Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fetullah ve Mozart

Burada Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Fetullah ve Mozart

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Tem 2012, 00:32

Fetullah ve Mozart

Gülen cemaatinin yayımladığı “Kozadan Kelebeğe” adlı kitapta Fetullah Gülen ile yapılan bir röportaj yayınlanıyor, kendisine “Batı müziği ve Batı klasikleriyle bir ilginiz oldu mu?” şeklinde bir soru yöneltiliyordu. Doğru dürüst ilkokulu bile bitirememiş bir seyyar vaiz, bir din adamı (!) olan Fetullah’ın bu soruya verdiği cevap oldukça ilginçti:

“O müziğin bazı ustalarına da hayranlık duymuşumdur. Bunu daha başka soranlar da oldu; ‘Mozart’ı tahlil edebilir misiniz?’ dediler.

Hakkında bazı şeyler söylesem bile, buna tahlil denmez. Sonra, onun yarım bıraktığını Beethoven’in tamamlamasını da söyleyebiliriz. Batı klasik musikisinin konçertoları, senfonileri, daha olgun, daha ciddi, daha vakur, daha zengindir. Bunları söylemek, tabi tahlil demek değildir. Ama her dahiye hayranlık duyduğum gibi, Allah onları da belli kabiliyetlerde yaratmış, hayranlık duyarım.”

Gülen hareketine finansal destek sağlayan Ülker grubunun ilan vb. şekilde desteklediği Andante Dergisi’nin Ocak-Şubat 2006 tarihli 20. sayısının 14. sayfasında Bu şarkıyı Hampson'dan Dinleyin" başlığı altında, Mozart’ın, zil ve davul gibi Türk enstünmanlarını da kullanarak, "İmparator olmak istiyorum” adlı bir Alman savaş şarkısı bestelediğini, bu parçayı Osmanlı'ya savaş açmaya hazırlanan İmparator II. Jozeph'in ısmarladığını anlatıyor ve şarkının ilk dörtlüğünü şöyle veriyordu:

"İmparator olmak istiyorum

Silkelemek istiyorum Doğu'yu,

Titretmek istiyorum Müslümanları,

Kostantinapolis benim olmalı...”

Aynı zamanda Üstad Mason olan ve Masonlarca adeta kutsanan Mozart ne diyor?

"Silkelemek istiyorum Doğu'yu"

Bu sözlerin sahibi Mason Mozart'ı Gülen nasıl tanımlıyor?

“Dahi”

Mozart devam ediyor;

"Titretmek istiyorum Müslümanları"

Gülen, ağzı açık cevap veriyor:

"Hayranlık duyarım"

Gülen’in entel olma yolunda ya da maskesini düşürdüğünde Mozart'a hayranlığı onun, "Kostantinapolis benim olmalı" sözleri karşılığında bir kat daha artıyor, "Allah onları belli bir kabiliyette yaratmış" diyordu.

Gülen, Türk ve İslâm düşmanı Mozart’a, dahi diyerek, saygı duyduğunu açıklıyor, “Batı’dan alınacak birçok güzellikler var” şeklinde konuşmayı da ihmal etmiyordu.

Gülen kim?

Din yenileyicisi etiketi taşıdığı iddia edilen, Müslüman bir alim olduğu söylenen, entelliğinin reklamı yapılan bir seyyar vaiz.

Biz de hıyarız ya yedik!..

Batı’ya ve Batı klasiklerine, müziklerine övgüler yağdıran Fetullah; “Günler Baharı Soluklarken” adlı kitabında ise Batı’yı “kanlı kâbus” olarak niteliyor, insani değerler, ahlâk ve fazilette hep geri kaldığını söylüyor, ‘papazların, kin, nefret ve düşmanca gayretleriyle batılı insan, Müslümanları birer gulyabani, Müslüman idarecileri de adeta birer Neron gibi görmeye başladı’ şeklinde konuşuyor, Batı’nın medeniyet ve demokrasi havariliğinin bir aldatmaca olduğunu vurguluyor ve şöyle devam ediyordu:

“Batı, medeniyet ve insanlık adına ne kadar iddialı olursa olsun, biz onu; güçlü olduğu hemen her devirde gayet zalim ve hunhar, zayıf düştüğü zamanlarda da başkalarının ayağını öpecek kadar zelil ve sefil olarak biliyoruz.”

Kaynakça
Kitap: AMERİKADAKİ İMAM
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir