Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Gülen Hafız mı?

Burada Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Gülen Hafız mı?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Tem 2012, 00:28

Hafız mı

Gülen cemaatine ait Işık yayınlarından çıkan "M. Fetullah Gülen" adlı kitapta Gülen'in anlatımlarına dayanılarak hayat hikayesi işleniyordu. Kitabın 27. sayfasında Gülen'in 1951 yılında hafızlığını tamamladığı yazılıyordu. Arapça ve Farsça derslerini babasından aldığı vurgulanıyordu.

Fetullah Gülen'in hafızlığı, babasından aldığı eğitimle tamamladığı anlatılırken, dört yaşında Kur'an okumayı annesinden öğrendiği bir ayda da hatim ettiği ilan ediliyordu.

Gülen'in en küçük kardeşi Kutbettin Gülen, askerdeyken komutanının annesi için Kur'an okuması istenir. Faruk Mercan tarafından yine Fetullah Gülen'i övme işlevini görmesi amacıyla kaleme alınan ve Doğan Yayıncılık'tan çıkan "Fetullah Gülen" adlı kitabın 184. sayfasında yer alan bilgiye göre; kendisinden Kur'an okuması istenen Kutbettin Gülen, "Ben hafız değilim. Hafız olan asker var" deyip, başka bir askerin adını veriyor, Kukanı o asker okuyordu.

Kendisini Sezar olarak ilan eden, kendisinden başka herkesi de Brütüs olmakla suçlayan Fetullah, yine kendi kendisinin Brütüs'ü oluyordu.

öyle ya;

Arapça, Farsça ve Hafızlık eğitimini babasından aldığını büyük bir gururla söylüyor, ancak kardeşi Kutbettin’in hafız olmadığı gibi Kur'an okumayı bilmediği yine kendi hayatını anlattığı, yayınlanmadan önce yine kendi onayından geçen kitapla ortaya çıkıyordu.

Sadece bu kadar mı?

Tabii ki hayır!...

Fetullah, annesinden dört yaşında Kur'an okumayı öğrendiğini bir ayda da hatim indirdiğini, köyün kadın ve kızlarına yine annesinin Kur'an okumayı öğrettiğini söylüyordu, söylemesine de ancak kardeşi Kutbettin'in Kur'an okumayı bilmemesi bizde; Fetullah'ın yukarıdaki açıklamalarının sıhhati konusunda kuşkular uyandırıyordu.

Fetullah Gülen, vaizlik sınavında birinci olduğunu "Küçük Dünyam" adlı kitabında anlatıyordu.

Ancak,

Daha önce de belirttiğim gibi Fetullah girdiği sınavda Ayet-i Kerime'den zorlanarak anca "Altı", Kelam'dan ise "Beş"i zor alıyordu. Hem de onca torpile rağmen.

Bütün bu gerçeklere rağmen ne diyor, Fetullah?..

"Sınavlarda birinci oldum"

Ne diyelim bu kadarı Makyavel'e de nasip olmazdı.

Gülen'in "yazdım" dediği kitapların önsözlerinde ilginç bir cümle yer alıyordu; "Bu kitap Gülen'in vaaz ve sohbetlerinden derlenmiştir."

Neden?

Nedeni oldukça basit, ilkokula ancak "iki" sene devam edebilen ve başarısızlık sebebiyle ayrılmak zorunda kalan Fetullah, asaletinin tasdik edilmesi için kendisinden istenen risaleyi bile baka baka doğru dürüst yazamıyor, risalesi kabul edilmiyordu

Hürriyet Gazetesi'nden Murat Bardakçı, Fetullah Gülen'in eski başbakanlardan Şemsettin Gülaltay'ın kitaplarından "intihal" yani "aşırma" yaptığını belgeliyordu.

Fetullah'ın izinden gittiği Said ise istihbarat örgütleri tarafından "büyük bir alim" olarak sunuluyor, Risale-i Nurların yazarı olarak takdim ediliyordu.

Oysa;

Ermeni Said bırakın kitap yazmayı imza bile atamıyordu. Said, Nurcuların ihanetlerini, bu ülke için ne denli tehlike olduğunu "Turkey in My Time" adlı kitabında anlatan Ahmet Emin Yalman'ı 16.02.1957 yılında savcılığa şikâyet ediyor. Dilekçesinin altına imza atması istendiğinde okuma yazma bilmediği ortaya çıkıyor, bunun üzerine dilekçesine parmak bastırtıyorlardı.

Kaynakça
Kitap: AMERİKADAKİ İMAM
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir