Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kanla Abdest Almak

Burada Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Kanla Abdest Almak

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Tem 2012, 00:44

Kanla Abdest Almak

ClA’nın organizasyonu ile “hoşgörü” abidesi olarak yutturulmaya çalışılan Gülen “ila-yı Kelimetullah veya Cihad” adlı kitabının 5. sayfasında “can alıp can vermeyi” şöyle öğütlüyordu:


“Cihad sözcüğü; içinde bulunulan asrın şartlarına göre değişkenlik arz eden geniş kapsamlı bir kelimedir. Gün olur mal-mülk her şey feda edilerek bu vazife yerine getirilir, zaman gelir yollar gider bir can pazarına ulaşılır ve can alınır-verilir.”

Gülen kitabının altıncı sayfasında, can alıp vermenin “kadın-erkek herkesin üzerine farz olduğunu” söylüyordu.

Gülen. Cihad’ı kendi içinde, katliamların olduğu “Hal” gibi sınıflara ayırıyordu:

“Cihad ın çeşitli şekilleri vardır. Yerinde yazıyla, yerinde dille, yerinde arabayla, yerinde malla ve yerinde halle...”

Gülen, Cihad’ın hayat kaynağı olduğunu savunuyor ve “Hoşgörü” denilen kavramın ise aslında can alıp vermenin “Kamuflaj”ı olduğu, kitabının 45. sayfasındaki sözlerinden anlaşılıyordu:

“Cihad, bir müminin uğruna canını feda edebileceği en tatlı bir mefkûre ve en yüksek bir idealdir. Zira mümin, kendi teri içinde bulunma veya kendi kanıyla abdest alma gibi bir payeyi ancak cihadla elde edebilir.”

Gülen, öyle bir hoşgörü sahibiydi ki, müritleri için, “kendine düşeni en canlı ve kanlı şekilde yapma aşkıyla yanacak” diyordu.

Aynı zamanda Mason da olan Profesör Çetin özek, Ankara DGM’ye sunulmak için Gülen’in avukatlarına verdiği, “Gülen Övgünamesi”nde, Gülen’i şu şekilde iltifatlara boğuyordu:

“İslâm dininin daha iyi anlaşılması ve daha fazla kabul görerek yayılması için çalışacak olanlara; kabalıktan, güç ve şiddet kullanmaktan, bu yolla kişisel çıkarlar elde etme düşüncesinden mutlak olarak arınmaları yönünde öğütler vermektedir...”

“Gülen’in kitaplarından bu sonuçları çıkardım” diyen Çetin özek’in bu raporu Gülen’e övgü kitaplarında da yer alıyordu.

Gülen, Cihad için, “En kârlı bir ticaret” tanımlamasında bulunuyor, ancak özek ne hikmetse Gülen’in kitaplarında bu bölümleri de göremiyordu. Göremedikleri bu kadar mı? Tabii ki hayır! Gülen’in “Can alıp, can verme” ile ilgili fetvalarını da es geçiyordu. Okuyalım:

“Cihad sözcüğü; içinde bulunulan asır ve şartlara göre değişkenlik arz eden geniş kapsamlı bir kelimedir. Gün olur, mal-mülk her şey feda edilerek bu vazife yerine getirilir, zaman gelir, yollar gider bir can pazarına ulaşılır ve can alınır, verilir."

Müridlerine kanla abdest almayı öğütleyen Gülen’in bu sözlerini görmezden gelen özek, yine günahlardan temizlenmeleri için müritlerine kan dökmelerini de emreden fetvalarını ise hiç görmüyordu:

“Aslında günahlarımızın daha başka bir şekilde temizlenmesi de çok zordur... Allah bir kulunu çok beğenir; bu kul, Allah yolunda cihada çıkmıştır. Arkadaşları bozguna uğramış olmasına rağmen, Allah’a olan iştiyakından ve onun yanında bulunanlara arzusundan dolayı tekrar mevzilenmiş ve bu uğurda kanını dökmüştür...”

Gülen’in kitaplarında; can alıp, can vermek, kanla abdest almak, kanla temizlenmek gibi söylemler dört dönerken, Prof. Çetin özek, Gülen’in kitaplarını şöyle övüyor ve Gülen cemaati de Fetullah’ın reklamını yaparken Özek’in bu raporuna atıfta bulunuyordu:

“Bilgi toplumu olmak yolunda gayret edilmesi; terörün İslam inancı ile bağdaşmadığı, İslam’da insanlara öğütlenen hedefin cennete gitmek ve Tanrı’nın rızasını kazanmak olduğu; şiddet kullanarak, kan dökerek mutlu bir dünya kurulamayacağı; insanlığa hizmetin sevgi, hoşgörü ve müsamaha ortamında gerçekleşebileceği; bilimin önemi; kamuoyunu meşgul ve rahatsız eden yolsuzluklar, mafya, gibi sorunlara karşı toplum-devlet işbirliğinin gerekliği, bu sorunların demokratik sistem içinde çözülmeye çalışılması, anti demokratik yollara başvurulmaması gerektiği; etnik ayrımcılık ve ırkçılığın insanlık için tehlikeli olduğu, Alevi-Sünni ekseni üzerinde mezhep çatışması oluşturmak isteyenlerin kötü emeller taşıdıkları ve bu tür konularda dikkatli olunmasını tavsiye eden kişisel düşünce ve dinsel öğütlerden oluştuğu görülmektedir...

Gülen tarafından yazılmış kitaplar, içerik yönünden anlam bütünlükleri zorlanmadan değerlendirildiğinde; din ve onun çerçevesinde tanımlanan bir ahlâk anlayışına ilişkin bireysel ve sosyal öğütleri pekiştirmeye yöneldikleri görülmektedir...”

Bir yanda kitaplarından kan fışkıran Fetullah Gülen, diğer yanda Hukuk (!) profesörü Çetin Özek’in pembe dizi kahramanı Fetullah Gülen!..

Kaynakça
Kitap: AMERİKADAKİ İMAM
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir