veya iki defa delirdiğini açıkladığı bir teyzesi vardı. Fetullah Gülen, Şemsettin Nuri kod adıyla yazan Latif Erdoğan’ın kendisiyle yaptığı röportajda; teyzesi bir gece tespih çekerken kendiliğinden yerden bir metre kadar yükseliyor, yani uçuyormuş.

Bunun üzerine eniştesi, teyzesini bacağından tutup geri çekiyor. Gülen’e göre teyzesinin delirmesine, bu olayın yanlış ele alınması neden olmuştur. Gülen, “İnancın Gölgesinde” adlı kitabının 162. Sayfasında da teyzesi ile ilgili şunları söylüyordu:

“Bir misal daha arz edeyim; teyzem, cinnet getirdi ve her şeyi yakıp yıkmaya başladı. Zincirlerle ancak zapdedilebiliyordu. Kendisini hastanenin dördüncü katından aşağıya attı. Bir şey olmadı. Kocası bir hocaefendiye gitti, bir şeyler yazdırdı ve bıraktı. “Beni niye böyle zincirlerle bağladınız” dedi, sızlanmaya başladı... Hayret teyzem iyileşmişti...”

Gülen, kendisine yöneltilen; “teyzenizin cinnet geçirmesinin psikolojik bir tahlili var mı?” şeklindeki soruyu, yine kendisi ile ilgili şu tahlillerde bulunarak yanıtlıyordu:

“Bende iki defa bu hale yakın bir hal oldu. İlki Seyyid Kutup’u anlatırken oldu. Hani Hamide Kutup, Nasır’ın köpekleri tarafından ırzına tasallut edildiği zaman; (tecavüze uğradığı zaman) “Ağabey” diye bağırıyor!.. O da “katlanacağız buna kardeşim” diye cevap veriyor. Tam bunu anlatırken, beynim preslenip kafatasıma yapıştırılıyor gibi bir hal yaşadım.

Bir başka zamanda böyle olmuştu. Ender bir hadisedir. Bunu biraz ileriye götürdüğünüz zamanda zannediyorum ciddi bir kontak atması olur.”

Fetullah Gülen, kendisinin de cinnet geçirdiği anları; beyninin preslenip kafatasına yapıştırıldığı anı, Hamide Kutup’un tecavüze uğramasını anlattığı anın haricinde “bir başka zaman” diyerek geçiştirmiştir. Fetullah’ın anlattıkları ve vaazlarında sebepli sebepsiz sık sık ağlayıp inlemeleri, onun ya çok hassas ve kırılgan bir yapıya da sahip olduğunu gösteriyor ya da çok iyi rol yaptığını kanıtlıyordu.

Kaynakça
Kitap: AMERİKADAKİ İMAM
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir