Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Gülen ve MİT

Burada Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Gülen ve MİT

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Tem 2012, 00:49

Gülen ve MİT

Unakıtan gibi Nakşibendî tarikatına yakınlığı ile bilinen Kadir Mısıroğlu, kaleme aldığı "Gurbet İçinde Gurbet" adlı kitabının 190. sayfasında, Hilmi Türkmen Fetullah'ın MİT'çiliği konusunu şöyle anlatıyordu.

"O zaman İzmir'in Kestanepazarı'ndaki Kur'an-ı Kerim Kursu'nun idarecilerini tanıyordum. O'nu çocuk okutmak üzere oraya yerleştirdim. Beş on gün sonra halini hatırını sormak için oraya uğradığımda, baş başa bir kimseyle fiskos ettiğine rast geldim. Konuştuğu adam, beni görünce yaydan çıkmış bir ok gibi fırlayıp kaçtı. Kendisine; "Bu kimdir" diye sorduğum da "Bir talebe velisi" diye cevap verdi.

Bu söz doğru değildi. Tahkikatım da onu göstermiştir. Bu adam, böyle bir karşılaşmadan beş altı ay evvel bana müftülük makamına gelmiş ve MİT'çi hüviyetini gösterdikten sonra, benimle açıkça bir meseleyi konuşmak istediğini söylemişti. Söylediği söz şuydu:

"Bizim teşkilat (MİT'i kastediyor) Müslümanların M. Kemal Paşa'ya menfi bir tavır almasından rahatsızdır. İstiyoruz ki, bu münafereti gidelim. Sen, en büyük dini cemaatlerden biri olan Süleymancı cemaatı içinde söz sahibi bir kimsesin. Sizin cemaatte M. Kemal Paşa hakkında "Deccal" ithamında bulunmakta ve ağza alınmayacak sözler söylenmektedir. Sen bunu düzeltebilirsin. Bunu yaptığın takdirde, bizden ne isterse iste, seni, Diyanet işleri Başkanı yapalım...

Kendisine "yanlış kapı çaldığım", benim bahsettiği cemaat içinde böyle bir şey yapacak gücüm olmadığını, bunu ancak Kemal Kaçar Bey'in yapacağını söyledimse de ikna olmadı ve "Sen bilirsin, biz seni sermiştik. Anlaşılan sen bunu yapmak istemiyorsun. Amma biz bu işin peşini bırakmayacağız. Bu işi, birisini bularak muhakkak yapacağız!.." diyerek ayrılmıştı.

Şimdi anlıyorum ki, buldukları adam Fetullah Gülen'di. Fakat o sıralarda Fetullah Gülen sapı silik bir adamdı. Bunu nasıl becerebilecekti? işi takip ettim. MİT güdümlü olarak nasıl nafiz bir mevkiye getirildiğine safha safha şahit oldum..."

Mısıroğlu kitabında Gülen'in istihbari ilişkilerini sorgulayan insanların başına gelen ve insanın tüylerini diken diken eden bir olayı da anlatıyordu:

"... Bu demektir ki, Fetullah Gülen etrafındaki gizli ve aşikâr gerçekler bu derece korkunçtur. Bu şifai olarak ilk ve müessir bir surette ifşa etmiş bulunan bir arkadaşımızın teşkilatın bütün kıdemli üst kademelerince çok iyi tanınan Kuyumcu Sadettin Çetin Bey'in kendisi “Fetullah Gülen'e en büyük hizmetleri ifa etmiş bir kimse olduğu halde cesedi parçalanmış olarak bir yol kenarında bulunmuştur. Sadece bunu hatırlamak, bu sahada gerçeği beyan etmenin ne ağır bir bedeli olabileceğini anlatmaya kâfidir sanırız..."

Gülen sadece MİT ile mi bağlantılıydı? Tabii ki hayır. 1964 yılında ilk defa ülkemize gelen CIA Türkiye Masası Şefi Graham Fuller'in hemen hemen o yıllardan beri en yakın dostu yine Gülen'di.

Gülen, 26 Ocak 1995 tarihinde Hürriyet Gazetesi’ne verdiği bir beyanda, CIA Ortadoğu Masası Şefi Graham Fuller ile görüştüğünü yalanlıyor ve şöyle diyordu:

“Bırakın yüzünü bir defa olsun görmediğim Graham Fuller ile görüşmeyi, bir yabancı devlet yetkilisi, temsilcisi ve ajanı ile karşılıklı veya dolaylı bir saniyelik, bir satırlık görüşmem olmamıştır.”

Oysa Graham Fuller, Timaş Yayınlarından çıkan “Siyasal İslam’ın Geleceği” adlı kitabında, 1964 yılında Türkiye’ye geldiğini ve en yakın dostları arasında Fetullah Gülen’in de olduğunu özellikle vurguluyordu.

CIA İstasyon Şefi Graham E. Fuller, ülkemizdeki diğer dostlarından bazılarını şöyle sıralıyordu:

“Fehmi Koru, Ali Bulaç, Ali Aslan namı diğer Mücahit Aslan, Ruşen Çakır, Cengiz Çaındar, Nilüfer Göle, Şerif Mardin, Hakan Yavuz, Şahin Alpay...”

Gülen'in “Tanımıyorum” dediği ancak yıllardan beri kadim dostu olan CIA ajanı Graham Fuller, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin (ASAM) Michigan Üniversitesi ile birlikte düzenlediği, 3. Avrasya Uluslararası Konferansı’nda Gülen hakkında şunları söylüyordu:

“Gülen’in Radikal İslamcı olduğunu düşünmek bana zor geliyor. Kesinlikle değil, bu yöndeki görüşlere katılmıyorum.”

Gülen, ABD’de sürekli kalmak için yaptığı başvuruda “Tanımıyorum” dediği Graham Fuller’i ve diğer CIA İstasyon Şeflerini kendisine kefil olarak gösteriyordu.

Gülen’in Green Card almak için çırpınmasının bir diğer nedeni de, Amerikan vatandaşlığına geçmekti. Gülen’in bu hareketi birçok gazetede manşet olmuştu.

Herkesin bildiği bir gerçek var ki; ABD vatandaşlığına geçmenin en önemli şartlarından biri ABD bayrağı ve İncil üzerine yemin etmektir. Amerikan çıkarlarını her şeyin üzerinde tutmak, asıl vatanının Amerika olduğunu kabul etmektir. Bunun da İslam’da hiçbir yeri yoktur.

Kaynakça
Kitap: AMERİKADAKİ İMAM
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir