Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Veren’in Açıklamalarına Gülen Ne Diyor?

Okyanus Ötesinde Hristiyan Bir Vaiz - Bölüm 10

Burada Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Veren’in Açıklamalarına Gülen Ne Diyor?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Tem 2012, 15:53

Veren’in açıklamalarına Gülen ne diyor?

Veren’in bu sözlerine Fethullah Gülen’den avukatı aracılığıyla yalanlama geldi. Nurettin Veren de iddialarının doğru olduğunu yineledi, Gülen’in demir sopayla “öldürün bunu” diye bağırdığına ve üzerine yürüdüğüne tanık gösterdi. Olaya tanık olanlar arasında Ali Ünal, Dr. Kudret Ünal, İsmail Büyükçelebi, Polis Arif, Necdet Başaran, Cevdet Türkyolu ve Rasim Öz’ün de bulunduğunu öne sürdü. Veren, “Eğer böyle bir olay olmadığına ilişkin Fethullah Gülen ve olaya tanık olanlar Kuran-ı Kerim’e el basarsa, ben bütün iddialarımı geri alacağım” dedi.

Nurettin Veren’le bu kapsamlı konuşmamın ardından, Gülen’in avukatı Orhan Erdemli, anlatılanların “iftira ve gerçekdışı” olduğunu belirtti ve şu açıklamada bulundu:

Öncelikle belirtmem gerekir ki, müvekkilim ülkemizin, milletimizin ve bütün insanlığın meselelerine karşı hassasiyet gösteren ve anayasal haklarını kullanarak hukuki çerçevede ilmi ve fikri faaliyetlerde bulunan mütefekkir bir şahsiyet, bir ilim ve fikir adamıdır.

Bütün kamuoyunca bilinen bu gerçeklere rağmen müvekkilim, bu yazıda olduğu gibi, bazı marjinal çevrelerce karalama kampanyalarına ve iftiralara maruz kalmaktadır. Bu yazı da malum kampanya çerçevesinde, sorumlu ve objektif gazetecilik ilkelerine aykırı olarak, iyi niyetli ve özenli herhangi bir araştırma yapılmadan, sadece müvekkilimi karalamak amacıyla hazırlanmıştır. Sanki kesinleşmiş bir yargı karan varmış gibi, Nurettin Veren’in bütün iftiraları doğru kabul edilerek yayınlanmak suretiyle yasalar ve basın ahlak ilkeleri ihlal edilmiştir.

Yayınlarda, müvekkilimin Nurettin Veren’in ölüm emrini verdiği yönünde tamamen uydurma, çok ağır bir iftira ortaya atılmış ve böylece müvekkilime suç isnadında bulunulmuştur. Kesinleşmiş bir yargı kararıyla tespit edilmiş herhangi bir suçu olmadan, bir kişi hakkında böyle ağır bir suçlamanın yapılmasını, değil gazetecilik ahlakıyla, hiçbir ahlak anlayışıyla bağdaştırmak mümkün değildir.

Resim
Bir dönem Fethullah Gülen’in sağ kolu olan Nurettin Veren (yanında kravatlı olan) yollar ayrıldıktan sonra cemaatin bilinmeyenlerini anlattı.

Söz konusu yazıda ortaya atılan diğer iddialar da bu uydurma iftira gibi, tamamen asılsız ve mesnetsizdir. Bu gerçekdışı iddiaların, müvekkilimi karalamak, kişiliği hakkında kuşkular uyandırarak onu kamuoyu nazarında küçük düşürmek, kendisine duyulan sevgi ve güveni boşa çıkarmak amacına matuf olduğunu sağduyulu insanımız yakinen bilmektedir.

Nitekim Nurettin Veren de, kendisini ölümle tehdit ettiğim ileri sürerek müvekkilim hakkında 3.1.2003 tarihinde şikâyette bulunduktan sonra; 10.1.2003 tarihinde yazdığı dilekçede, “Fethullah Gülen ile ilgili yaptığı yazılı ve sözlü her türlü menfi beyanlarının hilafı hakikat olduğunu, bir kızgınlık anında yapılmış hınç alma amaçlı ve gerçekleri yansıtmayan beyanlar olduğunu, devlet kurumlarına verdiği yazılı ve sözlü beyanların itibara alınması gerektiğini, medya kuruluşları ve mensuplarına Fethullah Gülen ile ilgili yaptığı beyanların da bu çerçevede değerlendirilmesi gerektiğini” yazılı olarak beyan etmiştir. Bu dilekçe, Nurettin Veren’in iddialarının gerçekdışı, uydurma beyanlar olduğunu tek başına ortaya koymaya yeterlidir. Bugüne kadar yürütülen karalama kampanyaları ile ortaya atılan iddiaların hukuka aykırı ve gerçekdışı olduğu çok sayıdaki yargı kararlan ile tespit edilmiştir.

Kaynakça
Kitap: Okyanus Ötesindeki Vaiz
Yazar: Saygı Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Amerika'da Yaşayan Hristiyan İmam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron