Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fetullah Mason mu

Burada Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Fetullah Mason mu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Tem 2012, 00:33

Fetullah Mason mu

Masonlukta mertebe; çıraklık, kalfalık ve üstatlık olarak sıralanıyordu. Fetullah Gülen’de, kendi cemaatinde sınıflandırmayı yaparken masonik derecelendirmeyi esas alıyor, çıraklık, tilmizlik yani kalfalık ve nihayet üstatlık olarak tamamlıyordu.

Masonlar çalışmalarında aralarına kesinlikle bir kadını kabul etmiyorlar, kendi eşleri bile senede bir kere derneklerine girebiliyor, oda masonik çalışmaların yapıldığı bölümden bağımsız bir yerde kahvaltı şeklinde oluyordu.

Son zamanlarda Light masonluk şeklinde ortaya çıkan ancak Hür masonların tanımadıkları özgür masonlar bünyelerine kısıtlı da olsa kadınları kabul ediyorlardı.

Fetullah Gülen de hayatında kadınlarla muhatap olmama gibi bir prensibinin olduğunu defalarca ilan etmiş ama Nevval Sevindi'ye dayanamamış röportaj yaparken ona helvalar pişirmiş beraberce sevindirik olmuşlardı.

Gülen'in "Üstadım" dediği Said'in kendini peygamber olarak göstermeye çalıştığı ve bu saçma iddiasını kanıtlamak için "Kur'andaki ayetler benden bahsediyor, Hz. Ali beni müjdeliyor" diyerek ortaya attığı, cifır ya da ebced hesabı da bir Yahudi inancı, Yahudi uydurmasıydı. Harflerden anlamlar çıkarma işine Hurafilik deniyordu.

ibni Haldun, "Terceme-i ibni Haldun" adlı yapıtında Hurafilik'i şöyle açıklıyordu:

"Hurafılik; büyücülük ve tılsımcılıktan doğmuştur. Kökü Yahudi uydurmalarına kadar gider."

Prof. Fuat Köprülü de “Hurafiliğin doğmasında, Yahudiler tarafından ortaya atılan akımların en başta rol oynadığına” işaret ediyordu.

Nurcular ise kendilerine kutsallık payesi vermek amacıyla, sürekli olarak bu hesaplamalardan medet umuyorlardı.

5 Eylül 2000 tarihinde Hürriyet Gazetesi'ndeki köşesinde Fatih Altaylı, "Neo İslamic Masonlar" başlıklı yazısında Gülen yapılanmasının masonlara benzediğini anlatıyor ve Fetullah Gülen'in masonlara bakışını şöyle aktarıyordu:

"... Birkaç yıl önce Fetullah Gülen cemaati peşimde.

Benim elimde Gülen'le ilgili bir kaset olduğunu düşünüyorlar ve bu kasetin içeriğini merak ediyorlar.

Hiç ummadık kanallardan bana ulaşmaya çalışıyorlar.

Sonunda ulaştılar.

Gülen'in bir yemek istediğini söylediler.

Olur dedik ve buluştuk.

Altunizade'de bir dershanenin üst katında, Gülen'in yaşadığı ve televizyon programları çektiği yerde buluştuk.

Benim yanımda Teke Tek ekibi, onun yanında başta İhsan Kalkavan ve kendi ekibi.

Güzel bir yemek yedik.

Onlar da kendi bakış açılarından yaptıkları işleri anlattılar.

Okulları nasıl kurduklarını, neden kurduklarını, nasıl yürüttüklerini.

Gülen, özellikle Türk Cumhuriyetleri ve Balkanlardaki faaliyetlerini anlattı.

Hepimizin bildiği şeyleri kendi açılarından görerek anlattılar.

Sohbetin sonunda Gülen'e izlenimimi aktardım.

Gülen, yurt içinde ve yurt dışında aynen bir mason teşkilatı gibi örgütleniyordu.

Masonların yüzlerce yıl önce yaptıklarını, şimdi adına "Mason" demeden yapıyorlardı.

Gülen'e "Bu, yapılanma açısından masoniktir" dedim.

Yüzüme uzun uzun baktı.

Sonra kendi adamlarına döndü ve "Masonların kötü bir şey yaptığını kim söyleyebilir" dedi.

"Sizin çevreler masonları pek sevmez" dedim.

"Biz o çevrelerden değiliz" dedi.

O zaman yazmaya değer bulmamıştım.

Ve bu konuda hazırladığım kitaba saklamıştım.

Ama yine Gülen konuşulmaya başlanınca aktarmak istedim..."

Altaylı'nın yazısında görüldüğü gibi masonlara söz söyletmeyen, her fırsatta onlara methiyeler düzen Gülen, sürekli olarak masonlarla işbirliği yapıyordu.

Gülen’e Mason Desteği

Ankara 2 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi’nde yargılanan Gülen'e en önemli destek yine masonlardan geliyordu.

Çetin Özek, 04.04.2001 tarihinde, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku, Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi sıfatıyla verdiği 48 sayfalık raporunda; Gülen'i yere göğe sığdıramıyor ona iltifatlar yağdırıyordu.

Gülen'in "Şeriat'ın mutlaka geleceği" şeklindeki iddialarını, "Kanla abdest almayı, kelle alıp kelle vermeyi" müritlerine tek çıkar yol olarak gösteren, Hizbullah terör örgütüne övgülerini, Demokrasi için "şeytandan gelen rejim" şeklindeki ifadelerini; çağdaşlık, hoşgörü, diyalog, insani duyguların zirveye çıkması gibi komik ötesi tanımlamalarla izah ediyor ve Gülen'i hukuk adına kutsuyordu. Özek, Gülen'in kitaplarındaki ve konferanslarındaki' bu söylemlerinin suç olmadığını da iddia edebiliyordu.

Prof. Çetin Özek 33. dereceden Mason’du.

Gülen'in iftar ziyafetlerinin baş konuklarından ve Gülen’le samimi fotoğraflar çektiren, Gülen'i her zaman destekleyen Yahudi cemaatinin başı Bensiyon Pinto üstad masonlardandı.

Gülen'in sürekli olarak Amerika’da kalması için ona kefil olan CIA istasyon şefleri Graham Fuller, Morton Abromowitz, Paul Wolfovitz, George Fidas'ta üstad masonlardandı.

Gülen'e övgü yarışında kimseden aşağı kalmayan Çetin Atlan mason biraderlerdendi.

Her zaman Gülen'in yanında olan isimlerden Üzeyir Garih ve İzak Alaton'da masonlar arasında üstadlık seviyesine yükselen isimlerdendi.

Gülen ve Gülen hareketine destek veren masonlar yazmakla bitecek gibi değil, Gülen okullarını yere göğe sığdıramayan "Barış Köprüleri" adlı kitabın yazarlarından Eser Karakaş'ta localarda konferans veren masonlardandı. Karakaş, aynı zamanda, Star ve Zaman gazetelerinde de yazıyordu.

Hadi gelin Gülen'e bir sobe daha yapalım.

Gülen, "İnancın Gölgesinde" adlı kitabının 169. sayfasında arkadaşının eşine "Hemşiremiz" tabirini kullanıyordu.

"Hemşire" masonların birbirlerinin eşleri için kullandıkları bir tanımlamaydı.

Kaynakça
Kitap: AMERİKADAKİ İMAM
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir