Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Hizbullah ve Gülen

Burada Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Hizbullah ve Gülen

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Tem 2012, 00:43

Hizbullah ve Gülen

CIA Ortadoğu ve Türkiye Masası Şefi, Fetullah Gülen’in yakın arkadaşı Graham Fuller, Gülen’i öve öve bitiremiyor, şunları söylüyordu:


“Fetullah Gülen’in radikal İslamcı olduğunu düşünmek bana zor geliyor. Kesinlikle değil, bu yöndeki görüşlere katılmıyorum...”

Prof. Çetin özek Ankara DGM’ye sunduğu raporunda ve bu raporu kitabına alan Faruk Mercan, Gülen’i şöyle ululuyorlardı:

“İslâm dininin daha iyi anlaşılması ve daha fazla kabul görerek yayılması için çalışacak olanlara; kabalıktan, güç ve şiddet kullanmaktan, bu yolla kişisel çıkarlar elde etme düşüncesinden mutlak olarak arınmaları yönünde öğütler vermektedir...”

Çetin özek’in bahsettiği Gülen’in öğütlerine bakıp, Fuller’in Gülen için “radikal İslamcı değil” şeklindeki sözlerini bir kere daha düşünmek için, Gülen’in ülkemizdeki en kanlı terör örgütlerinden Hizbullah’ı övmesini izleyelim:

“Sürekli ittikaya kendisini salmış, kaptırmış, arayışına girmiş, yakalamış dahasını arayan, takvanın dahasını arayan derinlerden derin kutsiler... Hz. Muhammed Mustafa’nın askerleri, Cindullah; Allah Ordusu... Hizbullah; Allah cemaati, tabiri caizse Allah Partisi... Siyasi boğuşmalar, siyasi partiler karşısında Allah Partisi!..”

2005 yılı kasım ayında ABD’nin Houston şehrinde yapılan Fetullah Gülen Konferansı’nın koordinatörü Dale Fickleman’dı. Konferans, “Çağdaş Dünyada İslam:

Düşünce ve Pratikte Fetullah Gülen Hareketi” başlığıyla yapıldı. Bu aynı zamanda Gülen’i konu alan ikinci uluslar arası konferanstı. ClA’nın desteklediği konferansların ilki “Gülen Hareketi" adını taşıyordu. 2001 yılı nisan ayında ABD’nin başkenti Washington’da Georgetown Üniversitesi’nde yapıldı, “İslami Moderniteler Fetullah Gülen ve Çağdaş İslam” başlığını taşıyan konferans hakkında bilgi veren Faruk Mercan, “Fetullah Gülen”in ABD’deki günlerini konu alan kitabında konferansın koordinatörü olarak Profesör John Esposito’yu gösteriyordu. Oysa konferansın koordinatörü Amerikan İstihbarat Servisi ClA’nın Ortadoğu ve Türkiye Masası Şefi, Graham Fuller’di. Maddi destek ise Gülen cemaatine ait Rumi Forum’dan geliyordu.

ABD yıllarca el altından desteklediği Fetullah Gülen’e güveninin tam olduğunu ispat için başkenti Washington’da, Ankara DGM’de yargılanmaya başladığı günlerde “Fetullah Gülen” konferansı düzenliyordu. Konferansta konuşanların çoğunun ClA’cı olarak tanınması da Gülen hareketinin sınırlarını gösteriyordu.

Aralarında Türkiye’de yakından tanınan CIA istasyon şefleri; Graham Fuller, Alan Makovski, George Harris gibi isimlerle AKP Milletvekili Edibe Sözen'in eski eşi Dr. Hakan Yavuz ve Bekim Akai gibi isimlerin katıldığı konferans ABD'nin başkentinde yapılıyor, konferansın sponsorluğunu yine Washington'da bulunan Rumi Forum Dinler Arası Diyalog Vakfı yapıyordu.

26-27 Nisan 2001'de yapılan toplantının açılışını John Esposito gerçekleştiriyor ve şunları söylüyordu:

"Gülen olgusu, Türkiye'deki İslam karakterinin önde gelen heyecan verici örneğidir."

Gördünüz mü, Yahudi ve Hıristiyan kökenli CIA ajanları Gülen’in Müslümanlığından ve bu Müslümanlığı (!) yaymasından o denli memnundurlar ki, heyecanlarından kaplarına sığamıyorlardı. "O halde onlar niye Müslüman olmuyorlar" diye sorarsanız, bunun cevabını Gülen değil hiçbir Nurcu veremeyecekti. Çünkü onların da Gülen cemaatinin de İslam'la ve Müslümanlıkla ilişkileri Protestan bir Kur'an uydurup, İslam'ı Yahudiliğin ve Hıristiyanlığın kapı kulu seviyesine indirgemekti.

Yahudi ve Hıristiyanlar İslam dinini yozlaştırmak için yıllarca sinsi planlar uyguluyor, Dinlerarası Diyalog aldatmacasında etkin rol verdikleri tarikatlar, İslam'ın içine girmiş "Truva atı" görevi görüyorlardı.

Gülen’in konferanslarına dönersek; Üçüncü Gülen konferansı Mart 2006'da ABD'nin Dallas kentinde, dördüncüsü Kasım 2006'da Oklahama'da, beşincisi Ekim 2007'de İngiltere'nin başkenti Londra'da, altıncısı Kasım 2007'de ABD'nin Teksas eyaletinde, yedincisi yine Kasım 2007 tarihinde Hollanda’da yapılıyordu.

Londra'da 25 ve 27 Ekim 2007 tarihleri arasında Gülen'i parlatmak amacıyla düzenlenen toplantıda konuşan Simon Robinson, aldığı parayı hak etmek için Gülen hakkında oldukça "uydurma" bir tanımda bulunuyor, "İslam dünyasının Albert Einstein'ı" diyordu.

Gülen taraftarları; inandırdıkları iş adamları ve yoksul halkın sırtından toplayıp, kullandıkları, kontrol ettikleri büyük mali güçlerinin önemli bir kısmını; Gülen'in reklamını yapabilmek amacıyla bu gibi toplantılar ve konferanslar tertip ederek harcıyorlardı.

Kaynakça
Kitap: AMERİKADAKİ İMAM
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir