Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Gülen’in Vasiyeti

Burada Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Gülen’in Vasiyeti

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Tem 2012, 00:45

Gülen’in Vasiyeti

Gülen, “Asrın Getirdiği Tereddütler” adlı kitabının 3. Cildinde; Peygamberimizin köyü olarak adlandırdığı Kâbe hakkında; “Kâbe’ye gidersem beni yakamdan tutup, sürüye sürüye buralara geri getirin” şeklinde konuşarak ülkesini ne kadar çok sevdiğini şöyle anlatıyordu:

“Fakat benim arkadaşlarıma bir vasiyetim var. Eğer diyorum, bir gün buraları terk eder ve oraya gidersem, ben bunu şahsi füyüzatım için yapmış olacağım. Beni yakamdan tutup sürüye sürüye buraya getirsinler. Aksi halde Rabbimin huzurunda iki elim iki yakanızdadır.”

Kâbe hakkında, Kâbe’de bir gün fazla kalma hakkında böyle konuşan Gülen’in, kaçtığı Amerika’dan 10 yıldan beri gelmemesi, müritleri tarafından bile getirilememesi, O’nun ABD’ye olan hayranlığının, asıl Kıble’sinin ABD olduğunun en belirgin kanıtıydı.

Hayatını anlatan ve AD yayınlarından çıkan “Küçük Dünyam” adlı kitaba Kâbe’de çekilmiş fotoğraflarını koymayan Gülen, Beyaz Saray’ın önünden müridleriyle beraber adeta tavaf edercesine geçerken çektirdiği fotoğrafını ekletiyordu. Daha sonra gelen tepkiler üzerine cemaata yakın yayınevinden çıkan Küçük Dünyam adlı kitabından bu fotoğrafı kaldırıyordu.

Gülen, seyyar vaizlik günlerinde cemaatini oluştururken yaptığı konuşmalarında, kitaplarında müritlerini sağlam durmaya, mevzilerini hiçbir şart halinde bile terk etmemeye şu sözleri ile çağırıyordu:

“Yerinde durup mevziini koruma, düşmanı alt etme ve hedefe varmanın en birinci vesilesidir. Cepheyi terk edip ayrılanlar ise, yerlerinden ayrıldıkları andan itibaren kaybetme yoluna girmiş sayılırlar.

Her cephe firarisi, evvelâ kendi vicdanında, sonra tarih ve gelecek nesiller karşısında kendisini mahkûm etmiş, dolayısıyla maksadının aksiyle tokat yemiş sayılır.

Her yüce davada, yerinde sebat edip cepheyi koruma bir yiğitlik nişanesidir.

Esintilere göre yüzüp, gezen nefsin azat etmez kulları bunu anlamasalar, anlamak istemeseler bile, insan olan insan bir kere hakikati anlayıp idrak ettikten sonra, menfaatler onun ayağına zincir vuramaz; korku yolunu kesip onu engelleyemez; şehvet onun önünü alamaz. O havada uçar gibi aşar gider bunların hepsini...

Hizmet insanı; gönül verdiği dava uğrunda, kandan irinden deryaları geçip gitmeye azimli ve kararlı; varıp hedefine ulaştığında da her şeyi sahibine verecek kadar olgun...”

Gülen’e “sen niye bu söylediklerini uygulamıyorsun kaçtığın ve sığındığın Amerika’dan ne zaman döneceksin diye sorsak vereceği cevap; “O sözlerime aldanmayın, davamın yüce olduğuna inanmıyorum!..” olacaktır.

Kaynakça
Kitap: AMERİKADAKİ İMAM
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir