Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Medrese Eğitimli Fetullah

Burada Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Tem 2012, 00:27

Fetullah Gülen, Cumhuriyet okullarında okumayarak, tercihini Medrese ve Tekkelerden yana kullandığını açıklıyordu. Ancak bu eğitiminin de (!) eksik, yanlış ve Cumhuriyet aleyhine olduğu her olayda ortaya dökülüyordu.

Fetullah Gülen, Molla Cami’de okuduğunu övünçle anlatıyor ancak Molla Cami hakkında bilgi vermiyordu. Ermeni Said'in amcasının oğlu tarafından kaleme alınan "Bediüzzaman'ın Hayatı" adlı kitapta Molla Cami hakkında kısaca şu bilgiler yer alıyordu:

Molla Cami: Kafiye adlı nahiv (Syntaxe = Söz dizimi) kitabına yapılan şerh. Bu şerh Molla Cami tarafından yapıldığı için Molla Cami adıyla anılmıştır. Molla Cami, Herat yakınlarında Harcit kasabasında doğmuş, Herat'ta vefat etmiştir."

Gülen, Edirne'ye gidene kadar "Buhari"yi de okumadığını söylüyordu. Oysa Buhari; Hadis ilminin babası sayılır ki, Buhari'yi okumayanı değil Hoca, talebe olarak bile kabul etmezler. Bu konuda yine Fetullah'ı izleyelim:

"Bende Kastalani vardı. Döndüğümde hocama söyledim. Bana; "Sen kim Buhari okumak kim?" dedi. Tabii Hoca'nın kendisi de Buhari okumamıştı.

Fakat Fıkıh'ta üstat diye bilinirdi. Herkes fetvayı ondan alırdı."

Fetullah Gülen, derin dini bilgisini (!) de; "kapısının kıtmiri yani değerli bir iti olaydım" dediği Peygamber efendimiz ve kızı Fatma (ra) ile ilgili olayı, "Sonsuz Nur" adlı kitabında da yanlış sergiliyordu. Sonsuz Nur adlı kitabının 1. cildinin 250. sayfasında yaşanan bir olayın Hz Fatma'nın kolundaki bilezik nedeni ile geliştiğini anlatırken, aynı kitabın 2. cildinin 31. sayfasında boynundaki gerdanlık yüzünden meydana geldiğini söylüyordu.

Kaynakça
Kitap: AMERİKADAKİ İMAM
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir