Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Açtığı Davaları Hep Kazanmış

Burada Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Açtığı Davaları Hep Kazanmış

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Tem 2012, 00:30

Açtığı Davaları Hep Kazanmış

Cemaat tarafından basılıp dağıtılan ve Gülen’i yere göğe sığdıramayan kitaplarda; Gülen’in insan sevgisi olduğu masalı, gerçekler ters yüz edilerek ve insanlar adeta enayi yerine konularak anlatılıyordu.

Yine bu kitaplardan Ertuğrul Hikmet tarafından yazılan ve cemaate ait Işık Yayınları’ndan çıkan, “Himmeti Milleti Olan İnsan Fetullah Gülen” adlı kitapta şöyle deniliyordu:

“Hocaefendi, hakkında yazılan suçlamaların hepsini avukatları aracılığıyla mahkemeye taşımış ve hepsinde de haklı çıkmıştır...”

Oysa;

Fetullah Gülen bu satırların yazarına; “Fetullah’ın Gerçek Yüzü” adlı kitabı için beş milyarlık tazminat davası açmış, üstelik parayı faiziyle birlikte istemiş, ancak mahkeme Gülen’i haksız bularak bu istemini reddetmiş, yerel mahkemenin kararı Yargıtay 4.Hukuk Dairesi tarafından da onanmış ve kesinleşmişti.

Dr. Necip Hablemitoğlu da Fetullah tarafından faiz istemli olarak mahkemeye verilenler arasında yer almış, ancak Fetullah O’na açtığı davayı da kaybetmişti.

Gülen, Çağdaş Eğitim Vakfı ile Başkanı Gülseven Güven Yaşer’i “Hoca’nın Okulları” adlı kitap nedeniyle dava etmiş, ancak oradan da eli boş dönmüştü.

Gülen’in eli boş döndüğü dava sayısı sadece bu kadar mı?

Kim demiş!..

Ne diyordu, Gülenciler?..

“Hocaefendi, hakkında yazılan suçlamaların hepsini avukatları aracılığıyla mahkemeye taşımış ve hepsinde de haklı çıkmıştır...”

Herhalde; insanın böyle büyük bir yalanı söylemesi için sadece Nurcu olması da yetmiyor, bazı değerlerini de yitirmiş bulunması da gerekiyordu.

Fetullah’ın kaybettiği davaların tamamı tek başına bir kitap olacağından ve bunların sıralanması da Ergenekon mağdurlarının sayısının artmasını sağlayacağından, bu örneklerle yetinerek Gülencilerin yalanlarını yüzlerine vuralım.

Kaynakça
Kitap: AMERİKADAKİ İMAM
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 1 misafir