Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Bomba Korkusu

Burada Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Bomba Korkusu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Tem 2012, 00:24

Bomba Korkusu

İlhan İşbilen, Gülen cemaatinde önde gelen isimlerden biriydi. Cemaate bağlı birçok kurumda görev almış, daha sonra bunları Nurettin Veren’e devretmişti. Bundan sonrasını Nurettin Veren’den dinleyelim:

“...Kendisi bu görevi bana teslim ettiğinde bir evi dahi yoktu. Elli yaşın üzerinde olmasına rağmen evlennnemişti. Bu derece sadık ve dürüst bir insan olmasına rağmen Fetullah Gülen tarafından sürekli ajan olarak itham edilmiştir.

Fetullah Gülen, kendi usulüyle insanları birbirine koç gibi tokuşturarak, arkadaşları birbirine düşman haline getirirdi. Fetullah Gülen, beni İlhan İşbilen’den bu görevi almaya zorladı. O arkadaşım da ceketini aldı, arkasına bakmadan bu görevi bana teslinp edip gitti. Sadece kendisine ait, 68 model tek kapılı bir Anadolu vardı. O araç, gerçekten müzeliktir. Anadolu’yu 2 milyon kilometre karış karış dolaşmış bir Anadol otomobildir o. Buna rağmen Fetullah Gülen, cemaatin içersinde bunun odasına dinleme cihazları koydurdu. Bütün arkadaşların odalarına da dinleme cihazları koyduruyordu...”

Yatarken arkadaşlarının olduğu yöne ayaklarını uzatamayacağını söyleyen Gülen’in bu sözlerinin sadece reklâm olduğu, yol arkadaşlarının açıklamalarıyla ortaya çıkıyordu. Nurettin Veren, Gülen’in arkadaşlarını dinlettiğini, arkadaşlarını birbirine düşürdüğünü şu sözleri ile açıklıyordu:

“Bütün FEM dershanelerinde ve misafirhanelerinde dinleme cihazları vardır. Dinleme raporlarını da benim elime verdi. Bu raporlar da benim elimdedir. Kendi arkadaşlarını dinletecek kadar vehim sahibidir...

...Fetullah Gülen bütün arkadaşlarını dinletir. Beni ona, onu bana, ötekini diğerine dost olamayacak konuma getirir.

Bakın aynı mahallede on arkadaşı sayıyorum. Bu işin içinde önder nitelikli kişiler. Bir sene içinde birbirlerini bir defa olsun ailece ziyaret etmemişlerdir. Muhalif bir potansiyel oluşturur diye...”

Fetullah Gülen, Müslüman bir insanda olmaması gereken ölüm korkusunu, tüm iliklerinde hissederek çok büyük bir panik havasında yaşıyor, bu nedenle en yakınlarına bile güvenemiyordu. Gülen’in bu korkuları ile ilgili Nurettin Veren Hikmet Çetinkaya’ya şunları anlatıyordu:

“Hep öyle bir panik hali var... Daha Altunizade’de oturduğumuz zaman, hava alanlarındaki güvenlik sistemlerinin en gelişmişi vardı kapıda, içeriye giren de bizleriz. Biz girerken dahi o turnikeden arama bandından geçerek...ve arkadaşlar buna çok tepki koydular. Kurşun geçirmez araba alındı.

Opel araba vardı o zaman. Ama, büyük zırhlı 3 tonluk bir araba, şimdi orada da gene çok lüks, yüzlerce araba var kapısının önünde ve bu giriş çıkışlarda, üst arama, çanta arama, aynen havaalanlarındaki gibi, buradayken gitmeden...Hatta bütün arkadaşların odalarında dinleme cihazları var. Normal Altunizade’de misafirlerin gelip kaldığı odalarda...”

Nurettin Veren, telefonlarının bile dinlendiğini söylüyor, ABD’de daha çiftlik girişinde telefonların toplandığını da anlatıyordu. Veren, Gülen’in korkularından dolayı başlarına gelenler ile ilgili şöyle konuşuyordu:

“Sadece Amerika’da değil, İzmir’de, Bozyaka’da, burada Ankara’da hep x-ray cihazları vardı. Hadi dışarıdan gelen ayrı da beraber kalan arkadaşlar dahi, ilhan İşbilen’in dahi o turnikeden geçmesi gerekiyordu...

Orada kalıyor adam 24 saat, evi yok, işi gücü o. Bir sefer bana bile, “Ağabey, cihazdan geçeceksin” dediler. Bir daha bana böyle bir teklif eden olursa, burada bir şey olur. Sakın bir daha... “Ağabey hocaefendinin emri babam bile gelse arayacaksın” dedi. “Ben babası değilim” dedim. “Babası gelirse ararsınız.”

Çok büyük tepki koyunca çekildiler. Beraber hareket ettiğin adam da oradan geçecek. Hergün 3 defa giriyorsun, kimseye güveni yok. Yanında Cevdet kalıyor, onun çayını ilacını veren birisi. Anahtar cebinde odası şurası. “Gözlüğümü getir” anahtarı veriyor, gözlük geliyor. Kilitleniyor, anahtar yine kendinde. “Gözlüğü götür” anahtarı gene veriyor. Yani bu derece bir güvensizlik hastalığı var. Hiç kimseye güvenmez...”

Fetullah Gülen’in en büyük korkularından biri de bomba ile öldürülmek, adeta bir şizofren gibi bu konuda saplantıları vardı. Onu da Nurettin Veren’den izleyelim:

“...Bozyaka’da Yamanlar’da kaldığı yerleri hep tel örgülerle kapattırdı. Niye bu denildiği zaman, “Bomba atılırsa camdan, kırılır içeri girer ama tel örgüden girmez...”

Kaynakça
Kitap: AMERİKADAKİ İMAM
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir