Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

MİT Fetullah’ı Seviyoo

Burada Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

MİT Fetullah’ı Seviyoo

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Tem 2012, 00:43

MİT Fetullah’ı Seviyoo

MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun 1 Ekim 1999 tarihinde Gülen cemaati hakkında şunları anlatıyordu:


“Bizim tespitimiz şu; Gülen Grubu demokrasiyi kullanarak iktidara gelmek istiyor, Milli Görüşçüler sandıktan gelmek istiyor. Böyle bir yöntem farklılıkları var.”

Atasagun, Milli Görüşçülerin sabırsız olduğunu, bir an önce iktidara gelmek istediklerini anlatıyor ve konuşmasına şöyle devam ediyordu:

“Fetullahçılar ise daha uzun vadeye yayılmış durumdalar ve bu yüzden daha tehlikeliler. Maddi güçleri fazla. Yılda 60 trilyonluk bir parayı yönetiyorlar...”

Atasagun, Gülen Grubunun yurt dışında okul açma faaliyetlerinin de iyi organize edildiğini belirtiyor ve Gülencilerin bazı yerlerden destek almadan bunu başaramayacağını da söylüyor ve bu desteğin ABD olduğunu da açıklıyordu.

Atasagun, Fetullah cemaatinin örgütlü yapısı ile ülke için oldukça tehlikeli bir grup olduğunu da vurguluyor, bunlarla mücadele için şu tavsiyelerde bulunuyordu:

“Şimdi size ters gelecek bu söylediğim, ama şöyle yumruğu vurmadan bu temizlenmez...”

1999 yılında bu tespitleri yapan MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun, ne hikmetse 6 Kasım 2001 tarih ve 15998 sayılı “Çok Gizli” MİT raporunda olduğu gibi, ülkemizin en büyük iç ve dış tehdit odağı haline gelen Fetullahçıları küçümseme, tehlikesiz gösterme, basite indirgeme çabasına giriyordu.

Atasagun, Gülen’den bu defa şöyle bahsediyordu:

“Fetullah’tan bir dönem bana söz ettiler. İşte kasetlerini seyret, etkiliyor, önemli şeyler söylüyor, diye. Seyrettim, ağlayan sümük çeken bir adam.”

30 Mayıs 2003 tarihine geldiğimizde MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun’da yine bir değişim gerçekleşiyor, Müsteşarlık’ta misafir ettiği İlhan Selçuk, Mustafa Balbay ve İbrahim Yıldız’a Fetullah Gülen hakkında şunları söylüyordu:

“O’nu biliyorsunuz, ABD’nin yeşil kuşak projesinin bir ayağıydı. Olay hala odur. Bin Ladin’i de ABD yarattı, Afganistan’da Ruslara karşı besledi, sonucu gördünüz. Bir terör örgütünü beslerseniz sonunda ne olacağını görürsünüz...”

MİT eski Müsteşarını çelişkileri ile baş başa bırakalım ve devem edelim hukukçu ve mason üstadı Çetin özek’e...

Prof. Çetin özek, bilirkişi edasıyla mahkemeye sunduğu raporunda Fetullah Gülen'in demokrasi aşığı, ulusal birlik ve beraberlikten yana, güç ve şiddet kullanmaktan uzak olduğunu söyleyerek, Gülen için neredeyse "Gökten inmiş bir melek" tabirini kullanıyordu.

Oysa;

Demokrasi aşığı denilen Fetullah Gülen Demokrasiyi "şeytandan gelen bir rejim" olarak tanımlıyor ve şöyle diyordu:


'"...Doğru yolu görseler onu yol yordam edinmeye-. çekler... Düzen yordam edinmeyecek, o yolu tutup gitmeyecekler... Şeytan saltanatına ait bir yol kendilerine gösterildi mi; komünizmdir, kapitalizm’dir, faşizm'dir. Bilmem ne izm'dir, ne izm'dir!.. Şeytana ait bir yol onların önlerine getirilip, onlara gösterildi mi; hemen yol olarak, yordam olarak onu benimserler, parlamento olarak onu benimserler, Reis-i Cumhur olarak onu benimserler... İnsan karihatından çıkan yolu, "Şeytan yolu"nu benimserler!..."

Gülen, demokrasiyi "bilmem ne gibi artık doğurma kapıları kendisi için kapanmış bir mahlûk" şeklinde tanımlıyor, "hizmetimiz için açıklarından faydalanmalıyız" diyordu.

Fetullah Gülen'e övgü olarak Faruk Mercan tarafından kaleme alınan ve AD yayınlarından çıkan kitabın 300. sayfasında, Francis Fukuyama'nın Gülen'e methiyeler düzdüğü şöyle anlatılıyordu:

"Dünya çapında üne sahip ekonomi dergisi Forbes, 2008 yılı Ocak ayında portresini yayınladığı Fetullah Gülen hakkında, "Modern dünyada tüm Müslümanlara ilham veren vaiz" deyimini kullandı."

Fukuyama'nın Gülencilerin düzenlediği Abant toplantıları hakkında sarf ettiği övgüler de aynı kitapta şöyle yer alıyordu:

"Dünyada yaşayan 100 büyük entellektüel listesinde yer alan "Tarihin Sonu" adlı kitabın yazarı siyaset bilimci Francis Fukuyama, Washington'da yapılan Abant Toplantısı'nda
şöyle diyor; "Bence Türkiye'nin bulduğu çözüm diğerlerine örnek bir model olabilir. Toplumun dindar olması, demokrasi ve laiklik ilkesiyle çelişmez. Türk toplumundaki evrim uzlaşma yönündedir."

Fetullah Gülen ise, gençlere yaptığı konuşmada, Şeriat sisteminin Türkiye'nin idare şekli olacağını şöyle ilan ediyordu:

“Bir gün gelecek semavat, zemin; bütün düzeniyle, nizamıyla İslâm’ın bembeyaz eline teslim olacak. Yedi Beyza İslam’a, yani Hz. Musa’nın harikalar meydana getiren asayı taşıyan mübarek eli demektir. Ak Şeriata, Ak Yola, Ak Sisteme Ak El!... Nasıl olsa olacak.”

Kaynakça
Kitap: AMERİKADAKİ İMAM
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir